• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Praca Celnika

Tym sposobem policjant będzie się przedstawiał : milicja obywatelska, bo on się przyjmował do MO, a nie jakiejś Policji, funkcjonariusz SOP jako UOP. Mnożyć przykłady można. Z naszej działki, pracownik/funkcjonariusz UCS będzie się się legitymował: dzień dobry, kontrola skarbowa, bo on przecież z byłego UKS.
Faktycznie, co innego z czym się identyfikujemy, a co innego realia. Fakt, że funkcjonariusz z mundurem nieboszczki Służby Celnej (spodnie) , SCS (bluza) i na to kamizelka KAS wygląda co najmniej dziwnie. Jeszcze jak się przedstawi: kontrola skarbowa, to już zupełny matrix będzie.
MO, BOR, czy inni akurat wiedzieli na, co się piszą. My nie. Ich nie połączyli z cywilami i równali do cywili.
 
Tym sposobem policjant będzie się przedstawiał : milicja obywatelska, bo on się przyjmował do MO, a nie jakiejś Policji, funkcjonariusz SOP jako UOP. Mnożyć przykłady można. Z naszej działki, pracownik/funkcjonariusz UCS będzie się się legitymował: dzień dobry, kontrola skarbowa, bo on przecież z byłego UKS.
Faktycznie, co innego z czym się identyfikujemy, a co innego realia. Fakt, że funkcjonariusz z mundurem nieboszczki Służby Celnej (spodnie) , SCS (bluza) i na to kamizelka KAS wygląda co najmniej dziwnie. Jeszcze jak się przedstawi: kontrola skarbowa, to już zupełny matrix będzie.
Policjant będzie się przedstawiał: jestem policjantem.

Ja zawsze się przedstawiam: jestem celnikiem.

A ty jesteś z byłego UKS? Jeżeli tak, to jak się przedstawiasz?
 
Formalnie jestem funkcjonariuszem służby celno-skarbowej.
Ale jestem celnikiem od ponad 30 lat i nikt tego nie zmieni.
Na emeryturę przejdę jako celnik.
Dla rodziny, podmiotów i znajomych jestem celnik.
Umrę jako były celnik (mam nadzieję, że jako były ;)
A kto pracuje na Oddziałach Celnych? Ci mają jeszcze łatwiej być celnikami.
Nie pracuję na OC :(

Pozdrawiam brać celniczą!!!
I NIKT TEGO NIE ZMIENI (y)
 
Dzień dobry.
Jestem w trakcie pisania referatu na temat Służby Celnej pracującej na lotnisku, prosiłbym o pomoc.
Czy zechcielibyście napisać mi jakie są wasze obowiązki, zadanie oraz wymagania które były wam postawione aby otrzymać pracę jako celnik na lotnisku? Ciężko znaleźć takie informacje w internecie a potrzebuje ich dość dużo.
Za każdą pomoc dziękuje i życzę miłego dnia :)
Cokolwiek tu napisano, to jednak praca naukowa powinna odnosić sie do aktualnej nazwy, chyba że piszesz o sprawach sprzed marca 2017 r.
Na marginesie: bądź czujny.
W mediach znajdziesz takie cudaczne przeinaczenia nazwy formacji, że możesz się pogubić (np.: funkcjonariusz KAS, urzędnik KAS, pracownik KAS, funkcjonariusz skarbowy, celnik straży granicznej...fantazja ignorantów nie zna granic).
 
