• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

powtórka 2008

Koroszczyn: Celnicy mają problem ze śniegiem. Kierowcom puszczają nerwy
Kierowcy ciężarówek skarżą się, że na oprawę celną w Koroszczynie (powiat bialski) muszą czekać w 10-kilometrowej kolejce. Wszystko przez nieodśnieżony terminal. Służby celne przyznają, że traktory, które pracują na miejscu, nie dają rady uprzątnąć terenu. Do odśnieżania terminala służą małe traktory. Ciężarówki, które są odprawiane na przejściu granicznym w Koroszczynie tylko w części mogą korzystać z płyty postojowej. Powód? Problemy z odśnieżaniem terenu.
Dziś na dwie godziny celnicy przerwali nawet pracę, aby odśnieżyć miejsce gdzie parkują TIR-y.
Kierowcy są oburzeni. Tłumaczą, że setki ciężarówek musi stać w fatalnych warunkach w 10-kilometrowej kolejce. Na odprawę czekają nawet 30 godzin. Uważają, że problemy są tylko po stronie polskiej.



W dodatku organizacja związkowa Celnicy.pl wezwała do strajku włoskiego na terenie kraju. Celnicy mają pracować bardzo dokładnie i wolno.

Informacje o rzekomym proteście dementują pracownicy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.
- Nasi celnicy pracują normalnie. Nie jest prawdą, że prowadzony jest strajk włoski – podkreśla Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy bialskiej Izby Celnej.
Przyznaje jednak, że jest problem ze oprzątnięciem śniegu. - Służby wojewody nie mogą małymi traktorkami odśnieżyć terminala – wyjaśnia.
Jerzy Jaworski, dyrektor Lubelskiego Zarządu Przejść Granicznych, przyznaje, że zabrakło pieniędzy na odpowiedni sprzęt do odśnieżania terminala. – Wynajęliśmy do pomocy firmy zewnętrzne. Nikt mi nie sygnalizował, że jest problem w Koroszczynie – mówi i obiecuje zainteresować się sprawą.
 
Oni nam to załatwili

Notatka
ze spotkania Podsekretarza Stanu, Szefa Służby Celnej Pana Jacka Kapicy
z przedstawicielami Związków Zawodowych,
które odbyło się w dniu 10 listopada 2010 r.


Ze strony związkowej udział w spotkaniu wzięli: Pan Jacek Staniszewski – Przewodniczący
Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej, Pan Mirosław Sałata –
Przewodniczący Związku Zawodowego Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy,
Pan MP… Kier Referatu Wiceprzewodniczący Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP,
Pan Jacek Kloś – Przedstawiciel FZZ SC, Pan Eugeniusz Poleszak - Przedstawiciel ZSzNPiA,
Pan Wiesław Stachowicz – Sekretarz Zrzeszenia ZZ SC RP, Pan Artur Ciesielski - Wiceprzewodniczący Sekcji Krajowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Skarbowych, Pan Szymon Kumanowski –
Przedstawiciel Sekcji Krajowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Skarbowych.

Przedstawiciele Zrzeszenia ZZSC wskazali, że przedstawiony projekt rozporządzenia w sprawie
uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy celnych nie przewiduje podniesienia mnożników
uposażenia zasadniczego w kategorii młodszego specjalisty oraz w kategorii specjalisty w grupach
IV – VI, co w połączeniu z wynikami wartościowania stanowisk (gdzie niejednokrotnie obecne
stanowisko starszego kontrolera celnego, inspektora celnego, czy nawet eksperta celnego zostały
zwartościowane na poziomie młodszego specjalisty i specjalisty) będzie powodowało swoiste
zamrożenie ich płac na długie lata. Ponadto przedstawili zastrzeżenia co do koncepcji zmniejszania wynagrodzenia zasadniczego kadrze kierowniczej przedstawiając jako przykład zmniejszenie grupy
zaszeregowania kierownikom referatów.

Strona związkowa podkreśliła, że są to wstępne opinie,
natomiast szczegółowe uwagi zostaną przekazane do Ministerstwa Finansów w terminie 21 dni.


Taki fragment z info o rozmowach
 
właśnie jestem po wizycie u lekarza,który stwierdził u mnie poważne schorzenie,myślę że większość z nas chodzi do roboty, mimo poważnych dolegliwości,czas się za siebie wziąć,tym bardziej, że w przyszłości płacone będzie 80 % zasiłku chorobowego,a tak poza tym, to wartościowanie spowodowało poważny problem natury psychicznej ,wstręt do pracy i i różnej maści ekspertów od gadżetów.
 
właśnie jestem po wizycie u lekarza,który stwierdził u mnie poważne schorzenie,myślę że większość z nas chodzi do roboty, mimo poważnych dolegliwości,czas się za siebie wziąć,tym bardziej, że w przyszłości płacone będzie 80 % zasiłku chorobowego,a tak poza tym, to wartościowanie spowodowało poważny problem natury psychicznej ,wstręt do pracy i i różnej maści ekspertów od gadżetów.

