• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeniesienie z Policji

Kuba88

Nowy użytkownik
Dołączył
3 Sierpień 2023
Posty
5
Punkty reakcji
2
Cześć wszystkim. Mam do Was celnicy pytanko. Ostanio dosyć często trafiam na info o naborze do Waszej służby i nie ukrywam mega zainterowany jestem zmiana munduru/służby. Jestem obecnie funkcjonariuszem Policji sierż sztab z 12 letnim stażem(w tym kilka lat w MON) z doświadczeniem z ulicy/prewencja i operacyjnym pion kryminalny (kursy specjalistyczne, uprawnienia) Czy znane Wam są historie z przeniesieniem z Pol do Kas/scs? Czy zgodnie z ustawą stopnie przechodzą lata służby też? Jak wygląda kwestia wynagrodzenia czy jest szansa taką samą kasę (5.5 tys)?
 
Myślę, że 5,5 tysiąca dostaniesz na luzie, chociaż zależy też pod jaką izbą byś służył. Przenosin jest sporo, natomiast zastanów się gdzie chcesz startować, bo jak możesz przeczytać na tym forum, są działy z których przenieść sie nie da. Z tego co wiem stopień przechodzi, nie wiem jak z latami służby i czy nie musi być jakaś ciągłość. Ale to może dopisze ktoś lepiej zorientowany
 
Cześć wszystkim. Mam do Was celnicy pytanko. Ostanio dosyć często trafiam na info o naborze do Waszej służby i nie ukrywam mega zainterowany jestem zmiana munduru/służby. Jestem obecnie funkcjonariuszem Policji sierż sztab z 12 letnim stażem(w tym kilka lat w MON) z doświadczeniem z ulicy/prewencja i operacyjnym pion kryminalny (kursy specjalistyczne, uprawnienia) Czy znane Wam są historie z przeniesieniem z Pol do Kas/scs? Czy zgodnie z ustawą stopnie przechodzą lata służby też? Jak wygląda kwestia wynagrodzenia czy jest szansa taką samą kasę (5.5 tys)?
Daj sobie spokój. Dociagnij do 15 i jak masz dosyć idź na emke.
 
Stopień przechodzi. Okresu służby da liczone wszystkie za każdy dzień służby w scs podstawę do emki masz wyliczana z 10 lat służby zatem każdy brakujący w scs rok do 10 będzie tobie podstawę obniżał 10% czyli nastaw się na 10 lat obowiązkowo.
 
Ja przechodziłem z Policji ( 6 lat służby - st sierż, 4 grupa ) do SCS... Wypłata aktualnie taka sama, a większy spokój i kazdy weekend wolny. Stopień równorzędny dostałem w dniu mianowania, a lata z policji i wysługa zaliczone. Dla mnie nie było róznicy bo w policji też byłem na nowych zasadach emerytalnych. Nie miałem też ciąglości między przejściem z policji do SCS.
 
Cześć wszystkim. Mam do Was celnicy pytanko. Ostanio dosyć często trafiam na info o naborze do Waszej służby i nie ukrywam mega zainterowany jestem zmiana munduru/służby. Jestem obecnie funkcjonariuszem Policji sierż sztab z 12 letnim stażem(w tym kilka lat w MON) z doświadczeniem z ulicy/prewencja i operacyjnym pion kryminalny (kursy specjalistyczne, uprawnienia) Czy znane Wam są historie z przeniesieniem z Pol do Kas/scs? Czy zgodnie z ustawą stopnie przechodzą lata służby też? Jak wygląda kwestia wynagrodzenia czy jest szansa taką samą kasę (5.5 tys)?
Jeżeli nie myślisz o emeryturze to spoko. Jeżeli chcesz służyć mniej niż 10 lat to bym się grubo zastanowił.Tak jak pisze Heisenberg, przychodząc do nas przyjmujesz zasadę średniej z 10 lat, a nie jak w Policji z ostatniej pensji. Brakujące lata obniżają, za każdy rok 10% , przemyśl ten aspekt żebyś nie żałował.
 
Ze względu na brak ciągłości służby obowiązują mnie nowe zasady także służba poniżej dyszki odpada... Doskonale zdaje sobie sprawę z reguły że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale mam już jakiś bagaż doświadczeń i wiem że nie zawsze takie głosy się sprawdzają... Nie jestem typem gościa co wiecznie narzeka na wszystko i wszystkich ale delikatnie polityka Policyjna mi się nie podoba i czuję już potrzebę zmiany i stąd moje zainteresowanie Waszą formacją. "Wydaje"mi się że moje kwalifikacje doświadczenie zawodowe mogą być "porządane" w Waszej formacji i robię małe rozpoznanie odnośnie kasy/klimatu/"rozwoju". Związany jestem z woj zachodniopomorskim i na pewno na dniach będę pisać e-maila do kadr Szczecińskich z pytaniem "co i jak" ale warto wcześniej popytać "szwagrów celników" 😅
 
Ze względu na brak ciągłości służby obowiązują mnie nowe zasady także służba poniżej dyszki odpada... Doskonale zdaje sobie sprawę z reguły że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale mam już jakiś bagaż doświadczeń i wiem że nie zawsze takie głosy się sprawdzają... Nie jestem typem gościa co wiecznie narzeka na wszystko i wszystkich ale delikatnie polityka Policyjna mi się nie podoba i czuję już potrzebę zmiany i stąd moje zainteresowanie Waszą formacją. "Wydaje"mi się że moje kwalifikacje doświadczenie zawodowe mogą być "porządane" w Waszej formacji i robię małe rozpoznanie odnośnie kasy/klimatu/"rozwoju". Związany jestem z woj zachodniopomorskim i na pewno na dniach będę pisać e-maila do kadr Szczecińskich z pytaniem "co i jak" ale warto wcześniej popytać "szwagrów celników" 😅
Wydaje mi się że ciągłości nie musisz mieć
 
Skoro masz 12 lat służby, przerwy nie mają znaczenia, to obowiązują Cię stare zasady czyli 15 lat. To tak na marginesie.
 
