• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pomoc dla POKRZYWDZONYCH !

C

celniczyna

Gość
PROGRAM MISJA SPECJALNA CZEKA NA TELEFONY LUDZI POKRZYWDZONYCH PRZEZ ZBóJECKą DZIAłALNOść PROKURATURY !POD NUMEREM 022-547-44-50 ! cała akcja oczywiście związana jest z zatrzymaniami celników ! zbiera się coraz więcej dowodów na łamanie fundamentalnych praw człowieka i funkcjonariusza! np. jeden z nich ;jeden z moich kolegów przyjął się do pracy 17 lipca 1996 roku a zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych ma od maja 1996 roku ! więc ,,brał już jak jeszcze nie pracował na granicy ,,!Może prokuratura ma na swoim etacie jasnowidza i może mój kolega od maja 1996 roku już myślał o,,braniu,,??NASZA PROKURATURA JAK KRZYżACY , ONI ZABIJALI W IMIę BOGA A PROKURATURA łAMIę PRAWO W IMIę PRAWA !
 
tu muszą pisać tylko i wyłącznie osoby zatrzymane, lub którym postawiono zarzut. Oni najlepiej znają wszelkie niuanse spraw, działanie prokuratury i metody wymuszania zeznań. Groźby o stosowaniu aresztu tymczasowego wg.art.258 są nieadekwatne do sytuacji zatrzymywanych osób i stanowią nadużycie tego środka zapobiegawczego.Ponadto należy pamiętać o prawach wynikających z art.313 par.4 -polega to na żądaniu podania ustnie podstaw zarzutów, a także sporządzenia uzasadnienia zarzutów na piśmie.Uprawnienie to służy aż do czasu zawiadomienia o terminie zaznajomienia z materiałami postępowania. Ponieważ w postępowaniu przygotowawczym podejrzany nie ma pełnego dostępu do akt, takie uzasadnienie pozwala na lepszą orientację podejrzanego na temat stanu postępowania, gdyż w uzasadnieniu powinna znaleźć się informacja o tym jakie fakty i dowody zostały przyjęte za podstawę zarzutów
 
cieszę się ze znalazł się pierwszy odważny , treść tego postu to bardzo mądra i uzasadniona rada , poparta merytoryczną wiedzą , te artykuły , które wymienił nasz kolega można sobie sprawdzić , to kolejne dowody na złą i tendencyjną pracę prokuratury !
 
Kolega wyżej pisze, że tu muszą pisać zatrzymani... Kolego! Zatrzymani siedzą w pierdlu!!! 3 miesiące to standard! A żony takie jak ja wracają dziś z widzenia. Tak wygląda praca funkcjonariusza po 16 latach. Jednego dnia awans za wzorową pracę, a następnego dnia (dosłownie!!!) CBŚ w domu o 6 rano. Czy chcecie, by Was tak traktowano?
Związki zawodowe?... Cóż... Niech każdy sam sobie odpowie...
Pozdrawiam
 
i właśnie o to chodzi żeby osoby takie jak ty się tu wpisały. Najlepiej wiesz jak wygląda sytuacja i co można zrobić żeby się nie powtórzyła. Na razie to jest wolna amerykanka, ludzie albo przyznają się żeby nie siedzieć albo siedzą bo się nie przyznają. Zamknięte koło.
 
Wszyscy wiedzą, ale każdy boi się mówić. A pan prokurator się cieszy, bo dopina swego. Wiadomo jakimi metodami... Stalinowskimi - delikatnie mówiąc. Ludzie się przyznają do byle czego, żeby nie siedzieć bo dzieci, bo kredyty itd. A potem się ich szantażuje. Reszta siedzi, bo nie zamierza sie poddawać, pan prokurator usiłuje dorobić sobie zeznania do swojej fantazji. Jakby w ogóle nie brał pod uwagę, że jego też ktoś kiedyś potraktuje w taki sposób, bo zmieni się np. opcja polityczna. Lepiej przecież wywalić takiego pracownika i nie dać mu szansy powrotu niż wypłacić odprawę, bo trzeba się przed styczniem 2008 pozbyć paru tysięcy osób. Tylko, że oni zostają totalnie na lodzie! Bez prawa do czegokolwiek! Ciekawe, czy do mnie teraz zaglądną smutni panowie...
 
zadziwiajaca jest jedna prawidłowość ... zamyka sięludzi którzy maja wiele lat pracy w cle , wydaje się ze sa to ludzie z 16-letnim stażem pracy
nie mniejszym, dlaczego właśnie taki staz pracy i odsiadka ?
 
