• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

praca dyplomowa

chiński_pies

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Styczeń 2022
Posty
20
Punkty reakcji
3
Witam,
słowem wstępu, piszę pracę dyplomową nt identyfikacji zagrożeń i ocen zasad BHP funkcjonariuszy IAS Kraków i ich wpływ na liczbę wypadków na służbie. Czy ktoś jest w stanie poszerzyć moją wiedzę w ww temacie? Jako, że pracuje w strukturze IAS Kraków mam dostęp do ORZ funkcjonariuszy, ale to tylko "suche" założenia. Potrzebuje wiedzy praktycznej :)

Kto się podzieli doświadczeniem? :)
 
w oryginalnym brzmieniu jest zapis Służby Celno-Skarbowej, jednakże boję się tutaj używać tego terminu, gdyż przeglądając forum budzi ono u niektórych negatywne emocje
 
acha, to szczwany lis z Ciebie. No to może uwzglednij jako czynnik ryzyka niski stopień identyfikacji ze służbą , poczucie lekceważenia przez przełozonych, dyskryminacji na tle innych służb, brak korelacji między zagrożeniami i poziomem wynagrodzenia, przemęczenie wywołane brakami kadrowymi, wypalenie zawodowe wywołane atmosferą w pracy, jak to się przekłada na BHP/
 
jak najbardziej, są to źródła zagrożeń psychospołecznych warte ujęcia :) a jesteś w stanie wypowiedzieć się na temat czynników środowiska służby? Mianowicie, pierwszym źródłem zagrożenia w Ocenie Ryzyka Zawodowego, którą opublikowała komórka BHP jest broń palna, czy funkcjonariuszom, która ta broń jest przydzielana jest bezpieczna, czy są przeprowadzane specjalistyczne szkolenia, jakie środki ochrony indywidualnej funkcjonują aby minimalizować negatywne skutki samopostrzału ?
 
moje uwagi mają dla Ciebie połowiczną wartość ponieważ nie jestem z Krakowa. A na podstawie moich doswiadczeń - na szkoleniu podstawowym ze strzelania jest karetka tak jak powinno być. Na szkoleniach doskonalacych juz nie - czy któraś z obecnych osób ma przeszkolenie do udzielania pierwszej pomocy potwierdzone stosownym egzaminem? Mam na myśli państwowy egzamin. Czy w czasie epidemii badania okresowe zostały zawieszone równiez dla osób posiadających broń słuzbową? Jeśli tak, czy to jest dozwolone/racjonalne? Na szkoleniu jest torba, w radiowozach są torby? Nie zawsze. Są apteczki, Czy to wystarczy przy postrzale? A co ma pieszy patrol?

ps

Zadaj pytanie czy w komórkach, w których funkcjonariusze mają przydzieloną broń apteczki są identyczne jak w innych komórkach? Może formalnie to jest OK ale jest nieracjonalne.

Czy wyciągnięto jakieś wnioski ze strzelaniny Policji na stacji benzynowej i nasi funkcjonariusze zostali przeszkoleni z zachowania się w takich nietypowych sytuacjach? Choćby teoretycznie.

Czy jakiekolwiek szkolenie obejmuje strzelanie w warunkach nocnych? Nie słyszałem.
 
Ostatnia edycja:
Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej nie jest doprecyzowane w paru aspektach. Odnośnie szkoleń specjalistycznych instruktor ma posiadać stosowne uprawnienia i sprawować bezpośredni nadzór nad ćwiczącymi, tylko co się kryje pod słowem "stosowne" czy to będzie certyfikat udzielania pierwej pomocy, tego nie wiem :/.
 
jestem spoza ale te kwestie, które wskazałem są uniwersalne. W swojej pracy zawsze możesz ocenic czy Twoim zdaniem stosowne uprawnienia są wystarczajace. Jak dla mnie ktoś na strzelaniu powinien mieć państwowy egzamin z pierwszej pomocy przedmedycznej.
 
Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej nie jest doprecyzowane w paru aspektach. Odnośnie szkoleń specjalistycznych instruktor ma posiadać stosowne uprawnienia i sprawować bezpośredni nadzór nad ćwiczącymi, tylko co się kryje pod słowem "stosowne" czy to będzie certyfikat udzielania pierwej pomocy, tego nie wiem :/.
ciekawa kwestia, nie zastanawiałem się nad tym dotychczas. Jeśli przepis mówi, że instruktor musi posiadać stosowne uprawnienia i nie precyzuje jakie, to należy się odnieść do ogólnych przepisów czyli aby ktoś mógł prowadzić szkolenia strzeleckie musi miec uprawnienia nadane przez PZSS. Nasi nie mają przynajmniej większość.
 
Back
Do góry