• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Ja natomiast, z czystym sumieniem mogę obu Kolegom szczerze podziękować.

Pisząc do kogoś w niedawnym poście, o daniu szansy na właściwe zakończenie "sporu",
dokładnie takie zakończenie miałem na myśli. Szacun dla Was za wykorzystanie szansy!
Staliście się przykładem, na który osobiście czekałem od bardzo, bardzo dawna.
Według mnie, ma on kolosalne znaczenie, w tej jakże nerwowej atmosferze. DZIĘKUJĘ

ps
Jest możliwe, iż ktoś z premedytacją odniesie się do zaszłych Waszych postów,
nie zważając na zakończenie. Takiego "zadymiarza" warto przemilczeć.

ps2
Odnośnie wspominanej "wzajemności"; nie lubię - wyłącznie kłamców,
nie toleruję - egocentryków, głupcom - wybaczam, a "idiotów" - ignoruję.
 
Ja natomiast, z czystym sumieniem mogę obu Kolegom szczerze podziękować.

Pisząc do kogoś w niedawnym poście, o daniu szansy na właściwe zakończenie "sporu",
dokładnie takie zakończenie miałem na myśli. Szacun dla Was za wykorzystanie szansy!
Staliście się przykładem, na który osobiście czekałem od bardzo, bardzo dawna.
Według mnie, ma on kolosalne znaczenie, w tej jakże nerwowej atmosferze. DZIĘKUJĘ

ps
Jest możliwe, iż ktoś z premedytacją odniesie się do zaszłych Waszych postów,
nie zważając na zakończenie. Takiego "zadymiarza" warto przemilczeć.

ps2
Odnośnie wspominanej "wzajemności"; nie lubię - wyłącznie kłamców,
nie toleruję - egocentryków, głupcom - wybaczam, a "idiotów" - ignoruję.

dzięki za ten post.
 
standby2 ja Ciebie rozumie i zgadzam sie z Tobą bo takie świństwo jak Tobie zrobili i to po tylu latach słuzby, to nawet brak słów. A kandydatowi powiem tylko jedno, bo tego gościa nie umie zrozumieć, kto tu jest fanem jakiegoś disa czy cos w tym rodzaju? ja nie i nikt z funkcjonariuszy Służby Celnej. Jak mam mieć szacunek i być fanem takich disów jak oni są bez mundurów, jak zwykłe urzędasy i cywile, dla mnie dziwolągi. Stoją nad nami, tego nie ma w żadnej służbie mundurowej. Szacunek to ja miałem do DIC-a, bo to był gość w mundurze.
 
standby2 ja Ciebie rozumie i zgadzam sie z Tobą bo takie świństwo jak Tobie zrobili i to po tylu latach słuzby, to nawet brak słów. A kandydatowi powiem tylko jedno, bo tego gościa nie umie zrozumieć, kto tu jest fanem jakiegoś disa czy cos w tym rodzaju? ja nie i nikt z funkcjonariuszy Służby Celnej. Jak mam mieć szacunek i być fanem takich disów jak oni są bez mundurów, jak zwykłe urzędasy i cywile, dla mnie dziwolągi. Stoją nad nami, tego nie ma w żadnej służbie mundurowej. Szacunek to ja miałem do DIC-a, bo to był gość w mundurze.

Bo widzisz to jest tak.....dawno temu uznano w/g mnie błędnie, że np taki Antek od obrony jest cywilem. Skoro tak to np.pani Jadzia może być szefem BOR nie mówiąc o" szefie wszystkich szefów" - jakim jest" Krzysiek Jarzyna ze Szczecina..."- wiesz o kim mówię.....
 
(...)

w przeciwnym razie zmuszony będę złożyć właściwe zawiadomienie

nie pozwolę sobie na przypisywanie mi rzeczy, których nie robiłem

ps. zrobiłem screena

mam propozycję by pieniaczy sądowych grożących innym forumowiczom doniesieniami do Prokuratury czy gdzie tam sobie uroją automatycznie usuwać z forum. Dlaczego inni się mają za nich wstydzić?
 
Ja natomiast, z czystym sumieniem mogę obu Kolegom szczerze podziękować.