Niekoniecznie z 16-letnim stażem pracy. Są też ludzie po 20 i po 10. Zasada zabawy jest zawsze taka sama. Na postanowieniu o zatrzymaniu zmienia się tylko datę i nazwisko zatrzymywanego. Potem ten sam scenariusz: zabiera się celnego o 6 rano, najlepiej po nocnej zmianie, żeby był zmęczony i miał dość wszystkiego. Jest bardziej podatny na działania prokuratury. Najlepiej jeszcze gdyby nie zdążył znaleźć adwokata do momentu przesłuchania, bo wtedy można z nim zrobić praktycznie wszystko. A potem posiedzenie sądu, magiczne 3 miesiące i po krzyku. A reszta siedzi i patrzy, jak zarzynane owieczki.
 
Opisałam sytuację zamykanych celników na wschodzie i wysłałam we wszystkie mozliwe miejsca. Odezwał się Redaktor Naczelny "afer prawa".Można o jego działalności przeczytać w google wpisując słowa "afery prawa". Myślę że może dużo pomóc, a na pewno nie zaszkodzi, ale to już musi być decyzja osób zatrzymywanych lub ich rodzin i podanie konkretnych spraw. Przesyłam to co mi napisał i mam nadzieję że zaczniecie się w końcu bronić zbiorowo, a nie dawać wyciągać jak ryby z pustego stawu.
==========
Witam,
ten temat znam od roku, nawet byli u mnie pokrzywdzeni celnicy.
Oczywiście, nie można twierdzić, że jak jeden lekarz wziął łapówkę to wszyscy biorą, jak jeden sądzia dostał w łapę, to cała ta korporacja jest skorumpowana,chociaż sam stosuje w tym wypadku takie złosliwe uproszczenie :), jak też nie można wszystkich celników wsadzać do jednego worka. Jednak do dnia dzisiejszego nie dostarczono mi dokumentów prokuratorskich, a tylko to jest podstawą redakcyjnej interwencji - muszę konkretnym prokuratorom z nazwiska zarzucić nieproceduralność ich działania.
Tak więc proszę przysłać dokumenty sądowo - prokuratorskie (zapewniam dziennikarską dyskrecje) a poruszę ten temat i oskarzę funkcjonariuszy o nadużywanie władzy. Mogę wziąc też udzał w toczącej się sprawach, a gwarantuje że dużo to nieraz zmienia.
Pozdrawiam
Z. Raczkowski
afery@poczta.fm
Sent: Friday, October 26, 2007 10:48 AM


O rany :lol: :lol: :lol: mam chyba SBŚ na komputerze bo nie mogę wysłać wiadomości, a nigdy mi się to nie zdarzało
 
do żony mojego kolegi

witam wszystkich odnosnie zatrzymań w medyce. jesli w ostatnich 6-ciu latach cbs jest gościem u pani o. i zawsze cos znajduje tzn. papierosy to dlaczego pan naczelnik uc trzymał ja na granicy ,w kwietniu złapano jej męza 3 razy z papierosami 300, 500, 500 kartonów i zadnej reakcji????? pan naczelnik widocznie jest jej wspólnikiem skoro nie reagował wiedząc ze miały juz miejsce takie rzeczy ,pani o-ka ma dziwne rordzielnosc majątkową z mężem ,on nie ma nigdzie miejsca zameldowania,a ona udaje że wszystko jest w porządu i płaci na jego dwoje dzieci dobrowolnie alimenty bo pierwsza żona nasłałaby na jej dochody komornia ,a pani o-ka ma 4 kredyty i obecnie chce sprzedać swój dom i wyjechać
 
