Propozycje DIAS dla Wygaszonych

Warszawska

Użytkownik
Punkty reakcji
6
Napływają do mnie informacje, że DIASy (za pośrednictwem np. byłych przełożonych czy zz) składają niektórym Wygaszonym propozycję powrotu do PRACY w USach. Wynagrodzenie ma pozostac na poziomie tego sprzed zwolnienia (nazywajmy sprawy po imieniu).
Oczywiście warunkiem jest zawarcie ugody, a więc wycofanie skarg sądowych etc. Dyrektor przekonuje, że jako cywil będzie można pobierać emeryturę mundurową, więc jeszcze się zyska...(ach jaki łaskawca!)
Taka sytuacja ma miejsce w Olsztynie i Białymstoku, o innych IAS jeszcze nie wiem.
Wygląda to jak nakaz odgórny.
Nie odnosząc się do tego, kto jak postąpi, jesli otrzyma taki telefon, bo jesteśmy w bardzo różnej sytuacji i rodzinnej i finansowej, więc może to być rzeczywiście jakieś rozwiązanie, zastanawia mnie, o co chodzi?
Z wydawaniem decyzji na pewno mają duży problem, bo jak powiedział wprost jeden z DIASów, on nie wie, co ma napisać w tej decyzji. Boja się odpowiedzialności?
Po ponad dwóch latach nagle przejrzeli na oczy?

Jak na razie nikt nie chce skorzystać z takiej "propozycji" która, według mnie, jest zwyczajnie obraźliwa, żeby nie nazwać tego jeszcze dosadniej... I w żaden sposób nie naprawia krzywd, jakich doznaliśmy.
Zobaczymy, co będzie dalej?

• Lubię
Reactions: Oli

bielka7777

Użytkownik
Punkty reakcji
13
podobne info do mnie dociera(pisalem w innym wątku), ale nie znalem tak szczegolowo. wielkie dzieki za info:) nawiasem mowiac wcale sie nie dziwie ze nikt nie przyjmuje tzw. "ugody" - odarty z munduru, godności, proba odarcia z prawa do sadu i po paru latach w zamian za prace w US zrzeczenie sie roszczeń:)))) bu hahaha toc to nie ugoda tylko oferta wiekszego poniżenia:((( jakby ktoś ze zwolnionych celnikow chcial pracowac w US to nie szedlby na sluzbe do SC tylko aplikowalby o prace do US!! i tez mnie ciekawi co sie zadzialo ze tak zmienilo sie nastawieniem diasow???? przeciez oni jakby mogli to zwolnionym wbiliby noz w plece i go ulamali aby nie dalo sie uratowac- nie po to zwalniali zeby teraz tak sie "upokarzac"- cos smierdzi cos jest na rzeczy znaczy cos im grozi skoro w ten desen uderzaja - tak mysle? ale pewnie niedlugo sie dowiemy o co chodzi;)))

niedobry

Użytkownik
Punkty reakcji
8
W końcu coś zaczynają robić bo zorientowali się , że odszkodowania dla wygaszonych pochłoną ogromne pieniądze. Przy czym szybkość dochodzenia do tej oczywistości zajął naszym wodzom bardzo dużo czasu. Można powiedzieć , że rządzą nami mistrzowie intelektu :)

bielka7777

Użytkownik
Punkty reakcji
13
W końcu coś zaczynają robić bo zorientowali się , że odszkodowania dla wygaszonych pochłoną ogromne pieniądze. Przy czym szybkość dochodzenia do tej oczywistości zajął naszym wodzom bardzo dużo czasu. Można powiedzieć , że rządzą nami mistrzowie intelektu :)
no trudno, jeszcze 2 lata bede jadl ten kawior z szampanem i truskawkami ale wytrzymam i nie przyjme takiej "ugody'!!

ksieciunio

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
29
Jakie będą wypłaty za zaległe pensje z trzech lub czterech lat? A dodatkowo (poniżające dla dyrektorów) przywrócenie wygaszonych do służby.
Będzie się działo.