Pisząc do kogoś w niedawnym poście, o daniu szansy na właściwe zakończenie "sporu",
dokładnie takie zakończenie miałem na myśli. Szacun dla Was za wykorzystanie szansy!
Staliście się przykładem, na który osobiście czekałem od bardzo, bardzo dawna.
Według mnie, ma on kolosalne znaczenie, w tej jakże nerwowej atmosferze. DZIĘKUJĘ

ps
Jest możliwe, iż ktoś z premedytacją odniesie się do zaszłych Waszych postów,
nie zważając na zakończenie. Takiego "zadymiarza" warto przemilczeć.

ps2
Odnośnie wspominanej "wzajemności"; nie lubię - wyłącznie kłamców,
nie toleruję - egocentryków, głupcom - wybaczam, a "idiotów" - ignoruję.


sprawę zasadniczo można byłoby zakończyć, gdyby nie brak reakcji FK08

ale jeszcze poczekam, trochę

może głowa musi ochłonąć

może potrzeba mu trochę więcej czasu by zrozumieć, że odmienne poglądy, wnioski, wypowiedzi - nie mogą skutkować przypisywaniem komuś wyimaginowanych czynów - to po prostu nie przystoi przyzwoitemu człowiekowi

nie można bezkarnie obrzucać kogoś błotem

a szczególnie od celnika z około 10-letnim stażem oczekiwałbym większej samokontroli

a szczególny stres towarzyszący nam w obecnych okolicznościach nie może być usprawiedliwieniem, ewentualnie okolicznością łagodzącą

"
quote_icon.png
Napisał FK08

Takim prawem ze nie podoba mi się to że przyklejasz łatkę wszystkim celnikom jako zadzierajacym nosa prostaczkom zachowując się w ten sposób.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

to już posuwasz się do kłamstw

życie nie nauczyło cię, że należy wystrzegać się "wszystkim", "zawsze" itp?

bądź facetem, i albo przeproś na forum, że się zagalopowałeś, albo udowodnij, że "przyklejałem taką łatkę" np. cat'owi, kubusiowi, hunterowi, Sławkowi

albo albo

w przeciwnym razie zmuszony będę złożyć właściwe zawiadomienie

nie pozwolę sobie na przypisywanie mi rzeczy, których nie robiłem

ps. zrobiłem screena "

"mam propozycję by pieniaczy sądowych grożących innym forumowiczom doniesieniami do Prokuratury czy gdzie tam sobie uroją automatycznie usuwać z forum. Dlaczego inni się mają za nich wstydzić?"

a jak odróżnisz pieniacza od osoby broniącej swojego honoru przed rzucanymi oszczerstwami?

odróżniasz groźby bezprawne od ostrzeżenia o podjęciu kroków prawnych w przypadku braku sprostowania i przeprosin?

rozumiem że ty i twoje dzieci ze spokojem przyjęłyby publikację w której przedstawiony byłbyś jako pedofil?

czy okazałbyś się pieniaczem i zażądał sprostowania i przeprosin, a w razie ich braku obrona prawna naruszonych twoich dóbr nawet nie przeszłaby ci przez głowę?
 
Ostatnia edycja:
Cisza jak zapadła po tym żenującym wpisie jest chyba wymowna ....odpowiedziałem Ci dzień wcześniej #1606.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
jakie sa obowiazki IAS wobec zwalnianych?

»Zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, firmy zwalniające przynajmniej 50 pracowników, w ciągu 3 miesięcy są zobligowane do uzgodnienia z powiatowym urzędem pracy zakresu i formy pomocy dla zwalnianych pracowników. Uzgodnienia te dotyczą przede wszystkim: pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego oraz szkoleń. Wsparcie powinno być kierowane do pracowników przewidzianych do zwolnienia lub będących w trakcie wypowiedzenia, bądź w okresie 6 miesięcy po rozwiązaniu stosunku pracy lub stosunku służbowego.«
czy ZZ badal ten temat? Wiadomo cos nt tego jakie obowiazki ma IAS wobec zwalnianych funkow i pracownikow i jak mozna na tych przepisach ewentualnie skorzystac?
 
