• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

głupków nie sieją,
sami się rodzą,
kasem zaszaleją,
zaraz odchodzą :).

POdoba mi się ten "mundurowy etos". Nie dasz mi cukierka, to ci drzwi g*wnem wysmaruję.Cóż za patriotyzm, wygrażać że się przejdzie na drugą stronę. No tak, w końcu niejeden na obu stronach naraz "służył"...Taka to służba, więc cóż się dziwić ustawodawcy, że goni towarzystwo w cholerę. Ja sam nie raz zostałem niesprawiedliwie potraktowany, ale nie pomyślałem przez chwilę o "zmianie frontu". Dużo tu sztucznego patosu niczym z amerykańskich filmów, że mundur, że honor, blablabla. Pozwolę sobie zacytować słowa bohatera filmu "Ludzie honoru", adwokata wydalonego dyscyplinarnie żołnierza Marines (tyt. oryg. "A few good men"- 1992r.USA): "Nie trzeba nosić munduru, zeby być człowiekiem honoru". My na pewno nie jesteśmy Marines. Można dobrze służyć ojczyźnie w swetrze, w metrze, a nawet w szambowozie. Ale w tym gronie jest tylko kwik o przywileje,emerytury, apanaże.A im większy wrzask, tym mniej ma wspólnego z prawdziwym funkcjonariuszem. Przykre to, ale nienawidzę obłudy.Mogę iść w sweter, mogę iść na zewnątrz, ale sobą zamierzam pozostać.
 
dość pokrętna ta generalizacja, o ironio - w stylu recenzowanych manipulatorów.
proszę nie oceniać środowiska po "wysiłku intelektualnym" prowokatorów.
niewiele kolega widać wie o "mundurze" !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Może nadal niewiele, ale wydaje mi się,że więcej od Ciebie.
 
Dzieki Bolo, jeśli obejrzałeś wszystkie odcinki House'a, to jestes moim guru. A ja to tylko taki wpieprzacz twarożków 7-15,co nie zna się na mundurowych wyrzeczeniach.
 
możliwe ale mało prawdopodobne.
riposta w poprawnym stylu ale obok tematu.
ok, wiele przeżyliśmy na tym forum.
mali ludzie, wielcy sercem.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Nasze "celnicze" motto na Popielec: "Z czego powstałeś zależy od genetyki, w co się obrócisz - od polityki" S.J. Lec
 
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
W banasiowie kozy kują... Burdel, burdel, ogromny burdel panuje w banasiowie. Nikt nic nie wie, nikt nic nie robi, wszyscy z pytaniami odsyłani są do KAS Zielona Góra. A tam ZONK... tez nic nie wiedzą. Jeszcze będzie przepięknie. Palcem nie ruszę w rozwój banasiowa.

a to tak jak u nas w centralnej Polsce
w pokoju siedzi ten do WZP, UCS i US, siedzą i myślą jak to może być że w radio trąbią o kolejnym sukcesie a w urzędzie nikt nic nie wie
 
a to tak jak u nas w centralnej Polsce
w pokoju siedzi ten do WZP, UCS i US, siedzą i myślą jak to może być że w radio trąbią o kolejnym sukcesie a w urzędzie nikt nic nie wie

U nas oprócz wymienionych był jeszcze listonosz i dwóch Gruzinów w kożuchach, i wszyscy tak samo zorientowani w sytuacji.
 
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
W banasiowie kozy kują... Burdel, burdel, ogromny burdel panuje w banasiowie. Nikt nic nie wie, nikt nic nie robi, wszyscy z pytaniami odsyłani są do KAS Zielona Góra. A tam ZONK... tez nic nie wiedzą. Jeszcze będzie przepięknie. Palcem nie ruszę w rozwój banasiowa.
a to tak jak u nas w centralnej Polsce
w pokoju siedzi ten do WZP, UCS i US, siedzą i myślą jak to może być że w radio trąbią o kolejnym sukcesie a w urzędzie nikt nic nie wie

U nas dzisiaj całkowity zakaz przygotowywania pism zewnętrznych. Brak instrukcji kancelaryjnej, brak struktury organizacyjnej urzędu, wstrzymano wydawanie zaświadczeń a naczalstwo latało jak potłuczone - non stop jakieś zebrania i narady.
W całym województwie na stołkach utrzymali się dotychczasowi naczelnicy, tylko kilkoro poprzesuwano pomiędzy poszczególnymi urzędami ( w jednym z urzędów w ciągu kilku ostatnich miesięcy wymienili trzech - aktualny jest czwartym.

I popieram zdanie o "rozwoju banasiowa".
 
Kas

U nas dzisiaj całkowity zakaz przygotowywania pism zewnętrznych. Brak instrukcji kancelaryjnej, brak struktury organizacyjnej urzędu, wstrzymano wydawanie zaświadczeń a naczalstwo latało jak potłuczone - non stop jakieś zebrania i narady.
W całym województwie na stołkach utrzymali się dotychczasowi naczelnicy, tylko kilkoro poprzesuwano pomiędzy poszczególnymi urzędami ( w jednym z urzędów w ciągu kilku ostatnich miesięcy wymienili trzech - aktualny jest czwartym.

I popieram zdanie o "rozwoju banasiowa".

U nas równie wesoło. Kierownicy nie wiedzą czy są kierownikami, ludzie nie wiedzą gdzie pracują, dziś nie wpłynęło żadne pismo w papierze bo nie wiadomo kto ma dekretować bo nie wiadomo kto jest zastępcą naczelnika ;) tak to jest jak za reformę biorą się "fachofcy" na pohybel banasiowcom :p
 


U nas równie wesoło. Kierownicy nie wiedzą czy są kierownikami, ludzie nie wiedzą gdzie pracują, dziś nie wpłynęło żadne pismo w papierze bo nie wiadomo kto ma dekretować bo nie wiadomo kto jest zastępcą naczelnika ;) tak to jest jak za reformę biorą się "fachofcy" na pohybel banasiowcom :p

Najważniejsze że meldunki z jednostek idą z informacją o braku problemów i że wszystko jest tak jak powinno, za resztę odpowie DIAS, NUCS bo przecież najjaśniejszy wyraźnie określił kto "beknie" jak będzie źle.
 
Back
Do góry