tez rozmawialismy u nas o chorobowym ale podobno kierownik powiedzial, ze jak ktos pojdzie na zwolnienie to wyslą do lekarza orzecznika i jak tez stwierdzi ze jest sie zdrowym to trzeba bedzie odpowiadac za wyludzenie swiadczenia, wiec sie boimy
 
Bójcie się dalej.

to się dalej bójcie,dla informacji służby celne tak jak inne nie podlegają kontroli ZUS,pod warunkiem, że lekarz wie że ma zaznaczyć kratkę INNE,a nie kratkę ZUS albo KRUS (cała filozofia) o tym trzeba powiedzieć lekarzowi, że nie podlegasz pod ZUS
 
Teksty o lekarzu orzeczniku to pan kierownik może sobie opowiadać swoim dzieciom. Póki ZUS nie płaci naszego chorobowego (dostajemy jeszcze 100%) to za żadne skarby nie zapłaci swojemu lekarzowi orzecznikowi za badanie mnie i wydanie stosownej opinii. Z resztą to było już przerabiane i Nieogolony się na tym przejechał, bo myślał, że ma broń na nasze choroby.
Poza tym na L4 jest napisane, że mamy leżeć... może to być łóżko u mojej babci, której adresu dyrektor nie zna, mało tego, moja babcia mieszka tam, gdzie komórki zasięgu nie mają.

Straszyć mogą Szweda, bo Polak sie nie da :)
 
Ty się chłopie chyba nie słyszysz

Ja do swojej pozycji zawodowej doszedłem cieżką praca. Mam wyższe wykształcenie . Nie wszyscy co maja wyższe wykształcenie mogą zostac kierownikami, bo to zależy od predyspozycji intelektualnych. Ja swoja wartość znam.
To prawda, że zostałem szybko awansowany ,ale nie traktuję tego jako wyróżnienie a jedynie jako docenienie mojej wiedzy i doswiadczenia zawodowego.

A ja po 20 - u latach pracy widziałam wszystko i wiem , że nikt nie docenia wiedzy i doświadczenia zawodowego - liczą się tylko układy .Może gdzieś jest inaczej , z pewnością nie w IC Przemyśl .
Żeby to wiedzieć nie trzeba mieć doświadczenia zawodowego , każdy Młody wie , jak się znalazł w cle i tylko rodzaj koneksji mówi o świetlistej przyszłości delikwenta lub ewentualnej szarej egzystencji.
Starzy to inna historia , choć wiele wątków bardzo podobnych .
 
Ja do swojej pozycji zawodowej doszedłem cieżką praca. Mam wyższe wykształcenie . Nie wszyscy co maja wyższe wykształcenie mogą zostac kierownikami, bo to zależy od predyspozycji intelektualnych. Ja swoja wartość znam.
To prawda, że zostałem szybko awansowany ,ale nie traktuję tego jako wyróżnienie a jedynie jako docenienie mojej wiedzy i doswiadczenia zawodowego.

PREDYSPOZYCJE INTELEKTUALNE - TY CHYBA KPISZ , mam wrażenie , że albo te banialiki to podpucha , albo cło całkiem spadło na dno , Wiele pracy kosztowało cię chyba nauczenia się pisania , a wyższe ma każdy , no prawie - wielki mi wyczyn .
 
a wyższe ma każdy , no prawie - wielki mi wyczyn .

tak?
a kolega tak naprawde studiowal? tzn balanga od niedzielnego wieczora do czwartku, bo na weekend trzeba po prowiant do domu pojechac i po pieniazki od mamusi. w sesji cos przykuc, na egzaminie zerznac od kupeli do rzniecia. itd itp
sprobuj postudiowac z dwojka dzieci, mieszkaniem i psem na utrzymaniu, sluzba dzien noc dwa dni, to porozmawiamy o zyciu.

jak na razie bawimy sie dalej: http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=23984&Itemid=40
 
właśnie jestem po wizycie u lekarza,który stwierdził u mnie poważne schorzenie,myślę że większość z nas chodzi do roboty, mimo poważnych dolegliwości,czas się za siebie wziąć,tym bardziej, że w przyszłości płacone będzie 80 % zasiłku chorobowego,a tak poza tym, to wartościowanie spowodowało poważny problem natury psychicznej ,wstręt do pracy i i różnej maści ekspertów od gadżetów.
nie chcesz chyba powiedzieć że masz wodogłowie, lub jak ktoś z was kiedyś napisał , masz same zwoje proste w mózgu, a na to Tworki jako zakład specjalnej opieki już nie ma specjalistów
 
przestańcie picać te bzdury..

jaki ma tu kużwa sens ten bełkot , kto gdzie studiował, jakie to ma teraz znaczenie.Wiadomo przecież ,że kto dobrze studiował nie pchał się do cła. Poczytajcie lepiej marcowe rozporządzenie w sprawie uposażeń i policzcie kto ile dostanie. Kto tak naprawdę dostał kasę , a kto ochłapy.
 
Ustalmy termin protesu ja proponuje 17.12.2010 godzina 08:00. Ludzie chcą wracać na święta będzie głośno
 
Back
Do góry