• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

praca dyplomowa

Ja bym nie zawężał się tylko do faktycznych i ewentualnych zagrożeń w IAS w Krakowie. Trzeba pamiętać, że każda izba ma inną specyfikę, ale funkcjonariusz może wykiwywać działania na terenie całego kraju, jak również za granicą (np. kontrola graniczna i misja). Trzeba zdobyć od komórek BHP z każdej izby w Polsce karty zagrożeń i opisane reakcji na potencjalne zagrożenia. Ponadto opisałbym zdarzenia wypadków w tracie służby i dojazdu do służby ...nawet te śmiertelne.
Pobór próbek paliw, alkoholi ale i innych towarów. Każdą czynność służby w terenie lub w miejscu odpraw charakteryzują zagrożenia, dlatego były prowadzone szkolenia wykonujących poszczególne czynności.
Jak się przyłożysz, to z tego może być fajna praca .....
 
Temat został już zaakceptowany więc musi zostać tak jak jest, czyli "obiektem badań" są małopolscy funkcjonariusze. Odnośnie zdarzeń wypadkowych lub potencjalnie wypadkowych z zachowaniem przepisów RODO zgłosić się do kierownika komórki behapowskiej czy gdzieś wyżej? Żeby praca była wartościowa będą mi potrzebne dane statystyczne tylko skąd je wziąć, kto je może i na jakich zasadach udostępniać?
 
zacznij od kierownika BHP, jak nie będzie chciał uderz wyżej, moim zdaniem dane statystyczne powinny być dostępne, porozmawiaj ze społecznym inspektorem pracy, jak mu się pełni funkcję i jakie może Ci podać dane. Zadaj pytania w trybie informacji publicznej. Możesz zwrócić się do związków zawodowych. Jeśli pracujesz w IAS zachowanie obiektywizmu lub krytyka mogą byc trudne. Pierwsza zasada BHP to bezpieczeństwo własnej dupy. Wg mojej oceny komórki BHP dbają o przestrzeganie przepisów, w końcu do cywilni biurokraci. Każdy przełożony też dba o swoją dupę.
ps
teraz gorący temat to COVID, jak jest określone ryzyko, jak jest stwierdzany związek ze służbą, jak jest okreslane uprawnienie do 100% wynagrodzenia, jak to wyglada w teorii a jak w praktyce

w kwestii pobierania próbek dowiedz się ile było spraw w sądach gdzie badanie próbek było dowodem, dotrzyj do wyroków i sprawdź czy z powodu sposobu pobierania nie uwalono sprawy, ale to jak będzie Ci się chciało ;)
 
Ostatnia edycja:
zacznij od kierownika BHP, jak nie będzie chciał uderz wyżej, moim zdaniem dane statystyczne powinny być dostępne, porozmawiaj ze społecznym inspektorem pracy, jak mu się pełni funkcję i jakie może Ci podać dane. Zadaj pytania w trybie informacji publicznej. Możesz zwrócić się do związków zawodowych. Jeśli pracujesz w IAS zachowanie obiektywizmu lub krytyka mogą byc trudne. Pierwsza zasada BHP to bezpieczeństwo własnej dupy. Wg mojej oceny komórki BHP dbają o przestrzeganie przepisów, w końcu do cywilni biurokraci. Każdy przełożony też dba o swoją dupę.
dziękuję :) pracuję w US i nie mam styczności ze służbą, jest to dla mnie świeży temat więc nie będę stronnicza :)
 
Sprzed reformy, gdy istniała Izba Celna były publikowane Biuletyny Statystyczne Izby Celnej, czy ktoś to kontynuuje (tylko pod inna nazwą) i sporządza tabelki i wykresy?
 
zawsze jest kwestia teorii i tego co w papierach oraz praktyki czyli tego co jest w rzeczywistości. Podam Ci taki przykład, nikt nie może być dopuszczony do pracy bez przeszkolenia stanowiskowego BHP, w służbie normą jest przenoszenie ludzi tam gdzie są potrzeby służby czyli bez ładu i składu gdzie popadnie. Często są to odmienne stanowiska z inaczej okreslonymi zagrożeniami, to już podpada pod paragraf. Ale szkolenie zrobi się potem, jak się przypomni lub może wcale się nie przypomni. Mogę się założyć, że w tej kwestii wszędzie panuje bajzel. Odważysz się poruszyć ten temat?
 
