• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Relacje ze spotkań

Pokaż załącznik: 6245Dlaczego zz celnicy wyraża zadowolenie z tego, ze dias w ramach podwyżki chce awansować ludzi w stopniu? To znaczy dać awans w stopniu z gwarantowanej kwoty podwyżki. Przecież to mniej pieniędzy do podstawy od której potem liczy się stażowe. Takie przesunięcie z podstawy do stopnia. I to jeszcze zz chce by ominęło to młodych a dotyczyło starszych stażem, którzy i tak maja okrojony wzrost podstawy przez swoje stażowe. To ma być docenienie i nagroda? Ja tu widzę same korzyści tylko dla dias. Wykpi się bezkosztowo z zaległych awansów, da ile się da jak największej ilości i ludzi i jeszcze zaoszczędzi w przyszłości na stażowym. W mojej ocenie trochę to nie na rękę ludziom. Zaległe awanse powinny być załatwione w inny sposób a nie kosztem wzrostu podstawy.

Bardzo trafne

Jak do tej pory niektórzy dostawali awanse po roku czy 2, to ok

A inni czekali 5 lat

I teraz dias łaskawie sfinansuje ten zaległy nawis awansowy ludziom czekającym po 4 i 5 lat w ramach ich podwyżki

Nie znajduję cywilizowanych słów na określenie takich wybiegów
 
A znajdziesz słowa na określenie przyklasku zz celnicy pl dla tych działań? Ja się zawiodłem na swoim zwiazku.
To już kolejny raz.
 
O oświadczeniach nie słyszałem a to o awansie w ramach podwyżki zapisane ustalone zostało na spotkaniu z dias, jest w protokole...
 
Gutek_pl. To w końcu jak uważasz, bo w swoim wpisie krytykujesz, a jednocześnie wyrażasz ubolewanie, że jakaś grupa zostaje wyłączona z tej możliwości?
Takie propozycje DIAS pojawiły się także w innych IAS i np. w jednej z IAS oznajmiono, że to dot. tylko korpusu oficerskiego. Do związku wpłynęło dużo uwag i pisano już także tutaj na forum o tym, a dlaczego tylko oficerskiego i że inne korpusy także by chciały być tym objęte.
Nie odbieraj możliwości takiego awansu ludziom. Wielu mówi, że chce takiego awansu, w szczególności w grupie tych osób, które mają do obligatoryjnego awansu 3 lata i więcej. Oczywiście będą osoby, które będą to negować, tak jak Ty, choć jw. napisałem, Twoja ocena tej sytuacji jest nie do końca jasna. Takie osoby mogą nie wyrazić zgody na awans. Kierownik powinien zapytać fsza przed sporządzeniem wniosku, czy zgadza się na taki awans? I to zostanie doprecyzowane DIAS.

Ps. Jak wspomniałem, nie odbieraj ludziom możliwości awansu w ten sposób, bo jest to dla wielu szansa, co wyrażają głośno. Możesz bowiem się mylić, tak jak ja kiedyś myliłem się w mojej IC. Ongiś bowiem w mojej izbie DIC wyszedł z propozycją awansów w stanowisku bez kasy. Osobiście negowałem to i wielu ludzi, ale po latach, przy kolejnych regulacjach płacowych, było ważne kto ma jakie stanowisko i te osoby, które wzięły wcześniej awans w stanowisku bez kasy, wyszły na tym bdb. A zatem było sporo osób chętnych do awansu i ja się myliłem, krytykując to wtedy, bo finalnie okazało się to korzystne dla ludzi. Nikt nie był przymuszany i tak samo nikt nie otrzyma awansu obecnie u Was jeśli go nie chce, a jeśliby wbrew sobie miał otrzymać, to wiedz, że wbrew stanowisku związku, bo jutro na spotkaniu, jak wspomniałem, zostanie to doprecyzowane DIAS, że taki awans musi być uwarunkowany zgodą funkcjonariusza.
 
Ostatnia edycja:
Gutek, jutro będzie spotkanie 3 związków z DIAS i zobaczymy jaka będzie konkretna propozycja Dyrektora i jak się do niej odnoszą inne związki.

Uważam, że naszym obowiązkiem było zadbanie, żeby zasady ogólne nie wyłączyły jak największej grupy funkcjonariuszy i o przygotowanie możliwości awansu na lata następne.

Wyrażamy zadowolenie, bo po wielu latach nasi przełożeni tu w województwie i MF podobno dostrzegają rozbieżności między naszymi stopniami i tymi w innych służbach i tak jak napisałem w tym piśmie mam nadzieję, że ten proces awansowania będzie trwały, bo jednokrotne "tąpnięcie" nie ma sensu.

Chciałbym też podkreślić, że awanse są dobrowolne i jak sobie go nie życzysz to go nie dostaniesz, ale nie ograniczajmy tego wyboru tym którzy chcą awansu!

Ja zbieram wszystkie wasze opinie i propozycje i zawsze biorę je pod uwagę przedstawiając nasze stanowisko! Jeśli masz jakieś uwagi do naszych pism, czy propozycje o co jeszcze powinniśmy zadbać, to proszę o kontakt, ze mną, z którymś z moich zastępców, czy z kimś odpowiedzialnym z Koła to Ci będą wyjaśniać nasze intencje i rozwiewać wątpliwości.
 
, zostanie to doprecyzowane DIAS, że taki awans musi być uwarunkowany zgodą funkcjonariusza.

Jak tak będzie to ok. Ale czy tak będzie?

Doprecyzowuje, źle ze jest mnóstwo zaległych awansów i ze teraz bezkosztowo dias chce ja nadrobić, uważam ze powinny być normalnie z dodatkowa kasą, ale jak piszesz, jak ludzie chcą to proszę bardzo, byle tylko chętnym dali...
 
A skoro chętni maja dostać awans w ramach podwyżki to dlaczego ci ze stażem do 4 lat nie mogą? Krytykuje iż wrażeń ubolewam. Krytykuje bo mi nie odpowiada. Jednocześnie wiem ze moje zdanie nic nie zmieni i tak będzie wiec skoro ma tak być to ubolewam ze odbiera się możliwość młodym gniewnym... dlaczego?

Solidarność nachapala się członków z dwuletnim i krótszym stażem za awanse w stopniu...
 
Nie wiem, może są jakieś limity? Pytaj Przewodniczącego ZOI, a nie lokalne sprawy na forum ogólnym. Dzisiaj spotkanie, więc będziesz więcej wiadomo.
Ps. Posty przenioslem do działu IAS Białystok.
 
Ostatnia edycja:
Gutek, jutro będzie spotkanie 3 związków z DIAS i zobaczymy jaka będzie konkretna propozycja Dyrektora

Chciałbym też podkreślić, że awanse są dobrowolne i jak sobie go nie życzysz to go nie dostaniesz

I jak po spotkaniu?

Przed awansem będą nas pytali czy chcemy być awansowani?
 
no gdzie to info o ustaleniach ze spotkania? propozycje awansów bez podwyżek już ruszyły ale nie dla wszystkich.
 
Już tak jest dobrze u nas ,że nie ma o czym pisać. Awanse bez pieniędzy zapewnione,znajomi i rodzina pracują .Czegóż chcieć więcej. Stan dobrobytu.
 
Już tak jest dobrze u nas ,że nie ma o czym pisać. Awanse bez pieniędzy zapewnione,znajomi i rodzina pracują .Czegóż chcieć więcej. Stan dobrobytu.

Tylko nie"nasz""swój" pisze na tym forum. Bo "nasi" " swoi" na rodzinę złego słowa nie powie i napiszę
 
Back
Do góry