• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Równowartość 150 euro

Odwolanie trzeba napisać do Urzedu Celnego III w Warszawie . Nie wiem jak nazywa się komórka odwolawcza w UC III powinien to być referat elementow kalkulacyjnych. Adres znajdziesz na stronie Izby Celnej w Wrszawie.W odwołaniu trzeba wskazać co w/g ciebie zostało źle naliczone forma odwolania dowolna. Powodzenia. Paczka z Paryża,raczej przez Paryż np. z USA. Francja to Unia.
 
Ostatnia edycja:
lipa

zonk coś tu nie gra , o ile mi wiadomo to 25 grudnia w USA też mają święto i raczej nikt tego dnia nie wystawiłby faktury. Jedyne pretensje możesz mieć do Fedexu bo oni olewają takich klientów jak Ty i zgłaszają sprawy do urzędu jak chcą. Jeśli na SAD nie było zwolnienia a było tak napewno to odprawiający celnik dokonał odprawy tak jak mu zgłosił Fedex. Na cargo nie ma czasu na pierdoły bo celnik jestm tam rozliczany z ilości zrobionych spraw i jak dostaje zgłoszenie od dyspozytora a zgłoszenie jest bez weryfikacji to jedynym jego zadaniem jest ostukać SAD pieczątkami zarejestrować w Celinie i ewentualnie odpisać z zabezpieczenia. Skoro zleciłeś odprawe Fedexowi i za to zapłaciłeś to teraz niech się odwołują do urzędu w Twoim imieniu - to jest normalna procedura i nie jesteś takim pierwszym a już napewno ostatnim przypadkiem.
Powodzenia
 
OK

OK, dzięki za odpowiedzi. W Paryżu oczywiście była tylko "przesiadka", ale myślałem, że może ma znaczenie dla właściwości miejscowej, którym samolotem przyleciała paczka :)

Jeżeli chodzi o fakturę, to 25.12.2009 faktycznie figuruje jako data zamówienia, a samą fakturę wystawiono 29.12.2009, ale i tak nie ma to chyba większego znaczenia.

Odwołam się przez agencję celną FedEx i zobaczę jakie będą efekty.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 
opisana w temacie sytuacja kwalifikowałaby się do odwołania nie powinni byli naliczać cła
 
Witam

Mam problem, paczka z Chin trafiła na Rabena i po prostu ich super kompetentną obsługę.
Po małej przepychance dostałem dokumenty z naliczonym CŁEM, nie tylko watem - wartość przesyłki to 194,15 USD
Po przeliczeniu na Euro, wychodzi 146,96 EURO.

Niestety Kobieta z rabena najpierw napisała, że kwota przekroczyła wartość, po moich wyliczeniach odpisała coś takiego:
"Odprawa ze zwolnienie z należności celnych w Pan przypadku nie była możliwa dlatego iż Art ten brzmi:

Zwolnienia z należności celnych przywozowych przesyłek Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do
odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie, przy czym „towary o niewielkiej wartości” oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę.w Pana przypadku nie było bezpośredniego przywozu ponieważ towar dotarł do Polski do oddziału celnego w Gadkach z niemieckiego urzędu celnego"

Proszę powiedzcie do kogo mam się zwrócić z taka bzdurą?
Od kiedy to z Chin paczki idą bezpośrednio do Polski? Zawsze idą przez Niemcy, Szwajcarię lub coś innego.
Sprawą zajmował się Raben Oddział w Gądkach k/ Poznania.
 
Back
Do góry