Skoro masz 12 lat służby, przerwy nie mają znaczenia, to obowiązują Cię stare zasady czyli 15 lat. To tak na marginesie.
Ponad pół roku w cywilu pomiędzy Monem a Policją z tego co mądre osoby z kadr mi mówiły nie jest zachowana ciągłość jeżeli się mylę to serdecznie poproszę o pdst prawna chętnie się zapoznam bo szczerze nigdzie tego nie mogę wyszukać...
 
Ponad pół roku w cywilu pomiędzy Monem a Policją z tego co mądre osoby z kadr mi mówiły nie jest zachowana ciągłość jeżeli się mylę to serdecznie poproszę o pdst prawna chętnie się zapoznam bo szczerze nigdzie tego nie mogę wyszukać...
Jeśli w MON pełniłeś zawodową służbę wojskową to dla obowiązują Cię stare zasady.
Jeśli był to np NSR to może być różnie. Nie sprawdzałem tego, ale NSR może być traktowany np. tak jak kiedyś zasadnicza służba wojskowa i wtedy tylko nowe zasady
Z istotnych różnic na minus, to brak w SCS dodatku mieszkaniowego.
A ciągłość nie ma nic wspólnego z wysługą emerytalną. Tutaj liczą się wszystkie okresy.
 
Ostatnia edycja:
Od 2011 do 03.2016 MON od 11.2016 do teraz MSWiA. W Policji jak masz swoje mieszkanie też dodatku za mieszkanie nie dostajesz takie luksusy tylko w MON
 
Od 2011 do 03.2016 MON od 11.2016 do teraz MSWiA. W Policji jak masz swoje mieszkanie też dodatku za mieszkanie nie dostajesz takie luksusy tylko w MON
Najistotniejszy jest rodzaj pełnionej służby wojskowej w 2011 roku. Od tego zależy czy dla Ciebie jest nowy czy stary system emerytalny.
 
Ze względu na brak ciągłości służby obowiązują mnie nowe zasady także służba poniżej dyszki odpada... Doskonale zdaje sobie sprawę z reguły że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale mam już jakiś bagaż doświadczeń i wiem że nie zawsze takie głosy się sprawdzają... Nie jestem typem gościa co wiecznie narzeka na wszystko i wszystkich ale delikatnie polityka Policyjna mi się nie podoba i czuję już potrzebę zmiany i stąd moje zainteresowanie Waszą formacją. "Wydaje"mi się że moje kwalifikacje doświadczenie zawodowe mogą być "porządane" w Waszej formacji i robię małe rozpoznanie odnośnie kasy/klimatu/"rozwoju". Związany jestem z woj zachodniopomorskim i na pewno na dniach będę pisać e-maila do kadr Szczecińskich z pytaniem "co i jak" ale warto wcześniej popytać "szwagrów celników" 😅
O ile wiem to wszystkie szkolenia zrobione w Policji tutaj w tym pierdolniku nie będa miały znaczenia i będziesz musiał zrobić nasze. W druga strone działa to tak samo.
 
O ile wiem to wszystkie szkolenia zrobione w Policji tutaj w tym pierdolniku nie będa miały znaczenia i będziesz musiał zrobić nasze. W druga strone działa to tak samo.
Jest tak jak mówisz jeśli ktoś się zwolnił z innej służby I startował w zewnętrznym naborze.
Przy przeniesieniu wszystko co możliwe jest uznawane. Policjant w służbie stałej jest mianowany u nas też do służby stałej (przy przeniesieniu), bez egzaminów z języka i bez ZKZ
 
 
Dobrze się zastanów. Rozumiem chęć zmiany ale... Jeden z kolegów sobie chwali wolne weekendy. Nie wszyscy mają tak dobrze. Służymy też w nocy, na realizacjach potrafimy być kilka dób. Jeszcze nie wszyscy są uzbrojeni a i mentalność niektórych jest jeszcze typowo urzędnicza. To się zmienia ale powoli. Przełożeni to temat rzeka, ale jako policjant doskonale wiesz o co chodzi i tutaj zmiana munduru nie zmienia niczego. Stopień przejdzie i prawie na pewno nie zaoferują mniej niż w Policji ale koniecznie się upewnij. Jeśli zważysz wszystkie za i przeciw i postanowisz przejść, to życzę powodzenia i wytrwałości!

P.S.
Ja myślę o przejściu do Was. Też wydaje mi się że moje kwalifikacje mogą się okazać przydatne w Policji. 😆
 
Może się dogadajcie i zaproponujcie swoim przełożonym wymianę 1 za 1, napiszcie o tym w podania h do swoich szefów z podaniem wzajemnych danych to może nie będzie odmowy :)
 
Back
Do góry