• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Budżet na 2020: to zasługa reform celno-skarbowych.

- Zrównoważony budżet oznacza w praktyce, że mamy tyle samo dochodów, co wydatków. Dziś na radzie ministrów przyjęliśmy, że dochody wyniosą 429,5 mld i tyle samo będzie zaplanowanych wydatków - mówił minister finansów Marian Banaś.

Budżet, w którym nie ma deficytu, to zdaniem ministra finansów Mariana Banasia efekt zmniejszenia luki VAT.
- Przystąpiliśmy do reformy służb celno-skarbowych. Na początku 2009 luka podatkowa wyniosła 9 proc. i w kolejnych latach wzrosła do 26 proc. Obniżyliśmy tę lukę do 11,5 proc., czyli poniżej średniej europejskie, która wynosi 15 proc. - wyjaśnia szef resortu finansów na antenie TVP Info.

Jak dodał, dawniej wyłudzanie pieniędzy było traktowanie nie ja przestępstwo, ale wykroczenie.
- Dziś wykroczenie powyżej 10 mln zł grozi karą więzienia do 25 lat, co działa prewencyjnie - zaznaczył Banaś.

Minister stwierdził, że jednym z sukcesów obecnego rządu jest zwiększenie wpływów z podatków, m.in. z VAT.
- W 2017 roku było to 123 mld zł, rok później wzrosło do 180 mld zł – zachwalał minister.

W projekcie budżetu na przyszły rok przyjęto prognozę dochodów budżetu państwa w kwocie 429,5 mld zł, natomiast limit wydatków budżetu państwa - także na poziomie 429,5 mld zł. To oznacza, że w 2020 r. nie będzie deficytu budżetu państwa. Deficyt sektora finansów publicznych (według metodologii UE) ma kształtować się na poziomie 0,3 proc. PKB.

Według standardów Eurostatu po raz ostatni budżet był na plusie w 1994 roku, a nadwyżka wyniosła wtedy 13,1 mld zł.
Natomiast zgodnie ze sprawozdawczością budżetową nadwyżki po upadku PRL nie było nigdy.

Piękne dane. Dzięki "reformie" KAS wpływy z VAT wzrosły w ciągu roku o 57 mld ze 123 mld (2017) do 180 mld (2018). A teraz zobacz dane rzeczywiste, według MF a nie ministra Banasia: VAT 2017 - 157 mld, VAT 2018 - 167 mld. Jest jedno prawdziwe zdanie w tym tekście: "zachwalał minister".
 
Ostatnia edycja:
Parafrazując :)
"Kto kol wiek widział? Kto kol wiek wie?"
 
Parafrazując :)
"Kto kol wiek widział? Kto kol wiek wie?"
Widział ale nie ten kto wyprówa flaki, walczy z bandytami.
 
Szkoda mi tych kandydatów na kandydatów pod takim kierownictwem.

Wielu młodym zabrzmią moje słowa patetycznie, ale z takiego pokolenia jestem ...

Mnie - Szanowny Kolego - szkoda Polski, Narodu i Wiary Przodków !!
To przez takie szuje, jak prostak rządzący tą Izbą (tak, bo on rządzi, a nie kieruje),
wszelka wiedza, umiejętności, a zwłaszcza troska o wszystkie cele tej instytucji,
ustępują miejsca koneksjom, znajomościom, kumoterstwu, wygodnictwu - wciąż
tych samych - "wiecznych szefów" bez kompetencji; bez względu na obowiązującą
"opcję", zawsze doskonale "ustawionych", mimo znanego powszechnie stosowania
bezprawia, samowoli i ochrony prywatnych interesów.

Czyż to nie w myśl zasad, że "najlepszą obroną jest atak" lub też "najciemniej jest
pod latarnią", naczelny "mafiozo" ochoczo ogłosił istnienie mafii w jednym urzędzie
tej Izby ?! Nad wyraz chętnie dołożył się do pozbycia z tej instytucji osób bardzo
niewygodnych, kojarzących, myślących sygnalistów, przeciwstawiających się tylko
bezmyślności i stosowaniu bezprawia - co gorsza - szczyci się przy tym Wiarą ...
 
