• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Jeżeli chodzi i pismo Szefa wszystkich szefów, to żadnej informacji na stronach DIAS nie ma. Być może dyrektorka skorzysta z wcześniejszych ankiet.
Jaka wcześniejsza ?
ja i moi koledzy o żadnej ankiecie nie słyszeliśmy !

Wiec to jest kolejna manipulacja, której efektem będą pewnie spreparowane wyniki.

Jednak najbardziej mnie martwi bierność w tej kwestii Związków !!! Czy wy już całkiem przeszliście na "ciemną" stronę ?
 
Marian Banaś w akcie zemsty na PIS opublikuje raport NIK o powstaniu KAS. Ktoś to jeszcze rozumie?
Chyba że raport, który był wstrzymany po objęciu funkcji został dopieszczony i wygląda już trochę inaczej.
 
Ostatnia edycja:
Marian Banaś w akcie zemsty na PIS opublikuje raport NIK o powstaniu KAS. Ktoś to jeszcze rozumie?
Chyba że raport, który był wstrzymany po objęciu funkcji został dopieszczony i wygląda już trochę inaczej.
 
obyśmy nie skończyli jak SOK, coś mi to przypomina......
 
Ech, naiwności ludzka !!

Obydwa raporty, pozytywnie przysłużą się zarówno jednemu prezesowi, jak i drugiemu ...
 
obyśmy nie skończyli jak SOK, coś mi to przypomina......
Mamy to już za sobą. Towarzysze podpisali z pancernym porozumienie w sprawie zabezpieczenia interesów pracowników i funkcjonariuszy w związku z reformą KAS i po kilku tygodniach wyrzucili emerytów, wygasili innych, w tym funkcyjnych innego ZZ.
A co do materiału, są tam dwie nieestetyczne rzeczy. Warunki SOKistów faktycznie były mało higieniczne, ale zachowanie towarzyszy z en-es-zet-zetu wobec kolegi walczącego przed sądem to późne objawy kiły.
 
moje refleksje to: komu płacimy składki? według Pisma Św. moim zdaniem popieraniem hipokryzji jest grzechem !
 
Burack. Z jakiej Ty jesteś IAS? Zgłoś sprawę przewodniczącemu w swojej IAS, że DIAS milczy w tej sprawie i na pewno będzie interweniował, jeśli już tego nie zrobił.
 
Oczywiście , że zgłoszę, jaki będzie efekt to też zobaczymy ?
Nie mniej, nie dziwią Przewodniczącego takie działania, że polecenie SKAS jest realizowane w większości IAS po "cichaczu" albo wcale ?
Mój przypadek nie jest odosobniony . Jestem przekonany, że dane z ankiet będą przykładem, jak wszystkim jest dobrze i wszyscy są szczęśliwi bez munduru. Pewnikiem jakaś mała grupka tak, ale w większości chcielibyśmy dopracować parę groszy do emerytury! Dochodzi jeszcze dodatkowy urlop itd. a przede wszystkim naprawienie krzywd za niekonstytucyjne ucywilnienie !

W tym miejscu ponawiam apel o przeprowadzeniu ankiety przez nasze Związki , to może być ciekawy materiał nie tylko do analizy Przewodniczącego!
 
Czy to nie jest tak, że po nowelizacji ustawy o emeryturach policyjnych w której uchylono przepis o osiągnięciu wieku 55 lat szefostwo KAS-u
otrzymało:
  • informacje o lawinie wniosków o zwolnienie ze służby w związku z zamiarem przejścia na emeryturę;
  • informację o lawinie wniosków osób ucywilnionych o wydanie zaświadczeń dotyczących spełnienia warunków do emerytury.
Te dwa fakty wskazują po pierwsze, że budżet nie jest przygotowany na wypłatę świadczeń emerytalnych oraz związanych z tymi faktami odprawami a po drugie, że już w pod koniec pierwszego kwartału nie będzie komu służyć w służbie celno-skarbowej.
 
Ostatnia edycja:
Wpływy z VAT za okres 1-10/2019 do 1-10/2018 są wyższe tylko o 4%.
Wg analityka z MF (analiza od 2005 do 2018) wpływy z VAT mają strukturę cyklów koniunkturalnych i obecnie następuje wygaszanie wzrostu (żadna mafia, uszczelnianie itp.).
Dokłada się do tego ręczne sterowanie gospodarką poprzez zablokowanie wzrostu cen energii elektrycznej - spółki energetyczne zamiast wpłacać do budżetu VAT od września wnioskują o jego zwrot.
 
