• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

niech ktoś wytłumaczy w czym jest istota problemu tej nieczytelnej wymiany zdań i łapania się słówek:
  • w tym, że napisał poseł w sprawie osoby ewidentnie pokrzywdzonej, naszego kolegi ?
  • w tym, że interweniował bezskutecznie ?
  • w tym,że taką interwencję otrzymał premier i nie zareagował ?
  • w tym, że poseł jest z rządzącej partii politycznej ?
  • w tym, że artykuł napisał proniemiecki portal walczący z obecnym rządem ?
  • czy w tym, że niektórym tu na forum temat pasuje do kontynuowania intryganctwa ?

...a może warto w związku z ujawnioną informacją dostrzec, że losem skrzywdzonego celnika / i pośrednio wielu innych w podobnym położeniu / zainteresował się ktoś ze świecznika obozu rządzącego i chociaż bezskutecznie ale interweniował w sprawie. możemy się jedynie domyślać dlaczego interwencja pozostała do dzisiaj bezskuteczna - bo stwarzała by precedens dla pozostałych wyrugowanych ze służby, którzy walczą indywidualnie w sądach !!!! / wiemy kto ich wspiera, a kto nie zrobił nic w tej materii /.
dzisiaj dowiadujemy się o interwencji w otoczce "sensacji" prasowej i najgorsze w tym jest to, że to co zrobił poseł nie było także naszym udziałem jako środowiska, które werbalnie było oczywiście szalenie oburzone ale realnie nie zrobiło wiele aby casus wyrugowania ze służby swojego lidera i wielu innych kolegów zatrzymać. przyjęło "kolejny kwit" i zamilkło.
może o tym warto podyskutować - pro publico bono zamiast produkować te wszystkie zbędne dykteryjki i polemiki.
piernik dobrze odczytał sens skopiowania tej publikacji na naszym forum i ma sporo racji.
prawda jest taka, że od pewnego czasu to "mf i okolice" graja na osłabienie celników pl., a teraz nasze forum staje się powoli platformą takich samych zawoalowanych ataków ze strony części zadeklarowanych "związkowych czynowników".
zastrzegam, że mój wpis nie jest kierowany do trolli.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
niech ktoś wytłumaczy w czym jest istota problemu tej nieczytelnej wymiany zdań i łapania się słówek:
  • w tym, że napisał poseł w sprawie osoby ewidentnie pokrzywdzonej, naszego kolegi ?
  • w tym, że interweniował bezskutecznie ?
  • w tym,że taką interwencję otrzymał premier i nie zareagował ?
  • w tym, że poseł jest z rządzącej partii politycznej ?
  • w tym, że artykuł napisał proniemiecki portal walczący z obecnym rządem ?
  • czy w tym, że niektórym tu na forum temat pasuje do kontynuowania intryganctwa ?

...a może warto w związku z ujawnioną informacją dostrzec, że losem skrzywdzonego celnika / i pośrednio wielu innych w podobnym położeniu / zainteresował się ktoś ze świecznika obozu rządzącego i chociaż bezskutecznie ale interweniował w sprawie. możemy się jedynie domyślać dlaczego interwencja pozostała do dzisiaj bezskuteczna - bo stwarzała by precedens dla pozostałych wyrugowanych ze służby, którzy walczą indywidualnie w sądach !!!! / wiemy kto ich wspiera, a kto nie zrobił nic w tej materii /.
dzisiaj dowiadujemy się o interwencji w otoczce "sensacji" prasowej i najgorsze w tym jest to, że to co zrobił poseł nie było także naszym udziałem jako środowiska, które werbalnie było oczywiście szalenie oburzone ale realnie nie zrobiło wiele aby casus wyrugowania ze służby swojego lidera i wielu innych kolegów zatrzymać. przyjęło "kolejny kwit" i zamilkło.
może o tym warto podyskutować - pro publico bono zamiast produkować te wszystkie zbędne dykteryjki i polemiki.
piernik dobrze odczytał sens skopiowania tej publikacji na naszym forum i ma sporo racji.
prawda jest taka, że od pewnego czasu to "mf i okolice" graja na osłabienie celników pl., a teraz nasze forum staje się powoli platformą takich samych zawoalowanych ataków ze strony części zadeklarowanych "związkowych czynowników".


zastrzegam, że mój wpis nie jest kierowany do trolli.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Skoro nieczytelnej to skąd te wnioski w drugiej części postu?
 