odpowiedź

zgadzam się z żoną ,szanowni państwo zamknął prokurator osoby które są samotnymi rodzicami z ograniczonymi prawami rodzicielskimi drugiego rodzica , to jest dopiero skandal a sama rozmowa z prokuratorem trwała pięć minut tzn.nie było rozmowy tylko kpiący śmiech pana prokuratora i informacja ,że moza rozjasni mi się umysł w aerszcie .dopiero sąd okręgowy zamienił areszt po 6 tygodniach na dozór i zakaz opuszczania kraju nie poddam się i będę walczyć. tylo jakoś teraz nie wzywa mnie na przesłuchanie.jedna z pań które nas pomówiły ,zainteresowani wedza o kogo chodzi jest przecież psychicznie chora każy stronił od niej ,też ma kredytów na ponad 200.tyś w klku bankach i komornika.więc kogo pan prokurator słucha psychicznie chorej ''pięćsetki'' vel buszmenki ''??? żałosne poziom rpokuratora widocznie jest taki sam jak tych dwóch pań.
 
Przesyłam dla informacji dalszą część mojej korespondencji z redaktorem Raczkowskim. zacznijcie w końcu mówić i pisać.Wiem że już są zainteresowane osoby, które będą się z nim kontaktować
==============
Bardzo dziękuję za odpowiedz. Postaram się jak najszybciej porozmawiać z kolegami, którzy byli zatrzymani i przedstawić im sytuację, bo tu już musi być ich decyzja i wola walki. Obawiam się jednak czy nie będą się bali, że w jakiś sposób pogorszą swoją sytuację. Nie ma Pan pojęcia jaka tu panuje psychoza.
>


Witam,
i domyślam się. Znaleźć się z drugiej strony jest zawsze trudno. Do mnie nawet oskarżeni policjanci i adwokaci zwracają się o pomoc. Najlepszą obroną jest atak, dlatego ktoś musi inaczej temat potraktować, zwłaszcza że media niszczą Was.
Pozdrawiam
Z. Raczkowski

Sent: Saturday, October 27, 2007 9:28 AM
Subject: Re: korupcja wśród celników
 
do żony celnego

maM PYTANIE LUDZIE KTÓRZY OSTATNIO ZOSTALI ZATRZYMANI-nie poszli siedziec bo sąd pododno stwierdził że nie trzeba ich zamykać ,bez obrazy KAoledzy ale macie te same zarzuty co my i tez jesteście pomówieni ,więc ,dlaczego nas sąd zamknął a cO niektórym przedłużył areszt????kto mi zrekompensuje moje NERWY IMoich dzieci??? czy u nas jest A prawo precedensowe ,że jednych za to samo zamyka się a innych NIe???A MOZE PROkurATOR NIE MA JUŻ Garba ?,który dał mu na takie metody przyzwolenie???
 
własnie ,dlaczego nikt nie reaguje na to ze zwierzchników tego niedoświadczonego prokuratora,wypuscił tych co zeznawali na nas bo byli pod obserwacja ,a teraz bronia sie kosztem naszym,jeden z tych co zeznawał nały z matiza czerwonego skupuje cygary na ruskim bazarze ,a tego CBŚ I Prokutator nie widzi -chyba są wspólnikami w tm interesie
 
chyba skierowałeś pytanie nie do tej odoby co trzeba. Czy nie widzisz ż zmienił się rząd i zaraz zmieniły się decyzje prokuratora?
 
tak nie może być przełożeni powinni wyciągnąć konsekwencji z decyzji prokuratora, a zatrzymania były nawet jeszcze przed wyborami ,więc powyższy komentarz jest bezzasadny
 
Reszta jest już w troszkę innej (lepszej) sytuacji. Pierwsi mieli najgorzej, bo przesiedzieli 3 m-ce. Niektórzy nawet więcej. Może rzeczywiście zacznijmy mówić, bo przecież pan prok. sam nie jest święty!
 
nie gorzej tylko na madrzejszego sędziego trafili i stwierdził że obawa matactwa nie mo tu zastosowania..... trzeba było cały urząd celny zamknać w jednym czasie ....w chwili obecnej to jest taki wniosek ze nastąpił paraliz przejscia drogowego .....moze komus na tym zależało aby zdesttabilizować przejscie w medyce
 
Back
Do góry