• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Osoba odpowiedzialna za uszczelnianie systemu podatkowego i jego reformowanie została odwołana ze stanowiska, gdyby było tak cudownie jak krzyczy Pan MB, to Pan Świtała raczej nie zostałby odwołany...?


Kto następny do odwołania? :)

Kto na miejsce Świtały?
Skiba za Świtałę
 
No i mamy pozamiatane, my ucywilnieni.

Uchwały 7 sędziów NSA w sprawie przekształcenia stosunku służby funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (sygn. akt I OPS 1/19) oraz w sprawie zatrzymania prawa jazdy (sygn. akt I OPS 3/18)

W dniu 1 lipca 2019 r. Naczelny Sąd Administracyjny w składzie siedmiu sędziów rozpoznał odpowiednio wnioski Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Rzecznika Praw Obywatelskich o podjęcie uchwał mających na celu wyjaśnienie przepisów prawnych, których stosowanie wywołało rozbieżności w orzecznictwie sądów administracyjnych.
W pierwszej sprawie NSA podjął następującą uchwałę:
„Przyjęcie przez funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej propozycji zatrudnienia i przekształcenie, z dniem określonym w tej propozycji, na podstawie art. 171 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1948 ze zm.) dotychczasowego stosunku służby w służbie przygotowawczej lub stałej w stosunek pracy na podstawie umowy o pracę odpowiednio na czas nieokreślony albo określony, nie wiąże się z obowiązkiem właściwego organu do wydania decyzji orzekającej o zakończeniu stosunku służbowego.”

 
Jak Prezes w pytaniu zasugerował, tak podwładni orzekli!
Zwrócił ktoś uwagę, skąd (macierzyste WSA) są orzekający ??
 
Ostatnia edycja:
A co to za tajemnicze podwyżki w Warszawie rozdawane po kątach? Kim są wybrańcy i z jakiego tytułu te podwyżki? 🤔
 
Narada kierownictwa KAS w Otwocku



Na wstępie gen. Piotr Walczak Szef KAS zapowiedział, że elastyczny czas pracy zostanie wprowadzony w całym KAS – oczywiście przy zapewnieniu pracy urzędów w godzinach ich funkcjonowania. Zapowiedział także realizację kolejnego naszego postulatu – skrócenie czasu obsługi petentów w stosunku do godzin otwarcia urzędów oraz rozważenie emerytur mudurowych dla okreslonych grup byłych pracownków UKS. Ma być także szerzej wprowadzona telepraca – ale to tylko tam, gdzie to możliwe i wskazane. Cieszymy się, że postulaty w zakresie korzystnych zmian w organizacji pracy/służby spotkały się z pozytywnym przyjęciem.
Czekają nas duże zmiany w informatyzacji – o tym jest w prelekcji dyrektora MF (likwidacja deklaracji VAT, osobiste rachunki podatkowe dla poszczególnych podatników, kasy fiskalne Wifi dla nowych grup przedsiębiorców (np. mechaników samochodowych), czy kasy fiskalne w formie oprogramowania do zainstalowania na smartfonie czy tablecie zamiast urządzeń hardware i wiele innych zmian.

Emerytur mudurowe dla okreslonych grup byłych pracownków UKS - to znaczy? 🤔
 
Ja nie odbieram tego jako dowcip, ale za objaw logicznego myślenia.
Jeśliby zaliczyli staż w UKS (np. Wywiadowi Skarbowemu), argumentując tym, że robili wcześniej to samo, to nie byłoby już argumentów (typu różnica stosunku służbowego i stosunku pracy) za tym, żeby odmawiać namzaliczenia do emerytury mundurowej okresu pracy w Administracji Celnej przed 1999 r
 
Ostatnia edycja:
Ja nie odbieram tego jako dowcip, ale za objaw logicznego myślenia.
Jeśliby zaliczyli staż w UKS (np. Wywiadowi Skarbowemu), argumentując tym, że robili wcześniej to samo, to nie byłoby już argumentów (typu różnica stosunku służbowego i stosunku pracy) za tym, żeby odmawiać nam okresu pracy w Administracji Celnej przed 1999 r

Ależ Szanowny Kolego!
Wszak nie stwierdziłem braku logiki w takim stwierdzeniu i uważam, że byłoby to najbardziej logiczne,
sprawiedliwe, słuszne i opłacalne dla Państwa rozwiązanie. Sęk w tym, że doświadczenie doprowadziło
mnie do takiej rzeczywistości, w której spodziewam się wszystkiego, prócz krzty logiki w postępowaniu
wobec nas!
Być może Adam użył tu sarkazmu, być może napisał to z pełną powagą - to tylko On może wyjaśnić.