bielka7777

Użytkownik
Punkty reakcji
13
Wypłat nie ale już kwestii odszkodowania i zadośćuczynienia wykluczyć nie można.
eeee te kwestie to sa uregulowane w ustawie tzn co do wyplaty. odszkodowania i zadoscuczynienia to jeszcze inna bajka. ale nie dzielmy skory na niedzwiedziu! cos zaczelo sie dziac i to jest wazne i optymistyczne:)! dla mnie od pieniedzy jest pare rzeczy wazniejszych ( chocby upokorzenie jakim mnie obdarowali:( nie mowie ze pieniadze nie sa wazne bo samym honorem sie nie najem i kredytów nie spałace ale pieniadze idzie jakos ogarnac a upokorzenia potrakowania po latach jak smiecia to tego juz nie bardzo...Wazne ze cos ruszylo, jest nadzieja i jestem coraz wiekszym optymistą ze wszystko skonczy sie nie dlugoo sprawiedliwymi wyrokami ( za rok gora dwa) - juz nawet chyba sa zlozone w wsa warszawa pozwy o uchylenie decyzji wiec nic tylko czekac na pare pierwszych orzeczen a wsa z natury dzialaja znacznie szybciej niz nsa;) wiec po wsa juz bedziemy wiedziec co z nami bedzie.

ksieciunio

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
29
Dyrektorzy maja wydać decyzję zwalniającą z uzasadnieniem na dzień zwolnienia - 2017r. , poczekamy na uzasadnienie decyzji. Jeżeli się ją obali, to funkcjonariusz , de facto , nie zostałby zwolniony w roku 2017.

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.

bielka7777

Użytkownik
Punkty reakcji
13
Dyrektorzy maja wydać decyzję zwalniającą z uzasadnieniem na dzień zwolnienia - 2017r. , poczekamy na uzasadnienie decyzji. Jeżeli się ją obali, to funkcjonariusz , de facto , nie zostałby zwolniony w roku 2017.

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.
nie ma co poprawiac:) de facto masz racje, obali to sie flaszkie;)) a jak sad uchyli to tak bedzie zachowana ciaglosc zatrudnienia nie mylic z pieniedzmi bo to inna bajka, . mnie zastanawia inny temat skoro nas jak sad juz to stwierdzil 01.09.2017 to gdzie dwuinstancyjnosc zwalnianego?

Drojek

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
Ciekawe jest to że pomimo wolnych etatów w służbie i tak przedstawiają propozycje do cywila. Myślę że dając propozycje do munduru zyskali by o wiele więcej.

Skorpion1

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
39
Ciekawe jest to że pomimo wolnych etatów w służbie i tak przedstawiają propozycje do cywila. Myślę że dając propozycje do munduru zyskali by o wiele więcej.
Oczywiscie to beda miejsca, w ktorych nikt ze skarbowcow nie chce pracowac. Tam zapewne beda miejsca dla bylych funkow.

bielka7777

Użytkownik
Punkty reakcji
13
Oczywiscie to beda miejsca, w ktorych nikt ze skarbowcow nie chce pracowac. Tam zapewne beda miejsca dla bylych funkow.
ale nie ma o czym gadac jak bym chcial pracowac w skarbowce to bym 10 lat temu zlozyl papiery do skarbowki a nie do sc. po drugie czasy sie troche zmienily juz nie ma na 20 wolnych etatow 400 osob jak to kiedys sie rozpisywali i chwalili w gazetach dzis na 20 etatow jest 30 chetnych z czego 15 odpada na weryfikacji dok. wiec biora co popadnie i sie ciesza a przy okazji chca nami braki i dziury pozapychac taka to ugoda- jednostronna . korzystna tylko dla nich jak zwykle na szczescie nikt na to sie nie nabiera.!

ksieciunio

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
29
Przywrócenie, a przyjęcie to nie jest to samo. Koleżankę przyjęto do służby po wcześniejszym ucywilnieniu.

Natomiast w obecnych propozycjach nie ma słowa przywrócenia, ale przyjęcia do US.

ksieciunio

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
29
A tak na marginesie: solą w oku zaczyna być , dla wierchuszki, pobieranie emki i praca w jednostkach KAS.

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
753
Przywrócenie, a przyjęcie to nie jest to samo. ...

Przecież to oczywiste!
Ten komentarz odniosłeś jednak do innego tematu.

A tak na marginesie: solą w oku zaczyna być , dla wierchuszki, pobieranie emki i praca w jednostkach KAS.

Jakoś mnie ta ich niedogodność nie wzrusza.
Smuci natomiast, że nie każdy poniżony przez ową "wierchuszkę", może skorzystać
z takiej rekompensaty ...

Do góry