• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

powtórka 2008

Każdy zna swoją wartość i wie jakie ma doświadczenie zawodowe - jednak niektórzy są doceniani bardziej a niektórzy znacznie mniej - tylko niejednokrotnie życie weryfikuje jak opinia subiektywna ma się do obiektywnej odnośnie własnej wartości. Co do protestu to jest to bardzo dobry pomysł.
 
po 21 latach pracy w cle zwartościowano mnie jako młodszego specjalistę , czyli zaczynam od nowa studia też mam jak bardziej zadowolony kolega, który zna swoją wartość. Jest coraz gorzej te pomysły szefostwa doprowadzą w końcu do tego że ludzie zaczną odchodzić gdzie indziej bo nigdy nie można mieć pewności,że w nasępnych latach czymś nas nie zaskoczą. Dlaczego nic nie można zaplanować, policja ,wojsko nawet strażacy mają tzw. prawa nabyte starych pracowników się nie rusza , nowi przyjmowani są na nowych zasadach jeżeli nastąpiły jakieś zmiany, a w cle ...
 
po 21 latach pracy w cle zwartościowano mnie jako młodszego specjalistę , czyli zaczynam od nowa studia też mam jak bardziej zadowolony kolega, który zna swoją wartość. Jest coraz gorzej te pomysły szefostwa doprowadzą w końcu do tego że ludzie zaczną odchodzić gdzie indziej bo nigdy nie można mieć pewności,że w nasępnych latach czymś nas nie zaskoczą. Dlaczego nic nie można zaplanować, policja ,wojsko nawet strażacy mają tzw. prawa nabyte starych pracowników się nie rusza , nowi przyjmowani są na nowych zasadach jeżeli nastąpiły jakieś zmiany, a w cle ...



Wartościowanie w tym kształcie, to szatański pomysł,który powstał w chorej głowie,pytanie czy ministerialni urzędnicy, też tak samo zostali ocenieni przez zaniżenie wartości ich stanowisk,obawiam się,że ministerialna pani od parzenia kawy ma wyższe uposażenie jak my.To co się wyczynia z ludzmi w ostatnich latach w cle, woła o pomstę do nieba...Myślę ,że jeżeli teraz odpuścimy to pozabierają nam to co jeszcze ma znaczenie i wartość, a wtedy trzeba będzie szukać innego zajęcia.Pewnie o to chodzi.
 
Wartościowanie w tym kształcie, to szatański pomysł,który powstał w chorej głowie,pytanie czy ministerialni urzędnicy, też tak samo zostali ocenieni przez zaniżenie wartości ich stanowisk,obawiam się,że ministerialna pani od parzenia kawy ma wyższe uposażenie jak my.To co się wyczynia z ludzmi w ostatnich latach w cle, woła o pomstę do nieba...Myślę ,że jeżeli teraz odpuścimy to pozabierają nam to co jeszcze ma znaczenie i wartość, a wtedy trzeba będzie szukać innego zajęcia.Pewnie o to chodzi.


możesz zajrzeć do rozporządzenia i dowiesz się
MF ma oddzelną tabelkę, oczywiście z wyższymi stawkami na każdym stanowisku
chociaz nie wiem dlaczego
 
Z rozpoczęciem akcji czyt. protestu należy sie spieszyć, to musi się stać przed wyborami samorządowymi. Powtórka roku 2008 przed wyborami to masakra dla partii rządzącej.
 
chyba L4 mi się należy w zaistniałej sytuacji. Wykonuję zadania z IC z wartością B a mam C :( Niesprawiedliwe mimo tego iż nie użyłem urlopu z tego roku w związku z koniecznościami w firmie .................Nikt lipy line widzi z przełożonych ............ Nie dodałem iż służę ojczyźnie 11 lat ..........

Co do powtórki z 2008 jestem za i działam

pozdrawia Granica wschodnia
 
Ostatnia edycja:
zdegradowano nas pod każdym względem,na stopniach,na stanowiskach,za pół roku, wynagrodzenie może być znacznie obniżone/liczcie jakie dostaniemy, jak dożyjemy emerytury/zabrano dodatkowe dni urlopu,można mnożyć to dalej, za chwilę zasiłek chorobowy policzą jak w ZUS czyli 80%,same straty...dla nich same bonusy.
 
80% za zwolnienia lekarskie w służbach mundurowych? proszę bardzo

http://bip.mswia.gov.pl/download.php?s=4&id=7689

obłudą i skandalem tylko jest, że pamiętają o nas żeby zabrać nam 100% - jak innym slużbom - wpisali nas obok policji, sg, abw, sw i in., a nie możemy się doczekać korzyści jak inne służby

w te albo wewte

albo jesteśmy służbą - wtedy wymagania, dyspozycyjność, podległość, emka mundurowa, ograniczenia zatrudnienia i głoszenia poglądów politycznych, albo niech z tym bajzlem skończą - regulacje kp, brak ograniczeń w dodatkowym zatrudnieniu, brak przeniesień służbowych i urlop na żądanie

w te albo wewte - nie można być troche funkcjonariuszem
 
to jest jakaś masakra panowie.
każde ostatnie posunięcia SSC są tragiczne.

powtórka z 08 bardzo by się przydała. pamiętam zesr...ne miny pajaców w TV.

Wrocław jest ZA !
 
Sami podają e-maile żeby zgłaszać uwagi :) czyli będą je dostawać uważam że nęka mnie SSC tymi listami w których obiecuje góry złota a potem jest guzik z pętelką
 

Torzenie wielu nicków i pisanie pod nimi - to albo celowa gra by wywołać wrażenie , że wiele osób jest zainteresowanych tematem albo wynik odchyleń psychiki > KMICIC, MAŁGOSIA, pro, aspirant to kilka nicków tej samej osoby, która po pozytywnej powtorce zostala odsunięta od granicy czego jak widac nie moze odżałować
 
odsunięci od granicy zostali ci, co uczciwie wykonywali swoją robotę,albo pomówieni przez przemytasów,więc nie pisz głupot,bo żal d... ściska,całe zmiany aresztowano za pomówienia, tylko kierownicy za brak dozoru nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności.
 
PAGONY dla MF

W ramach protestu związanego z mianowaniem i wartościowaniem funkcjonariuszy celnych,proponuję naszym dobrodziejom z Ministerstwa Finansów wysłać PAGONY, które Nam zamieniono na niższe stopnie w korpusach.Niech te Pagony będą symbolem upadku,degradacji,upodlenia,braku perspektyw na nadchodzące lata w służbie celnej.
 
pytanie do tego czegoś

w oddziale, w którym pełnie służbe wartościowanie przebiegło tak: powyżej 10 lat w sc - starszy specjalista, poniżej 10 lat - specjalista i wreszczie poniżej 2 lat - młodszy specjalista. wszyscy wykonujemy takie same zadania, no moze z wyjątkiem osób w słuzbie przygotowawczej, bez stempla. pytanie do "szefa" : co to do ch..ja ma być? gdy piszesz na corintii o transparentności to właśnie takie rzeczy masz na myśli? kpina i plucie ludziom w twarz oto co nam fundujesz. dziękuje też za mianowania, uprawnienia emerytalne, dopłaty do wypoczynku i okradzenie nas z podwyżek w ubiegłym roku.
 
Nikt nikogo na siłę nie trzyma. Są inne piękne zawody-można być Panią ekspedientką, operatorem łopaty. Powodzenia.
 
Back
Do góry