Fajer, jest tak dobrze, że od grudnia u nas firma sprzątająca sprząta co drugi dzień. Tak wysoka była wartość zamówienia publicznego, że starczyło na to by zatrudnione sprzątaczki w firmie pracowały na 1/2 etatu.
 
Czy to nie jest tak, że po nowelizacji ustawy o emeryturach policyjnych w której uchylono przepis o osiągnięciu wieku 55 lat szefostwo KAS-u
otrzymało:
  • informacje o lawinie wniosków o zwolnienie ze służby w związku z zamiarem przejścia na emeryturę;
  • informację o lawinie wniosków osób ucywilnionych o wydanie zaświadczeń dotyczących spełnienia warunków do emerytury.
Te dwa fakty wskazują po pierwsze, że budżet nie jest przygotowany na wypłatę świadczeń emerytalnych oraz związanych z tymi faktami odprawami a po drugie, że już w pod koniec pierwszego kwartału nie będzie komu służyć w służbie celno-skarbowej.

Być może coś w tym jest , ale jeżeli ja chciałbym poznać rzeczywistą liczbę osób mających chęć powrotu do munduru to dołożyłbym należytej staranności, aby informacja o ankiecie dotarła do wszystkich! Jaki cel jest jej ukrywania ????
Realnie spoglądając to poza tymi którzy biorą emeryturkę mundurową i pracują wszyscy (około 80%) chcieliby powrotu do munduru! Przemawiają za tym fakty:
dopracują sobie do emerytury - każdy rok to około 2,4 %
dostaną dodatkowy urlop 10 dni
itd.
Więc jeżeli ustawowo można było ściągnąć mundur, to niech teraz go uczciwie oddadzą. Jak uda im się przetrwać do końca tej kadencji to maksymalnie za 4 lata następcy spuszczą ICH do kanału ! Jednak czy o to chodzi ?

Podsumowują, to nie jest dla naprawienia krzywd, tylko do manipulacji i propagandy jak za KOMUNY 3 x TAK !

No chyba , że na potrzeby złagodzenia wyników raportu NIK w sprawie KAS ? To by nawet tłumaczyło dlaczego tak długo trwa publikacja.
 
Marek Biernacki w wywiadzie dla gazeta.pl twierdzi że to nie MB doprowadził do powstania KAS. Ciekawe ...
 
Taka myśl, zmiany historyczne nastąpiły i trzeba je zaakceptować, .... tylko jak mają nas traktować poważnie, jak w zależności od władzy generał może przyjmować deklaracje ? Jak mogą poważnie traktować funkcjonariusza KAS , kiedy jednym dekretem można go zrobić cywilem i powiedzieć , że był przebierańcem ?
Dla wszystkich również tych którzy w tym "G-nie" się poukładali nigdy nie będziecie mieli szacunku do siebie, kiedy nie będziecie mieli szacunku do innych !
Oczywiście zawsze można zamówić mszę, jednak można mieć kryzys wiary i wówczas co znaczy sutanna ?

Jeżeli wierzymy w Boga to Prawdziwie, jeżeli mamy wartości to je szanujemy , inaczej w każdej wersji będziemy tylko klaunami !
 

A tutaj źródło informacji i „szokujące” wręcz dane
https://natemat.pl/293217,klamstwa-...-jak-marian-banas-kontrole-skarbowa-zniszczyl
A tutaj o tym, jak to faktycznie z „pacernym” było
https://natemat.pl/292577,jako-pier...adczeniach-banasia-wywiad-z-izabela-leszczyna
Szukałem materiału źródłowego i znalazlem, bo myślałem, że to żart.
Odbudowa Kontroli Skarbowej i Służby Celnej jest nieunikniona No chyba "niezależny i apolityczny" to rozumie.
 
Lewica zlożyla projekt:
A może ktoś złożyłby projekt prostujący krzywdy ustawy wprowadzającej..... chodzi o wygaszonych i ucywilnionych.
 
Back
Do góry