Ostatnia edycja:
niech ktoś wytłumaczy w czym jest istota problemu tej nieczytelnej wymiany zdań i łapania się słówek:
...
Zaczęło się od nieprzemyślanego posta @piernik1 (#3 862), który pomimo braku wskazywania jakichkolwiek
konkretnych osób przez użytkowników Forum czy też wobec takich - wysuwania oskarżeń - bezmyślnie oddał
"niedźwiedzią przysługę" osobie przez siebie wskazywanej i to w dodatku samemu przyporządkowując aferze!

Następnie zarówno @bolo1999 jak i ja, każdy na inny - swój sposób - zwróciliśmy uwagę @piernik1, że to on
właśnie "rozdmuchuje" istotę sprawy jako "aferę", gdyż do momentu jego wpisu, nikt nie pokusił się wskazać
nawet, a tym bardziej kogoś o coś oskarżyć.

Dalej, to już ślepe, wściekłe ataki na - wbrew założeniu** lub/i przekonaniu - obiektywne, powyższe uwagi.
Ataki bezmyślnie ciągnące prawdopodobne założenie** @piernik1 (i nie tylko jego), że ja i @bolo1999,
jesteśmy zadeklarowanymi wrogami wiadomego podmiotu i wszystkie nasze komentarze są (bo "muszą" być)
wrogie, atakujące, bezczelne poniżające czy też fałszywe wobec niego.

ps
Żal do kogoś, a nawet złość na niego, nie jest podstawą zarzutu (u ludzi myślących) braku obiektywizmu ...
 
😢
"Fakt" w artykule używa imienia i nazwiska.

Jeśli piszesz, że ktoś został oszukany, to formalnie stwierdzasz "sprzedaż" czegoś ... za "friko" ...

Z informacji wynika , że pomógł partii wygrać wybory . To jest również zaskoczenie .
Tacy ludzie powinni być obecnie w dobrobycie . Tak mi się wydaje .
 
Ostatnia edycja:
...przy korycie..i to jest poziom tego forum!!OMG
😶
Święta racja!
📣
Obecnie "myśl" ocenia się nie przez jej treść lecz tylko przez osobę ją prezentującą!
Coraz więcej ślepej bigoterii, nawet nie próbującej poznać pojęcia "obiektywny" ...
🎰
 
😶
Święta racja!
📣
Obecnie "myśl" ocenia się nie przez jej treść lecz tylko przez osobę ją prezentującą!
Coraz więcej ślepej bigoterii, nawet nie próbującej poznać pojęcia "obiektywny" ...
🎰
Trochę !? to potwierdza działanie MF i SKAS wobec podwładnych (celowo pomijam dwie głowy państwa) nie starają się zbytnio o docenianie myślących- liczą się ręce podniesione w górę (tak nowa forma gestu poddaństwa zamiast klękania i kłaniania). Sorry taki mamy klimat:alien:
 
Zbliżamy się nieuchronnie do protestu, to może dodać też do reformy ścieżkę awansową?

Awanse obligatoryjne w przypadku braku zmoczenia dupska. Dla wybitnych jednostek można skrócić / przeskoczyć etapy.

Staż w latach:
0 = młodszy specjalista / aplikant
1 = młodszy specjalista / starszy aplikant
2 = młodszy specjalista / mł. rewident
egzamin zawodowy = specjalista
3 = specjalista / rewident
4 = specjalista / starszy rewident
5 = specjalista / młodszy rachmistrz
6 = starszy specjalista
7 = starszy specjalista / rachmistrz
8 = starszy specjalista / awans w widełkach np. 100+
9 = starszy specjalista / starszy rachmistrz
10 = młodszy ekspert
11 = kurs aspirancki
12 = młodszy ekspert / mł. aspirant
13 =
14 =młodszy ekspert / awans w widełkach np. 100+
15 = młodszy ekspert / dodatek dziadkowy jak w MSWiA (np. 500+)
16 = młodszy ekspert / aspirant
17 =
18 = młodszy ekspert / awans w widełkach np. 100+
19 =
20 = młodszy ekspert / starszy aspirant / dodatek dziadkowy np. 1000+
21 = możliwość kursu oficerskiego dla chętnych
22 = dodatek w widełkach np. 200+
23 =
24 =
25 = dodatek dziadkowy np. 1500+

