• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przejście??

D

dariusz.w13

Gość
Jeżeli ktoś by coś wiedział niech daje cynk .....
Mało oj mało przecieków z góry.... :lol:
 
mała ciekawostka.
Pismo do Dyrektorów Izb Celnych

Warszawa 2006.02.03

W związku z przygotowanym w Departamencie Organizacji Służby Celnej projektem rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej, wysokości oraz szczególnych zasad przyznawania i wypłacania dodatków do uposażenia zasadniczego, uprzejmie proszę o określenie:

- ilu zatrudnionych w Izbie Celnej na dzień 31.12.2005r. pracowników będących członkami korpusu służby cywilnej oraz na jakich stanowiskach, w przypadku przeniesienia na porównywalne stanowisko funkcjonariusza w Służbie Celnej, uzyskiwałoby uposażenie wraz z przysługującym dodatkiem za stopień - niższe od dotychczasowego wynagrodzenia.

Powyższe dane proszę przekazać do Departamentu Organizacji Służby Celnej w terminie do dnia ..................

podpisał
Dyrektor Departamentu Organizacji Służby Celnej L.J.
------------------------------------
I co Wy na to
 
Chyba każda instytucja zaczyna doceniać pracowników sz.n.p. :!: trwa walka o przynależność tej służby do jej organów. Teraz cywile dotychczas poniżani zostali zauważeni i IC chce punktować .
 
witam.
oczywiście to może być plotka; z informacji uzyskanych z ..... ( nie powiem) fakt włączenia członków korpusu służby cywilnej w szeregi funkcjonariuszy jest nieunikniony. ( z uwagi na niższe koszty).
a więc cywile...... do krawca marsz!! :evil:
 
i jeszcze troche dołożę do piecyka.....

Zyta Gilowska, wicepremier, minister finansów .....

.....a pomysł poboru akcyzy przez urzędy skarbowe, a nie - jak dziś - urzędy celne?

Opowiadam się za tym. Należy scalić pobór głównych podatków w jednej służbie.
Potencjał aparatu podatkowego państwa jest nie w pełni wykorzystany.

....celnicy obawiają się masowych zwolnień.

Uspokajam: żadnych brutalnych akcji nie będzie.
Wchodzą w grę tylko korekty. Aparat celny został na przełomie lat 2002/2003
wzmocniony kadrowo i przejął część obowiązków aparatu skarbowego.
Obowiązki celników wzrosną, przecież oczekujemy intensyfikacji wymiany towarowej z zagranicą.

(Puls Biznesu - Bartosz Krzyżaniak, Kazimierz Krupa, Jacek Ziarno ...23 stycznia 2006 )
:twisted:
 
Gilowska: Powstanie policja finansowa |
08.02.2006 11:48
Ministerstwo finansów pracuje pełną parą w pięciu dziedzinach: nad budżetem, organizacją aparatu skarbowego, współpracą w ramach UE, podatkami i systemem finansów publicznych - powiedziała wicepremier Zyta Gilowska w środę na otwartym posiedzeniu rządu.

Przypomniała, że prace nad budżetem są już prawie zakończone (ustawa budżetowa po poprawkach Senatu wróci do Sejmu, a potem zostanie przekazana do podpisu prezydenta-PAP). Poinformowała, że został zreorganizowany wywiad skarbowy i podporządkowany kontroli skarbowej. "Trwa konsolidacja tak, żeby powstała policja finansowa, bardzo ważna z punktu widzenia skuteczności poboru podatków" - powiedziała.
 
Anonymous napisał:
Chyba każda instytucja zaczyna doceniać pracowników sz.n.p. :!: trwa walka o przynależność tej służby do jej organów. Teraz cywile dotychczas poniżani zostali zauważeni i IC chce punktować .

Jakie poniżanie cywili ? jeśli chodzi np. o kasę - cywil, który pracuje 2 - 3 lata ma większa pensje niż celnik z 8-10 stażem !!! Premie i nagrody tez dostają nie małe ! I kto tu jest poniżany ? Nie przesadzajmy !!!
 
Do czarnego.

Może jak ktoś ma plecy w izbie to po 2-3 latach ma wyższą pensje od celnika z 8 letnim stażem. Ale trzeba spelniać warunek dupolizania :!: !!! Ja pracuję 5 rok i zarabiam 1250 zł :D , więc tak dobrze mam w cywilu !!! Nigdy nie dostałem wiekszej premii niż celnicy na tym samym stołku, jedynie w tym roku za panowania nowego dyrektora było po równo. A slowo "nagroda" to w moim przypadku fikcja :shock:
 
Przejście

W moim wydziale SzNP nie spotkałem jeszcze celnika który zarabiałby przynajmniej tyle samo co ja(10 lat pracy ku chwale Ojczyzny,bo takich porównywałem).ZAWSZE mają więcej średnio o 200-400 netto więcej. :oops: To są dane z pasków(ludzie się nie krępują ich pokazywać).Stopnie celnicze ,to głównie SKC lub inspektor , czyli z górnej półki. :)
 
Święta racja!!
Również nie widzę różnic w zarobkach!! Oczywiście deko w tą deko w tą. Zarobki są porównywalne.
Niktórzy żeby dolać oliwy do ognia porównują zarobki cywila z 12 letnim stażem do zarobków funkcjonariusza z 2 letnim stażem. Paranoja!!!!
Ludziska opanujcie się i przestańcie piep...... głupoty, Jest to już żenujące sami o tym dobrze wiecie.
Pozdrawiam.
 
A tak z ciekawości.
Ukazał się komunikat z spotkania Szefa Służby Celnej Mariana Banasia z przedstawicielami związków zawodowych funkcjonujących w Służbie Celnej.
http://www.wssc.szu.pl/news.php?id=140
Czy można by zerknąć na:
"Zaproponowano dwa alternatywne rozwiązania: pozostawienie akcyzy i szczególnego nadzoru podatkowego w Służbie Celnej oraz wyłączenie ze służby celnej służb akcyzowych i szczególnego nadzoru podatkowego. "
Oczywiście zdaję sobie sprawe że wszystkie związki oraz MF i inne organy (a jest ich trochę) chcą dla mnie jak najlepiej ale..... chciałbym wiedzieć jake dobro dla mnie szykują.
i chyba nie tylko ja?
pozdrawiam.
 
czy to wazne kto ile zarabia ? chyba nie bardzo w SC poprostu system motywowania pracownika oparty na awansach jest śmiechu warty ... prosty przykład traktownia swoich pracowników ... im bliżej Dyrektora Izby Celnej liczba awansów jest większa niż w oddalony posterunku odpraw celnych ... dlatego naprzykład ludzie z Izby Celnej ( nie mowie o wszystkich i bynajmniej nie tylko o Łódzkiej ) przyjęci do pracy w tym samym okresie z pracownikiem który pracuje na Oddziale Celnym są teraz już Inspektorami , a w OC tylko KC ....... dalej lecimy ludzie przymowani do pracy teraz mają podstawe taką jak ludzie co pracuja po 10 , 12 lat ..... Całość problemu polega na tym ,że jakbys się nei starał i pokazywał że nadajesz sie do tej roboty i osiągał sukcesy ... nikt tego nie doceni ... i bedziesz Sydney dalej zapierd.... jak mały samochodzik na innych i dalej bedziesz zarabiał te 1250 PLN ... ale wiesz jak jest może Cie wkoncu ktos zmotywuje , i odsłużysz swoje na wschodzie , czego Ci nie życze
pozdro
 
Back
Do góry