Wiem, jakie są oczekiwania ludzi, bo moje są takie same. Jednak co najmniej tak samo jak tych wielu
innych, zostałem na tyle poważnie zmaltretowany przez brak stosowania logiki w tej profesji, że mam
absolutne i święte prawo nie wierzyć w żadne dobrowolne udzielenie nam Sprawiedliwości i Prawa ...
 
Facet od stycznia 2018 r. do maja 2019 r. wystawił sporo faktur na prawie 10 mln PLN z 2,3 mln PLN VATu należnego, a w zakupach wykazał mniej więcej taką samą kwotę zakupów od marketów typu Casto, Obi, Leroy, Jula, Media. Oczywiście markety nic o tym nie wiedzą. Faktury poszły w Polskę i zapewne służyły obniżeniu VAT do zapłaty lub zwrotom. Dziwnym trafem raporty JPKowe tego nie wychwyciły (przyczyna jest znana ale nie ma co o tym mówić publicznie). UCS w marcu 2019 r. wszczyna w końcu kontrolę i prosi faceta o dokumenty. Ten coś tam dostarcza, nie stawia się i unika wyjaśnień. W marcu i kwietniu 2019r. nie wykazuje zakupów, ale grubą sprzedaż jak najbardziej. W maju pozwala sobie znowu na "zakupy" w Casto i grubą sprzedaż. Nadal jest czynnym podatnikiem VAT.
Emerytury, mundury?
A może kamieniołomy?
Czego jeszcze brakuje?
 
Fajer a kogo obchodzi jakiś facet co on ma wspólnego z naszymi emkami? Mnie bardziej interesuje moja emerytura niż jakiś facet, a niech sobie wystawia ile chce faktur, to nie moja sprawa.
 
Fajer a kogo obchodzi jakiś facet co on ma wspólnego z naszymi emkami? Mnie bardziej interesuje moja emerytura niż jakiś facet, a niech sobie wystawia ile chce faktur, to nie moja sprawa.


Bez nerw chłopie! On chciał przekazać nam coś naprawdę bardzo ważnego, tylko
zanim skończył pisać, to zapomniał - co!

ps
To jest już powszechna roszczeniowa plaga, typu - pretensje do Straży Miejskiej,
że we wsi nie wybudowano chodników ...
 


To po to człowiek tyle lat zasuwa, dociągnął do speca i czterech belek, i razem z 25% stażowym ma przychód 52000 na picie, czyli ok. 3500 miesięcznie brutto bez stażowego ale razem z premiami, 13tką i dodatkami np za nocki,i stopień, a tu 4200?

20% więcej dla nowych???

Z trawką?
Jak oni to liczą?
 
Fajer a kogo obchodzi jakiś facet co on ma wspólnego z naszymi emkami? Mnie bardziej interesuje moja emerytura niż jakiś facet, a niech sobie wystawia ile chce faktur, to nie moja sprawa.
Ten facet okrada Ciebie i innych, i jak tak dalej będzie się dziać w KAS to braknie na Twoją emkę.
 
To po to człowiek tyle lat zasuwa, dociągnął do speca i czterech belek, i razem z 25% stażowym ma przychód 52000 na picie, czyli ok. 3500 miesięcznie brutto bez stażowego ale razem z premiami, 13tką i dodatkami np za nocki,i stopień, a tu 4200?

20% więcej dla nowych???

Z trawką?
Jak oni to liczą?
A jak oni te stanowiska rozdają. W innych izbach mł. spec przez dwa lata minimum. A tu na start od razu spec.
 
Jak ja się cieszę ,że po 27 latach w tym pierdolniku nie dostałem propozycji, mam wspaniałą pracę po drugiej stronie barykady i czekam tylko na ustawę:)
 
Back
Do góry