Cat myślisz, że tak jest tylko u Ciebie? Ja to napisałem niedawno odnośnie moich kierowników. Mnie już bliżej niż dalej a zatem podjąłem decyzję, że spadam z baru.............Może nie przykre ale prawdziwe a młodzi..................oni też pewnego dnia pojmą jak jest ale podobnie jak My starzy zrozumieją to za jakiś czas.....
 
W tej służbie nie liczy się co potrafisz ale to z kim trzymasz. Jak jesteś kompetentny, wykształcony i nie liżesz 4 liter temu, który trzyma sznurki to jesteś jak to powiedział Kondrat w filmie CK Dezerterzy : "cesarsko-królewskim obsrajnogą"
 
Cat myślisz, że tak jest tylko u Ciebie? Ja to napisałem niedawno odnośnie moich kierowników. Mnie już bliżej niż dalej a zatem podjąłem decyzję, że spadam z baru.............Może nie przykre ale prawdziwe a młodzi..................oni też pewnego dnia pojmą jak jest ale podobnie jak My starzy zrozumieją to za jakiś czas.....

Ależ nie Kolego, nie "tylko u mnie", acz odpowiadałem w komentarzu odnośnie jednego,
konkretnego miejsca i osoby, wobec której pochopnie - zbyt kulturalnie - zareagowałem
kiedyś na wyciągnięcie ręki. Teraz się tego wstydzę, czując haniebne obrzydzenie i żal,
że nie znam wystarczająco dosadnych słów, mogących najwłaściwiej określić prawdziwą
naturę tak fałszywego, pasożytniczego "stworzonka" ...
 

Mnie - Szanowny Kolego - szkoda Polski, Narodu i Wiary Przodków !!

To przez takie szuje, jak prostak rządzący tą Izbą (tak, bo on rządzi, a nie kieruje),
wszelka wiedza, umiejętności, a zwłaszcza troska o wszystkie cele tej instytucji,
ustępują miejsca koneksjom, znajomościom, kumoterstwu, wygodnictwu - wciąż
tych samych - "wiecznych szefów" bez kompetencji; bez względu na obowiązującą
"opcję", zawsze doskonale "ustawionych", mimo znanego powszechnie stosowania
bezprawia, samowoli i ochrony prywatnych interesów.

Czyż to nie w myśl zasad, że "najlepszą obroną jest atak" lub też "najciemniej jest
pod latarnią", naczelny "mafiozo" ochoczo ogłosił istnienie mafii w jednym urzędzie
tej Izby ?! Nad wyraz chętnie dołożył się do pozbycia z tej instytucji osób bardzo
niewygodnych, kojarzących, myślących sygnalistów, przeciwstawiających się tylko
bezmyślności i stosowaniu bezprawia - co gorsza - szczyci się przy tym Wiarą ...

Ale o co chodzi??? o_O o_O o_O o_O
 
Dzisiaj już wiem , że tylko jakiś "Bandyta" mógł przeprowadzić taką reformę!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kto firmował i promował reformę KAS w takiej formule ? Szeryw i pierwsze szable reformy !!! Jedna z nich podobno dwa razy spadł ze stołka i 12 miesięcy na L4 siedziała , aż stał się Cud: dostał stołek i ozdrowiał !!! Może powinien zostać Błogosławionym ?
Powtórzę ? Biada, gdyż, jak już będą musieli się pożegnać z tym światem , tam czekają na nich polegli celnicy , w dwuszeregu z szabelkami przywitają ich godnie ! Prawo Boskie jest bezwzględne !
 
Ostatnia edycja:
Czy jakiś "Związek Zawodowy" przesłał pytanie do jutrzejszej debaty politycznej w kontekście ucywilnienia , czy też nie otrzymania propozycji pracy/ służy ?
To jest ważne pytanie , w aspekcie wiarygodności, tych którym płacimy składki oraz potencjalnie tych, którzy nas w przyszłości wydymają !
 
Back
Do góry