• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur

W naszym przypadku aby otrzymać "bonus" do emki zusowskiej za warunki szczególne trzeba mieć 15 lat pacy/służby w administracji celnej do 1 września 1999 roku.
 
No właśnie. Pomyliłem się o 5 lat. Zatem jak ktoś przepracował ok 40 lat w cle dostanie a reszta niech szuka w swoich "życiorysach" zawodowych.
 
W tym wątku chodzi o nieco inny "bonus" do emerytury mundurowej.
Za prace w szczególnym charakterze, o ktorej wyżej piszecie jest dodatek/rekompensata przy emeryturze z ZUS
 
Faktycznie o ZUS-ie lepiej nie poruszać tematów w tym watku. Czy jesteśmy w stanie określić jak duża ilość funkcj. Posiada emki z ZER i ZUS jednoczesnie? Czy w ogóle są takie osoby.
Jesteśmy młodą służbą w zaopatrzeniu emerytalno-rentowy i niestety kolejny raz że wszystkim pod górę .
Jak uzyskać potwierdzenia zadań kontrolnych skoro naczelnicy nie żyją , kierownicy na emkach , a nowa fala myśli o sobie. Przecież kadry posiadają teczki osobowe, zakresy robót , wykonane plany statystyczne mandatów , czy to na drogach czy w lokalach /wszystko przecież było z narazeniem/ pod czujnym okiem policji .
 
Z tego co wiem w Policji wygląda to tak:
Komendanci Wojewódzcy Policji, w formie decyzji, powołują zespoły które ustalają czy w danym roku funkcjonariusz spełnił wymagania do podwyższenia emerytury o 0,5% . Dodatkowo, jako załącznik do takiej decyzji, jest imienna karta każdego funkcjonariusza gdzie wpisywane są wszystkie kontrole
czy zdarzenia lub interwencje spełniające takie kryteria . Dodatkowo, nie wiem czy we wszystkich komendach tak jest, funkcjonariusze którzy nie spełnili takich warunków również mają wydawane zaświadczenie o braku przesłanek podwyższających emeryturę w danym roku. Wszystkie te zaświadczenia są przechowywane w aktach osobowych i w razie przejścia na emeryturę są podstawą do wydania odpowiedniego zaświadczenia dla ZER,
Bez odpowiedniego zaświadczenia ZER nie powiększy emerytury.
Czyli podsumowując w Policji jest porządek, każdy wie czy w danym roku ma wpisane w aktach właśnie takie czynności czy nie, pewnie również można się odwoływać od niekorzystnych zaświadczeń jeżeli ktoś uważa że mu się należy podwyższenie emerytury, każdy rok jest zamknięty i wyjaśniony.
U nas oczywiście nic nie wiadomo, nikt nic nie wie, za chwilę się okaże że w jednej Izbie jedne zadania spełniają kryteria a w innej Izbie nie.

Pełna zgoda w tym temacie. W policji nawet zwykle komendy mają "Panią cywilną " która zajmuje się sprawami swoich ludzi. Wie kiedy skierować funka na komisje, jakie dokumenty dołączyć oby dostał jak najwięcej i z tym do końca życia funkcjonował . W UCS jest tragedia. Pracujesz w grupach mob. W jakimś referacie , podlegasz pod kierownika, ten pod naczelnika , a naczelnik pod dyrektora . Jak się rozliczasz to z dyrekcją w IAS , UCS nawet nieraz nie ma pojęcia kto już się zwolnił .
 
Funkcjuszka , tutaj poczytaj o warunki podwyższenia emki . Wszelkie wnioski na swojego dyrektora izby kieruj . On ma ludzi, niech tworzą zaświadczenia . Kadry i szkoleniowa wręcz czekają na pisma /mają fajne zajęcie , napewno stworzą nową historie Twojej służby /. Najprawdopodobniej okaże się , że nie byłaś celnikiem.;)
 
No właśnie. Pomyliłem się o 5 lat. Zatem jak ktoś przepracował ok 40 lat w cle dostanie a reszta niech szuka w swoich "życiorysach" zawodowych.
Błędne myślenie. 40 lat pracy i służby, Emka z ZUS 6700 brutto. Bonus za 18 lat w cle do 2008r za warunki szczególne. na rękę 56000. Robotnik.
 
Funkcjuszka , tutaj poczytaj o warunki podwyższenia emki . Wszelkie wnioski na swojego dyrektora izby kieruj . On ma ludzi, niech tworzą zaświadczenia . Kadry i szkoleniowa wręcz czekają na pisma /mają fajne zajęcie , napewno stworzą nową historie Twojej służby /. Najprawdopodobniej okaże się , że nie byłaś celnikiem.;)
Dzięki serdeczne, pozdrawiam ;)
ale spróbować można
 
Witam. Czy ktoś z Was walczy już z Dyrektorem o wydanie zaświadczenia? Ja dostałam pismo żebym sam wskazał daty, miejsca i opis zdarzeń w których było zagrożenie. Jakaś paranoja....

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 
W zeszłym roku był jakiś projekt zarządzenia SKAS dotyczący dokumentowania tych kwestii. Gdzieś chyba o nim zapomnieli bo nie pamiętam publikacji tego zarządzenia
 
Back
Do góry