• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Praca Celnika

michal22

Nowy użytkownik
Dołączył
8 Styczeń 2022
Posty
2
Punkty reakcji
1
Dzień dobry.
Jestem w trakcie pisania referatu na temat Służby Celnej pracującej na lotnisku, prosiłbym o pomoc.
Czy zechcielibyście napisać mi jakie są wasze obowiązki, zadanie oraz wymagania które były wam postawione aby otrzymać pracę jako celnik na lotnisku? Ciężko znaleźć takie informacje w internecie a potrzebuje ich dość dużo.
Za każdą pomoc dziękuje i życzę miłego dnia :)
 
Dzień dobry.
Jestem w trakcie pisania referatu na temat Służby Celnej pracującej na lotnisku, prosiłbym o pomoc.
Czy zechcielibyście napisać mi jakie są wasze obowiązki, zadanie oraz wymagania które były wam postawione aby otrzymać pracę jako celnik na lotnisku? Ciężko znaleźć takie informacje w internecie a potrzebuje ich dość dużo.
Za każdą pomoc dziękuje i życzę miłego dnia :)
Na lotnisku nie pracują Celnicy nawet już nie służą funkcjonariusze służby celnej. Od 1 marca 2017r na lotnisku pełnią służbę funkcjonariusze służby Celno skarbowej. Oczywiście większiść środowiska jak mi się wydaje łącznie ze mną nie popiera reformy która służbę celną przekształciła w służbę Celno skarbową.
 
Nie rozumie co wam przeszkadza, że ktoś używa naszej nazwy a nie jakiejś idiotycznej stworzonej przez nienormalną reformę. Dziękuję Ci Michał, że użyłeś właśnie nazwy Służba Celna. Używaj jak najczęściej właśnie tej nazwy. Nie mamy powodów wstydzić się nazwy Służba Celna i po mimo tej ( cholera by ją wzięła reformy) dalej powinniśmy używać naszej nazwy, chyba nie ma tym nic złego.
 
Poza tym stare naszywki Służby Celnej były w kilku językach, a teraz podchodzi jakiś funkcjonariusz z kamizelką KAS, albo tzw. kamizelką narzędziowo-nasobną i nie wiadomo kto to w ogóle jest, nie wygląda poważnie, bo ktoś na pomysł aby zmieniać mundury bez żadnych konsultacji z tymi którzy będą je nosić
 
Nie rozumie co wam przeszkadza, że ktoś używa naszej nazwy a nie jakiejś idiotycznej stworzonej przez nienormalną reformę. Dziękuję Ci Michał, że użyłeś właśnie nazwy Służba Celna. Używaj jak najczęściej właśnie tej nazwy. Nie mamy powodów wstydzić się nazwy Służba Celna i po mimo tej ( cholera by ją wzięła reformy) dalej powinniśmy używać naszej nazwy, chyba nie ma tym nic złego.
Bo przez to Stefan, że cała pisania studenta może pójść w piach, a szkoda by było.
 
@heisenberg... nie wiem jak ty ale ja jestem celnikiem. Tak samo jak policjant jest policjantem, pogranicznik pogranicznikiem a strażak strażakiem. Koniec i kropka.
Owszem, jestem celnikiem od przeszło 30 lat. Lecz student piszący pracę, nie ma miejsc na skróty myślowe lub parafrazy o ile sam nie rozumie i nie wyjaśni czym one są.
Co więcej walcząc z błędami w przekazie medialnym, a tym są te wszystkie posty dostępne do woli w internecie. Artykuły paskudnie wskazujące na pracowników Celno Skarbowych lub funkcjonariuszy KAS., Pozbawiają nas tożsamości. Zakorzenienia w Administracji Celnej i Służbie Celnej. Nie pokazują bezmiaru podłości siłowego ucywilnienia. Wręcz rzekło by się wymiernych jego ofiar. Osób które ciężko to odchorowały lub nawet zmarły. Tysięcy które ruszyły do sądów i setek które po blisko 5 latach nadal walczą. I w obliczu uruchomionego systemowego "Przywracania do służby" ciągle pozostających nie przywróconych celników deklarujących zamiar przywrócenia nawet za cenę zmiany obowiązków a w to miejsce przyjmowanie do służby po prostu skarbowców.
 
Ostatnia edycja:
8 odpowiedzi i żadna na temat. Młody człowiek prosi o pomoc a tu rozważania dlaczego nie powinien stosować nazwy Służba Celna. Panowie....

Nie pracuję w IAS w Warszawie. Mogę tylko zasugerować młodemu człowiekowi lekturę strony internetowej tej izby. W zakładce Urząd Celno-Skarbowy w wątku Organizacja znajdziesz regulamin:

Gdzieś ok. 40 strony znajdziesz zadania oddziałów na lotnisku - bo jest tam oddział osobowy i towarowy. Zadania są określone ogólnie ale od czegoś trzeba zacząć.

Wymagania przy zatrudnieniu są dla wszystkich funkcjonariuszy takie same. Na stronach izb są takie ogłoszenia o naborze więc można znaleźć jeśli nie w Warszawie to w innym IAS. W trakcie służby funkcjonariusze przechodzą szkolenia przygotowujące do powierzonych im zadań. Za chwilę będzie 100 postów o szkoleniach :cool: To też nie będzie zapewne na temat.