Tym sposobem policjant będzie się przedstawiał : milicja obywatelska, bo on się przyjmował do MO, a nie jakiejś Policji, funkcjonariusz SOP jako UOP. Mnożyć przykłady można. Z naszej działki, pracownik/funkcjonariusz UCS będzie się się legitymował: dzień dobry, kontrola skarbowa, bo on przecież z byłego UKS.
Faktycznie, co innego z czym się identyfikujemy, a co innego realia. Fakt, że funkcjonariusz z mundurem nieboszczki Służby Celnej (spodnie) , SCS (bluza) i na to kamizelka KAS wygląda co najmniej dziwnie. Jeszcze jak się przedstawi: kontrola skarbowa, to już zupełny matrix będzie.
Tak dla precyzji SOP to BOR a UOP to ABW… ale kto by tam wnikał ;-)
 
Cokolwiek tu napisano, to jednak praca naukowa powinna odnosić sie do aktualnej nazwy, chyba że piszesz o sprawach sprzed marca 2017 r.
Na marginesie: bądź czujny.
W mediach znajdziesz takie cudaczne przeinaczenia nazwy formacji, że możesz się pogubić (np.: funkcjonariusz KAS, urzędnik KAS, pracownik KAS, funkcjonariusz skarbowy, celnik straży granicznej...fantazja ignorantów nie zna granic).
Ale niektórzy nie czują klimatu. Może nie pisali poważnych prac, to skąd mają wiedzieć, że guzik kogo obchodzić kim się dany funkcjonariusz czuje. Ważny jest stan prawny.
 
Wymagania przy zatrudnieniu są dla wszystkich funkcjonariuszy takie same.
Nie jest prawdą, że dla wszystkich funkcjonariuszy wymagania przy zatrudnieniu są takie same. Ludzie którzy przychodzą obecnie do Służby Celnej z urzędów skarbowych nie są poddawani żadnym testom, nie zdają żadnych egzaminów, nie sprawdzana jest ich predyspozycja do pełnienia służby i żeby tego było mało dostają na starcie wyższe stopnie niż ich koledzy którzy przyszli np. z innych urzędów. Co jest niesprawiedliwością, nierównym traktowaniem i patologią.
 
Nie jest prawdą, że dla wszystkich funkcjonariuszy wymagania przy zatrudnieniu są takie same. Ludzie którzy przychodzą obecnie do Służby Celnej z urzędów skarbowych nie są poddawani żadnym testom, nie zdają żadnych egzaminów, nie sprawdzana jest ich predyspozycja do pełnienia służby i żeby tego było mało dostają na starcie wyższe stopnie niż ich koledzy którzy przyszli np. z innych urzędów. Co jest niesprawiedliwością, nierównym traktowaniem i patologią.
Dlatego my jesteśmy funkcjonariuszami służby, a oni zgodnie z linią szefowej KAS są funkcjonariuszami KAS, funkcjonariuszami MF, pracownikami KAS, jednak szefowa jest dalekowzroczna o_O:ROFLMAO:
A wracając do rzeczywistości, nie dość, że w naborach wewnętrznych przechodzą płynnie w mundur, to nie musza zdawać testu wiedzy, testu psychologicznego, testu sprawności i w zależności od stołka w KSC dostają stopień od młodszego rewidenta do starszego rachmistrza co jest dla celników nie do wyobrażenia, bo niektórzy przez 25 lat służby nie dostali starszego rachmistrza.
 
Jak się starać wytłumaczyć komuś spoza KAS różnice, między SCS, US i USC to się ludzie za głowę łapią. Co ma kontrola cen transferowych do cła?
 
O mój dekiel się nie martw. Trzymam kciuki w przypadku kontroli wewnętrznej.
Pracowałeś kiedyś w KW? Duże nadzieje pokładasz w tej komórce, co to powinna znać się na wszystkim a przypierdala się do przecinków, bo merytorycznie to kiepsko.
 
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. W wytycznych miałem Służbę Celną więc i tak napisałem tutaj :) Dziękuje jeszcze raz i miłego wieczoru
 
Pracowałeś kiedyś w KW? Duże nadzieje pokładasz w tej komórce, co to powinna znać się na wszystkim a przypierdala się do przecinków, bo merytorycznie to kiepsko.
Odpisywałem kiedyś na "zaruzty" KW pod adresem referatu...pisałem i płakałem. tam nie było NIC, ale oni musieli się wykazać, tak jak piszesz.
 
Back
Do góry