... a tu już mi brakuje wyobraźni. Jak ktoś wytrzyma 25 lat, to pieniądze raczej już nie będą motywacją.


P.S. Zarobić like'a od Gefreitera w mniej niż minutę od opublikowania posta? Dziękuję ;)
 
Ciekawy jestem ilu jest chętnych urzędników skarbowych do służby na granicy w Kuźnicy ? W 2017 roku duża część znajomych z logistyki uks pozostało w mundurkach i teraz interesuje mnie jak się odnajdują w czasach prawdziwej próby ... 😎
 
Ciekawy jestem ilu jest chętnych urzędników skarbowych do służby na granicy w Kuźnicy ? W 2017 roku duża część znajomych z logistyki uks pozostało w mundurkach i teraz interesuje mnie jak się odnajdują w czasach prawdziwej próby ... 😎
Czekają na awanse lub awansują, do czarnej roboty się nie wybierają 🤪
 

Jedno wyzwanie: zaoszczędzimy na administracji publicznej….
 
? Pracownicy czy funkcjonariusze SCS?
Z kontekstu wynika, że raczej chodzi o pracowników US a nie funkcjonariuszy SCS, ale to nieszczęsne pijarowe "funkcjonariusze KAS" używane w odniesieniu do funkcjonariuszy SCS przez służby prasowe IAS i MF narobiło już takiego bałaganu, że ... nie wiadomo z artykułu o jakich funkcjonariuszy czy pracowników w końcu chodzi.... a może jednak chodzi o funkcjonariuszy SCS? może pracowników KAS ?, może urzędników KAS?
Do tego doprowadziła reforma, nie wiadomo kto jest kim. nie pies nie wydra, nie rak , nie ryba...
Pozbawili nasza Służbę tożsamości....
 
Ostatnia edycja:
? Pracownicy czy funkcjonariusze SCS?
Z kontekstu wynika, że raczej chodzi o pracowników US a nie funkcjonariuszy SCS, ale to nieszczęsne pijarowe "funkcjonariusze KAS" używane w odniesieniu do funkcjonariuszy SCS przez służby prasowe IAS i MF narobiło już takiego bałaganu, że ... nie wiadomo z artykułu o jakich funkcjonariuszy czy pracowników w końcu chodzi.... a może jednak chodzi o funkcjonariuszy SCS? może pracowników KAS ?, może urzędników KAS?
Do tego doprowadziła reforma, nie wiadomo kto jest kim. nie pies nie wydra, nie rak , nie ryba...
Pozbawili nasza Służbę tożsamości....
Fakt, ale z tym zawsze było słabo.
Jakiś czas temu zeznawałem jako świadek w "swoim" ujawnieniu, wszystko w papierach jest, a pani sędzina: "pan ze Straży Granicznej?" :)
 
Chyba trzeba zacząć kierować zawiadomienia o znieważeniu, jako Służba Celno-Skarbowa jesteśmy zgodnie z ustawą FUNKCJONARIUSZAMI SŁUŻBY CELNO-SKARBOWEJ, a nie pracownikami KAS, funkcjonariuszami KAS, jeśli już piszemy tyle listów to proszę Pana Siwego o to aby wreszcie wytłumaczyć rzecznikom prasowym aby nie wprowadzali w błąd mediów i opinii publicznej, bo do dziś z ust żadnego dziennikarza, ani polityka nie usłyszałem Służba Celno-Skarbowa, tylko zawsze pracownicy KAS. Nie obrażę się ani trochę jak będą używać starej nazwy Służba Celna.
 
Back
Do góry