• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Jak mi powiedzą, że mam być cywilem to też zamierzam zrezygnować z tego cudactwa ale jak na razie to czekam, po co mam tracić sześciomiesięczne odszkodowanie za wyrzucenie z firmy.

Witam Wszystkich. Kiedy czytam posty z wypowiedziami n/t temat to jakbym słyszał samego siebie. Mam te same odczucia. Dosyć już mam tego oczekiwania......Powiedziano nam, że - "mamy zmienić sposób myślenia". Ciekawy jestem na jaki ?! Mamy patrzeć optymistycznie w przyszłość ?! Jaką przyszłość skoro nic nie wiadomo. O tym sposobie myślenia powiedziano w Mazowieckiej Izbie Celno Skarbowej
 
Banaś, kłamałeś i nadal kłamiesz. Ciekawe, co na to oficerowie kapelani?

[video=youtube;TLDwY27AxVY]https://www.youtube.com/watch?v=TLDwY27AxVY[/video]
 
Ostatnia edycja:
nie jest ważny "palec" ale to co on wskazuje.

:) dlaczego ten cytat powiązałeś z hymnem? :):):)

Julian Przyboś - Póki my żyjemy
Huk armat na wysokość łun
wzrósł,
niebo wali sie z trzaskiem.
Bezbronny, wbity pociskami w grunt,
błagam o karabin jak skazaniec o łaskę
i tylko krzyczę - niecelnie,
z rannych i martwych wstawszy.
Mój wzrok po torach bomb strącony w gruz
przypada do Warszawy.

Aż w rozpękły na dwoje słuch
płacz mężczyzn wpadł - i ich, jak nabój, milczenie:

W tej chwili zginął mój brat.

Żegnam was, unoszący za granicę głowy,
uciekający do broni,
gdy tu, w rozwalonym schronie,
z jeszcze żywych ostatniego tchu
odtworzyłbym nasz hymn narodowy.
 
I fajnie.
Na pocieszenie napiszę, że w tym miejscu wielu ludzi ( Polaków ) się myli. Wystarczy posłuchać hymnu śpiewanego na trybunach przed meczami, najczęściej piłkarskimi ( na siatkówce co jakiś czas Marek Magiera przypomina tę kwestię ). Kolejnym pospolitym błędem w hymnie jest nieprawidłowa wymowa nazwiska hetmana Czarnieckiego śpiewanego jako Czarnecki.
I na tym proponuję zakończyć wątek hymnu.
 
Witam Wszystkich. Kiedy czytam posty z wypowiedziami n/t temat to jakbym słyszał samego siebie. Mam te same odczucia. Dosyć już mam tego oczekiwania......Powiedziano nam, że - "mamy zmienić sposób myślenia". Ciekawy jestem na jaki ?! Mamy patrzeć optymistycznie w przyszłość ?! Jaką przyszłość skoro nic nie wiadomo. O tym sposobie myślenia powiedziano w Mazowieckiej Izbie Celno Skarbowej

Odczucia te same ma wielu z nas dzisiaj niestety... Walka z systemem, partiami, polityką i przekonaniami, gdzieś w tle na marginesie my marznący po nocach na pasach, potem alokowani na drugi koniec Polski (rozwody, tragedie rodzinne, ale kogo to...) dzisiaj w oczekiwaniu na propozycję za niższe wynagrodzenie od marketowego, ale to też nikogo nie obchodzi. O emki walczymy od ponad 20 lat stojąc ramię w ramię ze Strażą Graniczną. System stopni, wartościowanie. Co to za kraj pytam? Co to za służba? Z munduru w sweterek? Jestem też coraz bliżej złożenia wypowiedzenia.
 
Odczucia te same ma wielu z nas dzisiaj niestety... Walka z systemem, partiami, polityką i przekonaniami, gdzieś w tle na marginesie my marznący po nocach na pasach, potem alokowani na drugi koniec Polski (rozwody, tragedie rodzinne, ale kogo to...) dzisiaj w oczekiwaniu na propozycję za niższe wynagrodzenie od marketowego, ale to też nikogo nie obchodzi. O emki walczymy od ponad 20 lat stojąc ramię w ramię ze Strażą Graniczną. System stopni, wartościowanie. Co to za kraj pytam? Co to za służba? Z munduru w sweterek? Jestem też coraz bliżej złożenia wypowiedzenia.
Nie składaj wypowiedzenia tylko nie przyjmij oferty. Oni tylko liczą na każdą oszczędność. Odbierz to co ci się należy.
 
Nie składaj wypowiedzenia tylko nie przyjmij oferty. Oni tylko liczą na każdą oszczędność. Odbierz to co ci się należy.

Właśnie nie wiem czy chcę odebrać co mi się należy? Honorowo... Gdyby ludzie decydujący dzisiaj o naszym losie znali naszą przeszłość, historię, wiedzieli co przeszliśmy i mieli trochę godności i honoru to postępowali by z nami dzisiaj w ten sposób...?
 
