• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeniesienie z Policji

Czyli rozumiem powrotu już nie ma, poza rekrutacją od początku?
Decyzja o emeryturze to poważny krok, dlatego trzeba sobie wszystko dokładnie przemyśleć i na chłodno przekalkulować przed złożeniem wniosku o zwolnienie ze służby. Emocje nie są tu wskazane.
Ja nie znam przepisu pozwalającego na uproszczony powrót do służby z emerytury. Nie wykluczam jednak, że DIAS może się na coś takiego zgodzić. Tylko czy z prawnego punktu widzenia może? Tego nie wiem.
 
Witam,
dość długo zastanawiam się nad zmianą munduru na SCS. Mam już 16 lat służby w mundurze (MON-POLICJA). Docelowo chciałbym służyć w pionie operacyjno-rozpoznawczym bądź WZD. Wiadomo, że na początku mogę trafić np. do Wydziału Realizacji. Moje pytanie brzmi, czy jestem stratny przy przejściu do Waszego resortu? Chodzi mi o procenty, wysługę itd. Z tego co widzę to formacja jaką jest SCS zaczyna się rozwijać, cały czas zachodzą zmiany, prace legislacyjne i zmierza ku lepszemu. Z góry Dziękuję za każdą pomocną odpowiedź.
Jeśli chodzi o procenty do wysługi emerytalnej wlicza się przebytą służbę ze wszystkich służb (MON, podległe MSWiA, SCS, SW, SM). Natomiast jeśli chodzi o podstawę do wyliczenia wysokości emerytury, ważne jest z jakiej służby odchodzisz na emeryturę, wtedy podstawą jest ta obowiązująca w danej służbie. W policji z ostatniego uposażenia (oczywiście dla tych przyjętych przed bodajże 2012), w SCS z 10 lat. Gdybyś odszedł na emkę z Policji, w przyszłości dalsza służba np. w SCS zwiększyłaby Ci procenty wysługi emerytalnej. Oprócz procedury przeniesienia z Policji do SCS lub przejścia na emkę z Policji i startowania w naborze do SCS od początku, rozważyłbym taki wariant tj. przejście na emkę z Policji i starać się o przyjęcie do SCS na zasadach szczególnych - dyrektor zdaje się ma możliwość przyjęcia do służby od razu na dowolne stanowisko, ze względu na wyjątkowe uprawnienia, kompetencje, potrzebne w służbie. Po przyjęciu zawiesić emkę oczywiście. Ma to też swoją wadę, np. gdybyś zrobił błyskotliwą karierę w SCS i wytrwał te 10 lat, mogłoby się okazać, że podstawa do wyliczenia emerytury z SCS (ta z 10 lat) jest wyższa niż ta obliczona z Policji. No ale pociąg już pojechał...
 
Czyli opłaca się przejść na emeryturę i przyjąć do służby (po zawieszeniu emerytury) w naborze. Przejście naboru i zaliczenie ZKZ, myślę że dla mnie nie będzie straszne. Nie czytałem do końca ustawy, ale możliwość przyjęcia na dowolne stanowisko, ze względu na uprawnienia też jest dobrą opcją, gdyż uważam że mam dobre CV i doświadczenie. Interesuję się bardzo Wydziałem Operacyjno- Rozpoznawczym.
 
Czyli opłaca się przejść na emeryturę i przyjąć do służby (po zawieszeniu emerytury) w naborze. Przejście naboru i zaliczenie ZKZ, myślę że dla mnie nie będzie straszne. Nie czytałem do końca ustawy, ale możliwość przyjęcia na dowolne stanowisko, ze względu na uprawnienia też jest dobrą opcją, gdyż uważam że mam dobre CV i doświadczenie. Interesuję się bardzo Wydziałem Operacyjno- Rozpoznawczym.
Nie wiem czy nie takie straszne, bo niektórzy ich nie zaliczają i wylądujesz w cywilu w urzędzie skarbowym w dochodzeniówce. Będziesz pan zadowolony, dobrze to sobie przemyśl. To jest orka do nauki ;).
 
A często są takie przypadki?
Nie mam pojecia jak teraz, ale kolega z mojego naboru nie zaliczył poprawki, a potem napisał raport o zwolnienie :). Kolega był w wieku przed 40'stka, generalnie dla tych ludzi jest to większy problem niż dla młodych.
 
A zdążył się wyrobić, będąc jeszcze w służbie? Czy zwolnił się będąc już cywilem w US? Czy rzeczywiście jest takie sito?
 