Szkoda czasu, przecież Boluś i spółka świetnie się bawią klepiąc te swoje posty. Jak ktoś nie wie o co chodzi - polecam Wikipedię.


Strzał w kolano?!
Dobrze, niech będzie wikipedia, proszę bardzo:


... osoba stosująca trollowanie zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, merytoryczna zawartość dyskusji ma zaś dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu ...

Ponawiam prośbę o jeden - jedyny, rzeczowy post Kandydacie.
Jak dotąd, wpisujesz się idealnie w powyżej cytowane słowa.
 
Strzał w kolano?!
Dobrze, niech będzie wikipedia, proszę bardzo:


... osoba stosująca trollowanie zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, merytoryczna zawartość dyskusji ma zaś dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu ...

Wszystko jasne - straszenie składaniem "właściwych zawiadomień" to sposób Bolusia na "uspokajanie dyskusji" :p Bierzesz coś? :)

Ponawiam prośbę o jeden - jedyny, rzeczowy post Kandydacie.
Jak dotąd, wpisujesz się idealnie w powyżej cytowane słowa.

Widzisz, problem z takimi jak ty polega na tym, że żyjecie w swoim świecie i żadna rzeczowa uwaga nie będzie wg was rzeczowa o ile nie pokrywa się z waszą wyimaginowaną rzeczywistością. Vide teksty, że za obecne patologie przy procesie składania propozycji odpowiadają bezpośrednio Prezydent, Premier, SKAS, NUCS ale w żadnym wypadku nie DIAS.
 
Ostatnia edycja:
Wszystko jasne - straszenie składaniem "właściwych zawiadomień" to sposób Bolusia na "uspokajanie dyskusji" :p Bierzesz coś? :)



Widzisz, problem z takimi jak ty polega na tym, że żyjecie w swoim świecie i żadna rzeczowa uwaga nie będzie wg was rzeczowa o ile nie pokrywa się z waszą wyimaginowaną rzeczywistością. Vide teksty, że za obecne patologie przy procesie składania propozycji odpowiadają bezpośrednio Prezydent, Premier, SKAS, NUCS ale w żadnym wypadku nie DIAS.

I znowu wentyl bezpieczeństwa puszcza gazy. Kiedy ten obrzydliwiec wreszcie zostanie zbanowany ? Uważam, że powinniśmy oczyszczać nasze forum z agentury. KBWZP znowu w akcji.
 
Wszystko jasne - straszenie składaniem "właściwych zawiadomień" to sposób Bolusia na "uspokajanie dyskusji" :p Bierzesz coś? :)

Widzisz, problem z takimi jak ty ...


Tylko się pogrążasz, a nawet nie doczytałeś tego, co sam zaproponowałeś (wikipedia).

Napiszę jasno: Bolo zareagował (wik: [FONT=&quot]... osoba stosująca trollowanie ...[/FONT][FONT=&quot]rozpala w dyskutantach negatywne [/FONT][FONT=&quot]emocje ... [/FONT][FONT=&quot]agresywne reagowanie ...[/FONT][FONT=&quot])

[/FONT]
Widzisz, ta niby "śmieszna" uwaga o "braniu czegoś" przeze mnie, podparta megalomańską pogardą nadczłowieka do "takich jak ja", to właśnie jest trollowanie!

Zatem trollem pozostaje Kandydat WZP, a Bolo jest - co najwyżej - nieuprzejmym (ale nie chamskim), znerwicowanym gościem!

Odnośnie wpisów o DIAS'ach - sprawdziłem wszystkie posty (w kontekście) "Bola i spółki" - masz urojenia!
 
Przestańmy się już szarpać ok ? Wystarczy, że wszyscy jesteśmy zestresowani. Mam pytanie:
Funkcjonariusz spełnia warunki 5/15/55. Ma już dosyć służby a tym bardziej w KAS. Chce odejść na emeryturę w styczniu a zatem czy :
Otrzymuje odprawę jeżeli
1. nie przyjmuje "propozycji" ucywilnienia
2. nie przyjmuje propozycji na pozostanie mundurowym
3. nie dostał żadnej propozycji
Uprzejmie proszę o krotką, zwięzłą odpowiedź.
 
Back
Do góry