zawsze jest kwestia teorii i tego co w papierach oraz praktyki czyli tego co jest w rzeczywistości. Podam Ci taki przykład, nikt nie może być dopuszczony do pracy bez przeszkolenia stanowiskowego BHP, w służbie normą jest przenoszenie ludzi tam gdzie są potrzeby służby czyli bez ładu i składu gdzie popadnie. Często są to odmienne stanowiska z inaczej okreslonymi zagrożeniami, to już podpada pod paragraf. Ale szkolenie zrobi się potem, jak się przypomni lub może wcale się nie przypomni. Mogę się założyć, że w tej kwestii wszędzie panuje bajzel. Odważysz się poruszyć ten temat?
jak mam leganie dojść do tych uchybień aby poruszyć ten temat, tylko gdy będę miała dostęp do osobowych akt pracowniczych, w nich powinny być dokumenty w zakresie szkoleń wstępnych oraz okresowych z naciskiem na powinny, bo stworzyć dokument z datą wcześniejszą każdy umie :)
 
jak mam leganie dojść do tych uchybień aby poruszyć ten temat, tylko gdy będę miała dostęp do osobowych akt pracowniczych, w nich powinny być dokumenty w zakresie szkoleń wstępnych oraz okresowych z naciskiem na powinny, bo stworzyć dokument z datą wcześniejszą każdy umie :)
Wszystko co umieszczam w pracy musi mieć jakieś źródło, Ty wiesz, że są takie praktyki z autopsji bądź od kolegów ze służby. Ja muszę mieć na to dowody, ze tak jest jak piszesz.
 
Jeśli posiadacie jakieś ciekawe materiały, kompromitujące, niekompromitujące... cokolwiek dotyczące tego z jakimi problemami borykacie się w czasie pełnienia służby.
Mogę podać mejla bo przyjmę wszystko co będzie pomocne w pisaniu pracy :) warunkiem jest, żeby informacje pochodziły w ramach jednostki ogr. MUC-S Kraków i jego delegatur. Bo z pewną dozą śmiałości twierdzę, że to co uda mi się uzyskać od IAS będzie idealnie poprawne :/
 
Weź pod uwagę także ryzyko bezpieczeństwa podczas szkoleń TiTI. W styczniu 2012 r. był podczas takich zadań tragiczny wypadek w Legnicy. Zginął celnik... Ponadto w trakcie tych szkoleń dochodzi do wielu kontuzji.
Kiedyś mejlowo zapytałam behapowca z IAS Kraków ile wypadków oraz chorób zawodowych w latach 2018-2021 zostało zgłoszonych i prowadzone było postępowanie powypadkowe... wypadków była garstka może ok 10 a chorób żadnych, coś podejrzanie mało, wniosek z tego taki, albo pracownicy/ funkcjonariusze nie zgłaszają wypadków albo w IAS jest tak bezpiecznie :p
 
a jest coś na co Twój bezpośredni przełożony bądź naczelnik kładzie duży nacisk jeśli chodzi o BHP?
To znacz, że się okopał i mie chce właściwie nic sensownego zrobić. Praca na służbie, ZGODNIE Z BHP, tak naprawdę oznacza uziemienie działań. Gdybym na służbie miał w pełni stosować BHP, to by mnie z budynku nie powinni wypuszczać. BHP jest ważne, ale ściśle stosowane blokuje większość działań.
 
To znacz, że się okopał i mie chce właściwie nic sensownego zrobić. Praca na służbie, ZGODNIE Z BHP, tak naprawdę oznacza uziemienie działań. Gdybym na służbie miał w pełni stosować BHP, to by mnie z budynku nie powinni wypuszczać. BHP jest ważne, ale ściśle stosowane blokuje większość działań.
masz na myśli jakiś konkretny przykład?
 
Back
Do góry