Pozdrawiam wszystkich dyskutujących :)
 
Cały czas operuję określeniem Służba Celna, gdyż nie jestem skarbowcem i skarbowe problemy mnie nie interesują.
Postępujesz nieprawidłowo ,bo o ile możesz jeszcze używać umundurowanie oznaczone jako Służba Celna, to legitymacje jak i obowiązek przedstawienia się jako funkcjonariusz Służby Celno Skarbowej już masz od dawna!!!

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Postępujesz nieprawidłowo ,bo o ile możesz jeszcze używać umundurowanie oznaczone jako Służba Celna, to legitymacje jak i obowiązek przedstawienia się jako funkcjonariusz Służby Celno Skarbowej już masz od dawna!!!

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
@jabol Chyba Ty. Jestem funkcjonariuszem SŁUŻBY CELNEJ. A Ty podlizującą się szują. Pisane przez Wielkie SZ.
 
@jabol Chyba Ty. Jestem funkcjonariuszem SŁUŻBY CELNEJ. A Ty podlizującą się szują. Pisane przez Wielkie SZ.
Czyli jak wykonujesz obowiązki służbowe przedstawiasz się jako funkcjonariusz służby celnej?

Już Wam wali w dekiel. Nikt nie ubóstwia SCS i nie gloryfikuje twórców KAS. Czytając forum odnosi się wręcz odwrotne wrażenie.
Jednak trzymajmy się faktów jakie by one nie były.
 
Postępujesz nieprawidłowo ,bo o ile możesz jeszcze używać umundurowanie oznaczone jako Służba Celna, to legitymacje jak i obowiązek przedstawienia się jako funkcjonariusz Służby Celno Skarbowej już masz od dawna!!!

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Sorry @jabol, ale nieprawidłowo postąpił banaś . Nie zatrudniałem sie do śmiesznej skarbówki, by mi ją siłą wciskał.
 
Ostatnia edycja:
Czyli jak wykonujesz obowiązki służbowe przedstawiasz się jako funkcjonariusz służby celnej?

Już Wam wali w dekiel. Nikt nie ubóstwia SCS i nie gloryfikuje twórców KAS. Czytając forum odnosi się wręcz odwrotne wrażenie.
Jednak trzymajmy się faktów jakie by one nie były.
Przedstawiam się jako SŁUŻBA CELNA. Ludzie nie znają gniota pod nazwą służby celno - skarbowej. Byłaby dla mnie to ujma tak się wylegitymować.
 
Tym sposobem policjant będzie się przedstawiał : milicja obywatelska, bo on się przyjmował do MO, a nie jakiejś Policji, funkcjonariusz SOP jako UOP. Mnożyć przykłady można. Z naszej działki, pracownik/funkcjonariusz UCS będzie się się legitymował: dzień dobry, kontrola skarbowa, bo on przecież z byłego UKS.
Faktycznie, co innego z czym się identyfikujemy, a co innego realia. Fakt, że funkcjonariusz z mundurem nieboszczki Służby Celnej (spodnie) , SCS (bluza) i na to kamizelka KAS wygląda co najmniej dziwnie. Jeszcze jak się przedstawi: kontrola skarbowa, to już zupełny matrix będzie.
 
Tym sposobem policjant będzie się przedstawiał : milicja obywatelska, bo on się przyjmował do MO, a nie jakiejś Policji, funkcjonariusz SOP jako UOP. Mnożyć przykłady można. Z naszej działki, pracownik/funkcjonariusz UCS będzie się się legitymował: dzień dobry, kontrola skarbowa, bo on przecież z byłego UKS.
Faktycznie, co innego z czym się identyfikujemy, a co innego realia. Fakt, że funkcjonariusz z mundurem nieboszczki Służby Celnej (spodnie) , SCS (bluza) i na to kamizelka KAS wygląda co najmniej dziwnie. Jeszcze jak się przedstawi: kontrola skarbowa, to już zupełny matrix będzie.
Wiesz jak kol wiek mój stosunek to chyba jest znany. Ale jak wchodze do podmiotu to przedstawiam się służba celno skarbowa kom xxx yyy. ZAs kiedyś nowo poznanemu koledze ze skarbówki przedstawiłem się jako " podkom xxx yyy, ale dla przyjaciół to poprostu zwyczajnie Panie komisarzu :)"
 
Tym sposobem policjant będzie się przedstawiał : milicja obywatelska, bo on się przyjmował do MO, a nie jakiejś Policji, funkcjonariusz SOP jako UOP. Mnożyć przykłady można. Z naszej działki, pracownik/funkcjonariusz UCS będzie się się legitymował: dzień dobry, kontrola skarbowa, bo on przecież z byłego UKS.
Faktycznie, co innego z czym się identyfikujemy, a co innego realia. Fakt, że funkcjonariusz z mundurem nieboszczki Służby Celnej (spodnie) , SCS (bluza) i na to kamizelka KAS wygląda co najmniej dziwnie. Jeszcze jak się przedstawi: kontrola skarbowa, to już zupełny matrix będzie.
Milicja czy policja to ta sama firma. I w tym przypadku nazwa niczego nie zmienia. Inaczej jest w naszym przypadku, my jesteśmy celnikami a nie jakimiś celniko skarbowcami dla tego zawsze jak przystępuję do kontroli to przedstawiam się jako Służba Celna lub kontrola celna a nie colno coś tam i nikt mnie nie zmusi żeby było inaczej a poza tym nie mam zamiaru używać idiotycznych nazw z których nikt nie wie o co chodzi.
 
Back
Do góry