Właśnie nie wiem czy chcę odebrać co mi się należy? Honorowo... Gdyby ludzie decydujący dzisiaj o naszym losie znali naszą przeszłość, historię, wiedzieli co przeszliśmy i mieli trochę godności i honoru to postępowali by z nami dzisiaj w ten sposób...?


Popełniasz błąd, mierząc ich swoją miarą

Błąd popełnili wyborcy, ten sam

Błąd popełniliśmy my, wierząc im gdy byli opozycją

Błąd popełniła S podpisując porozumienie

Nie da stosować się cywilizowanych honorowych reguł w kontakcie z buszmenami
 
Ale nie mają i z nami się nie liczą. Nie dość uczynisz im wielką frajdę rzucając robotę bez odprawy. Jednakże doceniam i szanuje, Ja im na mnie po oszczędzać nie dam. Biorąc pod uwagę blisko 3 m-ce urlopu to tez wiele z nimi nie popracuję. Oczywiście o ile oferta będzie taka jaką się spodziewam.
 
Pamiętajcie wszyscy pomiatani i upodleni. Być może większość z Was nie ma warunków by być na fali ale równocześnie większość z Was ma dość oleju w głowie, umiejętności, i siły by nie godzić się na każde warunki i być falą niesieni. Poszukajcie swojej BATNY. Wyceńcie swoją wartość. Zmotywujcie się. To nie jest wasze ani pierwsze ani ostatnie miejsce służby / pracy. Wiem że nie jest łatwo, mnie również nie. Ja określiłem swoje warunki wyjścia i czekam na ofertę. Nie będę robił za stawki poniżej Lidla (z całym szacunkiem dla Lidla) ani za stawki Lidlowe. Stać mnie na więcej. Was też. Nowi koledzy skarbowi. Was to też dotyczy. Coś umiecie. Środowisko podmiotów znacie. Znacie ich braki i potrzeby. Wiecie co możecie zaoferować. Nie musicie tyrać za 2100.
A swoją drogą to w Jeleniej Górze to chyba w skarbówce nikt nie pracuje. Widziałem na mieście ofertę pracy na etacie (wymagane kwalifikacje wręcz zerowe) za 3200 netto.
 
Popełniasz błąd, mierząc ich swoją miarą

Błąd popełnili wyborcy, ten sam

Błąd popełniliśmy my, wierząc im gdy byli opozycją

Błąd popełniła S podpisując porozumienie

Nie da stosować się cywilizowanych honorowych reguł w kontakcie z buszmenami

Wielu moich kolegów mówi dziś, że popełnili błąd w głosowaniu, bo dziś trafili w sweterki, ale co to zmienia? Zrozumieli swój błąd zbyt późno, oszukano ich!!! Mało tego, oszukiwani są nada... Jak my wszyscy... Na tym nie da się budować a jesteśmy fundamentem...
 
Rozumiem, że gdyby kolegów nie dotknęło to wszystko osobiście, to nie czuliby się oszukani i dalej nie rozumieliby swojego błędu? Może nawet mieliby satysfakcję, że ktoś inny dostał kopniaka?
 
Rozumiem, że gdyby kolegów nie dotknęło to wszystko osobiście, to nie czuliby się oszukani i dalej nie rozumieliby swojego błędu? Może nawet mieliby satysfakcję, że ktoś inny dostał kopniaka?


pojmuj to sobie jak chcesz

imputuj, interpretuj

wkładaj w usta niewypowiedziane

za krótko tu jesteś, żeby mnie oceniać
 
Jest nowe polecenie Szefa KAS z 31 marca w sprawie zwiększenia limitów funkcjonariuszy w poszczególnych Izbach.
W związku z potrzebą wzmocnienia zasobów do realizacji zadań, wynikających z ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów oraz nowelizacji ustawy o grach hazardowych, w IAS w ...., zwiększam o 4% limit etatów ... - napisał Szef KAS do DIAS
W IC Olsztyn zwiększa o 5% wskaźnik rezerwy kadrowej
Dodatkowo wzmocnienie zasobów kadrowych na przejściach granicznych
 
Ostatnia edycja:
Jest nowe polecenie Szefa KAS z 31 marca w sprawie zwiększenia limitów funkcjonariuszy w poszczególnych Izbach.
W związku z potrzebą wzmocnienia zasobów do realizacji zadań, wynikających z ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów oraz nowelizacji ustawy o grach hazardowych, w IAS w ...., zwiększam o 4% limit etatów ... - napisał Szef KAS do DIAS
W IC Olsztyn zwiększa o 5% wskaźnik rezerwy kadrowej
Dodatkowo wzmocnienie zasobów kadrowych na przejściach granicznych

Polecenie obwarowane kryteriami. Jesteś w akcyzie= żegnaj emeryturo.
I co z tego, że spełniam pozostałe kryteria, jak pewnego dnia dla "dobra służby" wskazano miejsce pełnienia służby w referacie akcyzy i gier,
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry