ponoc mgr bedzie decydował

  • Thread starter Thread starter MGR THE BEST
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
Zdaniem Experta

A jeden taki czerwony ryj ...prawie jak mgr był dwa razy prezydentem tego bajzlu, bo naród go wybrał! Ide się zrzygać.....Kto ze mną?
 
2. Minister właściwy do spraw finansów publicznych może wyrazić zgodę na przyjęcie do pracy kandydata, który nie ma wykształcenia wyższego, jeżeli w toku postępowania kwalifikacyjnego stwierdzono, że kandydat wykazuje szczególne predyspozycje do pracy w KAS.

I tak wybitne intelektualistki, posłanki Beger i Hojarska mogą zostać (dla dobra koalicji) waszymi szefami! Znowu muszę sie zrzygać....kto ze mną?
 
:wink: Koledzy sami się podkręcacie. To, że ktoś ma przed nazwiskiem mgr lub inż wcale nie oznacza, że jest lepszy od fc bez tytułu. Przede wszystkim decydować powinny kwalifikacje i doświadczenie życiowe. Według mnie niewłaściwie odczytujecie projekt, który adresowany jest m.in. do kandydatów do KAS. Faktycznie wtedy wybierać będą tych co mają mgr. Ale w obecnych realiach dałbym 1000 talarów za fc bez mgr i inż, który potrafi załatwić sprawę np. taryfikacji towaru X. Czy taką sprawę załatwi osoba nawet z tytułem mgr, ale bez doświadczenia? Nie. I to jest ich atut. Także nie demonizujmy i nie straszmy się nawzajem. I tak jesteśmy już zestresowani :wink:
 
Fun Ride - masz 100% racji ale niestety takie to nie przekona naszych decydentów ponieważ ci założyli sobie że KASa będzie "wykształcona" a nam co co najwyżej zostanie przca w KASie w Biedronce.
 
Re: I niemiżliwe stało się możliwe

2. Minister właściwy do spraw finansów publicznych może wyrazić zgodę na przyjęcie do pracy kandydata, który nie ma wykształcenia wyższego, jeżeli w toku postępowania kwalifikacyjnego stwierdzono, że kandydat wykazuje szczególne predyspozycje do pracy w KAS.
więc na temat - do KAS można przyjąć nawet osobę z wykształceniem podstawowym, mało tego można nawet nie mieć pełnego podstawowego byle mieć szczególne predyspozycje do pracy w KAS.
No to rewelacja - byle tylko przekonać ministra właściwego do spraw finansów publicznych o naszych szczególnych predyspozycjach.
Oj myślę że wielu już myśli nad swoimi zdolnościami - pole do popisu dla wróżek. janowidzów - oj będzie się działo !!!
 
Kto nie ma studiów, ten straci pracę

ZMIANA PRAWA Urzędnicy sądów i prokuratur ze średnim wykształceniem – bez względu na wiek – będą musieli je uzupełnić. W przeciwnym razie stracą pracę.

Wczoraj w Sejmie odbyła się debata nad projektem zmian w ustawie o pracownikach sądów i prokuratur. Projekt stawia nowe wymogi kadrze urzędniczej wymiaru sprawiedliwości oraz zamienia zasady rekrutacji na te stanowiska.

Staż przed zatrudnieniem

Urzędnikiem będzie mogła zostać osoba o nieposzlakowanej opinii, przeciwko której nie jest prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe. Jeszcze przed zatrudnieniem odbędzie staż, którego wyniki zadecydują o przydatności takiej osoby. Urzędnicy będą musieli ukończyć co najmniej studia pierwszego stopnia i uzyskać tytuł zawodowy. To właśnie ta zmiana najbardziej niepokoi obecnych urzędników sądów i prokuratur.

17 tys. urzędników w sądach i prokuraturach nie ma wyższego wykształcenia

Związki krytykują

Zdaniem Renaty Pszczółkowskiej-Kozub, przewodniczącej Krajowej Rady Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP, dążenie do podnoszenia kwalifikacji pracowników sądów i prokuratur jest słuszne jednak w stosunku do osób nowo przyjmowanych do sądów i prokuratur, a nie obecnych urzędników.

– Z danych statystycznych wynika, że około 60 proc. pracowników nie posiada wyższego wykształcenia. Wymóg podjęcia i ukończenia studiów pierwszego stopnia dla wielu osób stanie się obowiązkiem zbyt trudnym do realizacji – wyjaśnia Pszczółkowska.

Obecni urzędnicy będą musieli uzupełnić wykształcenie w ciągu ośmiu lat od wejścia ustawy w życie, w przeciwnym razie będą musieli pożegnać się z zajmowanym stanowiskiem.

– Ukończenie studiów wiąże się z dużymi wydatkami finansowymi. Poniesienie przez osobę mającą na utrzymaniu często wieloosobową rodzinę i zarabiającą od 1,2 tys. do 1,4 tys. zł miesięcznie, będzie często wydatkiem nie do udźwignięcia. Skutkiem tego będzie rozwiązywanie umów z doświadczonymi pracownikami, wykonującymi swoją pracę bardzo rzetelnie – podsumowuje Pszczółkowska.

Przepisy wykonawcze do projektu ustawy przewidują również powstanie nowego stanowiska urzędniczego – zawodowego protokolanta.

Jutro głosowanie

Podczas wczorajszej debaty posłowie wnieśli jedną poprawkę, zgodnie z którą obecni pracownicy będą mogli uzupełnić wykształcenie w Krajowym Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury. O losach poprawki na dzisiejszym posiedzeniu zadecydują członkowie sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Jutro w Sejmie odbędzie się głosowanie nad ostatecznym kształtem ustawy.
ze strony skarbowcy.pl
 
nie_celnik napisał:
Zdaniem Experta

A jeden taki czerwony ryj ...prawie jak mgr był dwa razy prezydentem tego bajzlu, bo naród go wybrał! Ide się zrzygać.....Kto ze mną?


idź sam, i nie wracaj...
 
Back
Do góry