Jeśli chodzi o procenty do wysługi emerytalnej wlicza się przebytą służbę ze wszystkich służb (MON, podległe MSWiA, SCS, SW, SM). Natomiast jeśli chodzi o podstawę do wyliczenia wysokości emerytury, ważne jest z jakiej służby odchodzisz na emeryturę, wtedy podstawą jest ta obowiązująca w danej służbie. W policji z ostatniego uposażenia (oczywiście dla tych przyjętych przed bodajże 2012), w SCS z 10 lat. Gdybyś odszedł na emkę z Policji, w przyszłości dalsza służba np. w SCS zwiększyłaby Ci procenty wysługi emerytalnej. Oprócz procedury przeniesienia z Policji do SCS lub przejścia na emkę z Policji i startowania w naborze do SCS od początku, rozważyłbym taki wariant tj. przejście na emkę z Policji i starać się o przyjęcie do SCS na zasadach szczególnych - dyrektor zdaje się ma możliwość przyjęcia do służby od razu na dowolne stanowisko, ze względu na wyjątkowe uprawnienia, kompetencje, potrzebne w służbie. Po przyjęciu zawiesić emkę oczywiście. Ma to też swoją wadę, np. gdybyś zrobił błyskotliwą karierę w SCS i wytrwał te 10 lat, mogłoby się okazać, że podstawa do wyliczenia emerytury z SCS (ta z 10 lat) jest wyższa niż ta obliczona z Policji. No ale pociąg już pojechał...
tutaj muszę się z Tobą nie godzić. Znam sytuację w której emerytowany (15 lat) policjant wysłużył w SC pełną wysługę75% (na zasadach 1.3 za każdy rok) uzyskując finalnie stosunkowo niską pełną emkę. Po wejściu SCS w 2018r do systemu emerytalnego jego emerytura na jego wniosek została przeliczona. Zatem nie z uwagi na procent ale 10 wybranych kolejnych lat w sc (w scs już niebył bo go reforma wysłałą na zieloną trawkę). To bardzo korzystna opcja :) .
 
A zdążył się wyrobić, będąc jeszcze w służbie? Czy zwolnił się będąc już cywilem w US? Czy rzeczywiście jest takie sito?
Tak, zdażysz masz na to dwa lata. Zwolnił sie będac juz cywilem w US. Rzecz jasna zgodnie z przepisami masz mozliwosc po chyba kilku latach albo roku wnioskowac o przenisienie w mundur i wtedy nie zaliczasz nic... Ale to jest takie proszenie się, liczenie troche na drapane. Wiesz, tak jak przenosiny z dochodzeniówki.. Niby sie da, ale jednak nie do końca. Jeszcze Angielski Cie czeka, zapoznaj się z tematami jaki % nie zalicza.
 
Swoją drogą, to formacja walczy o kandydata, wydaje na niego pieniądze i tak łatwo się pozbywa.
Kto pracuje w Policji ten w cyrku sie nie śmieje ;). To nie są ich pieniądze. Także zapoznaj sie z tematami jak to wyglada i zastanów się czy dasz radę.
 
To skoro tak nie dobrze, to po co ludzie się tutaj rekrutują, bo z tego co opisujesz to jest najbardziej kruchy lód ze wszystkich służb mundurowych.
 
To skoro tak nie dobrze, to po co ludzie się tutaj rekrutują, bo z tego co opisujesz to jest najbardziej kruchy lód ze wszystkich służb mundurowych.
Teoretycznie i statystycznie TAK, ale jest male ale. Rekrutują się pewniacy (!), zafiksowani mundurem (y) i nieświadomi wejścia do klatki KAS.
P.s. Jak jest to wystarczy porównać wymagania z zarobkami, miłego wypoczynku :coffee:
 
tutaj muszę się z Tobą nie godzić. Znam sytuację w której emerytowany (15 lat) policjant wysłużył w SC pełną wysługę75% (na zasadach 1.3 za każdy rok) uzyskując finalnie stosunkowo niską pełną emkę. Po wejściu SCS w 2018r do systemu emerytalnego jego emerytura na jego wniosek została przeliczona. Zatem nie z uwagi na procent ale 10 wybranych kolejnych lat w sc (w scs już niebył bo go reforma wysłałą na zieloną trawkę). To bardzo korzystna opcja :) .
Człowiek zawsze się czegoś nowego dowie albo nauczy. Z Twojej wypowiedzi wynika, że każdorazowo odchodząc na emeryturę, można wnioskować o obliczenie całej emki wg zasad z tej służby, z której odchodzi się ostatnio. Tak to rozumiem.
 
Człowiek zawsze się czegoś nowego dowie albo nauczy. Z Twojej wypowiedzi wynika, że każdorazowo odchodząc na emeryturę, można wnioskować o obliczenie całej emki wg zasad z tej służby, z której odchodzi się ostatnio. Tak to rozumiem.
Szczegółów akcji nieznanam raczej jest to wmioskowanie po znanych parametrach i efektach no bo skoro ktoś już był na emce policyjnej i praca wypracował jej pełna wysługę do 2017 r bo emkabyla tylko z ok 15 lat służby w latach 75-90 i po 18 roku niezwykle wzrosła to jedyny wniosek to przeliczenie emki po nowych parametrach zakończenia służby nawet nie po procesie wysługi bo ten już byłaksymalny . ZnMe fakty to wysługa e policji wysługa pracy po policji ok milicji. Emka po policji w roku 2017 i emka w roku 2020 waloryzację nie dały by takiego wyniku prawie podwojonego. No i wiem że były jakieś wnioski do zer nie znam treści ale z celem zwiększenia emki reszta to dodać dwVdo dwóch choć pewnie wystarczy dla zainteresowanych dopytać się w zer.
 
Witam, proszę o informację od osób, które przenosiły się z Policji do SCS na zasadzie rozporządzenia. Czy wasze wnioski były uwzględniane czy odrzucane? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
 
Witam, proszę o informację od osób, które przenosiły się z Policji do SCS na zasadzie rozporządzenia. Czy wasze wnioski były uwzględniane czy odrzucane? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Chłopie, nie ma takich przenosin. Chyba, że komendant granatnik to twój dobry kolega, to napisz kwita zanim odejdzie na emeryturę. Startuj z ulicy.
 
Back
Do góry