• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest 2021

gburek1234

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
10 Listopad 2018
Posty
307
Punkty reakcji
441
Druga najwyższa inflacja w UE a Rząd kolejny rok z rzędu zamraża nam wynagrodzenia:

Płace w firmach mają rosnąć o 6% kolejny rok a w budżetówce wcale.

Jeśli nic nie zrobimy to w dwa lata będziemy mieli realnie conajmniej o 20% mniej pieniędzy na wydatki (nie wiadomo jaka inflacja będzie w 2022 roku. Moim zdaniem jeszcze wyższa).

Trzeba działać już teraz, bo po wakacjach będzie klepnięty budżet. Albo teraz konsekwentnie wywrzemy presję na Rząd albo za kilka lat będziemy dziadami proszalnymi. W budżecie są pieniądze na obietnice z Nowego Ładu a dla ciężko pracujących ludzi brak?! Podniesienie wynagrodzeń o inflację plus realizacja Ustawy modernizacyjnej to jest absolutne minimum!!!
 
Problem w tym że już prawie wszyscy odeszli na emeryturę (ja również) łącznie z "oficerami " i "generałami" . Ci co zostali zaraz też odejdą . Zostaną tylko młodzi lub bardzo młodzi , który mają to w du...e.

Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka
 
Problem w tym że już prawie wszyscy odeszli na emeryturę (ja również) łącznie z "oficerami " i "generałami" . Ci co zostali zaraz też odejdą . Zostaną tylko młodzi lub bardzo młodzi , który mają to w du...e.

Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka
Nikt nie ma tego w dupie, młodzi zostali oszukani przez związki przy ostatnim dzieleniu kasy.
Do tego główny temat związków to ucywilnienia, emerytury, powroty do mundurów. Młodzi poruszali tu przez długi czas tematy, które przez starszyznę były wyśmiewane.
A jeśli zaraz pojawia się głosy: możecie coś zmienić, wejdźcie do zarządu! No jasne, jeszcze zostańcie naczelnikami ;)
 
Prawdę mówiąc to Celnicy .pl umierają razem ze służbą. Nie chcę pisać, że mają swoich członków i resztę towarzystwa głęboko w dupie, bo należę do Celników.pl od dawna, ale mam takie odczucie. Brak reakcji na działania Rządu, brak reakcji na decyzje podejmowane przez naszych przełożonych. Ręce opadają. Sławku i prezydium Celnicy.pl zacznijcie robić cokolwiek, albo miejcie honor i rozwiążcie ten chory nic nie robiący związek. Wiem, że tymi słowami narażam się wielu z nas, możecie mnie krytykować ale mam takie odczucia i jest mi bardzo przykro, że zostałem zmuszony do napisania tych gorzkich słów.
 
Problem jest taki, że SCS postrzegana się przez pryzmat całej KAS. Statystycznie jest nas ponad 60 tyś i w mojej ocenie polityka kadrowa zmierza do odchudzenia organizacji, również sposobem przez zniechęcanie. Tylko jest jeden problem ...jaka jest wartość bojowa tych zasobów - coraz słabsza, gdyż osoby posiadający ponadprzeciętne kwalifikacje i umiejętności, czujący swą wartość na rynku pracy, nie czekają na mannę z nieba ..odchodzą.
Quo vadis służbo .....
 
A policja dostaje kolejną kasę do podziału. Niedługo będziemy pracowali "za dziękuję", nagrody oddaliśmy w jałmużnie. Jedyna nagroda to uścisk dłoni przełożonego.
 
Brak podwyzek w 2022 to jest już kpina. Przy takiej inflacji to wręcz obniżenie wynagrodzenia. Masakra po prostu ...
 
Jesteśmy już na dnie a będzie jeszcze gorzej! Dziwię się młodym,że przychodzą do tej"służby"
 
A ja się nie dziwię. W prywatnych firmach trzeba się mocno postarać o wyniki a bez tego szybko dziękują.

Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka
 
A najważniejsze są emerytury, zusy, odwołania, pozwy. Tym żyja ludzie.
Życzę Ci kolego, aby nigdy cię nie spotkało to przez co przeszli twoi starsi koledzy. Wiem, że koszula bliższa ciału, więc zacznijcie się organizować i zmieniać, naciskać, po prostu działać. Przecież następuje przyspieszona zmiana pokoleniowa i to wy będziecie się stykali z realnymi problemami tej służby. Ilu z młodych jest w związku i w jaki sposób czynnie walczy o swoje postulaty, zamiast narzekać na forum.
Żeby nie było jestem z wami całym sercem.
 
Życzę Ci kolego, aby nigdy cię nie spotkało to przez co przeszli twoi starsi koledzy. Wiem, że koszula bliższa ciału, więc zacznijcie się organizować i zmieniać, naciskać, po prostu działać. Przecież następuje przyspieszona zmiana pokoleniowa i to wy będziecie się stykali z realnymi problemami tej służby. Ilu z młodych jest w związku i w jaki sposób czynnie walczy o swoje postulaty, zamiast narzekać na forum.
Żeby nie było jestem z wami całym sercem.
Młodzi mieli w zasadzie dwa postulaty odkąd pamietam: równe podwyżki i coś z egzaminem z angielskiego.

Podwyżki dzielono wg. stażu, a angielskiego nie usunięto. Dziwi kogoś, że młodzi nie chcą się zapisywać?
 
Młodzi mieli w zasadzie dwa postulaty odkąd pamiętam: równe podwyżki i coś z egzaminem z angielskiego.

Podwyżki dzielono wg. stażu, a angielskiego nie usunięto. Dziwi kogoś, że młodzi nie chcą się zapisywać?
:unsure:
Tak, dziwi !!
😤
Żale do tego ZZ o niepowodzenia, są nieuzasadnione - nie wszystko jest w stanie "załatwić",
bo wiele od niego nie zależy. Opieranie decyzji o swoim poparciu ZZ, na podstawie własnych
preferencji i indywidualnym ich spełnieniu, to zwykły egoizm i typowa interesowność ...
 
Młodzi mieli w zasadzie dwa postulaty odkąd pamietam: równe podwyżki i coś z egzaminem z angielskiego.

Podwyżki dzielono wg. stażu, a angielskiego nie usunięto. Dziwi kogoś, że młodzi nie chcą się zapisywać?
Dopóki nie zabraknie chętnych w naborach, mf nie poprawi ich sytuacji finansowej i wymagań rekrutacyjnych

Dopóki nie zabraknie starych mogących nauczyć młodych, mf nie zadba o dodatki motywacyjne i inne

Oba te procesy trwają, nasilają się, a otwarcie przejść unaoczni mf skalę zaniedbań i problemu
 
Dopóki nie zabraknie chętnych w naborach, mf nie poprawi ich sytuacji finansowej i wymagań rekrutacyjnych

Dopóki nie zabraknie starych mogących nauczyć młodych, mf nie zadba o dodatki motywacyjne i inne

Oba te procesy trwają, nasilają się, a otwarcie przejść unaoczni mf skalę zaniedbań i problemu
Dziwi ta ich krótkowzroczność. Opieranie strategii zatrudnienia, tworzenie takich warunków, że większość ucieka w pierwszych 2 lata to debilizm.
Kto ma to budować?
Kiedy skończy się ta bylejakość?
 
Według mnie związek powinien już teraz w "jakiejś" formie zgłosić na początek protest w sprawie braku podwyżek i nagród w 2022 roku.Mieliśmy dążyć do równania naszej formacji z innymi mundurowymi a tu okazuje się,że jeszcze bardziej się oddalamy.
 
Back
Do góry