• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"polscy celnicy nie chcą kapicy" - "votum nieufności" dla ssc

W reakcji na oczekiwanie podjęcia działań proponujemy wraz Z NSZZ Solidarność powszechną akcję informacyjną skierowaną do Sejmu RP, w której wszyscy mogą wziąć udział. Inne centrale nie odpowiedziały.
AKCJA TRWA PODCZAS OBECNEGO POSIEDZENIA PLENARNEGO, TJ. DO PIĄTKU.

Wysyłamy kartki na adresy wszystkich Posłów. Adresy dostępne na www.sejm.pl. Adres Posła to Imię.Nazwisko@sejm.pl

Szczegóły podamy wieczorem.
http://zz.celnicy.pl/tekst-311.html
A ja nie mogę otworzyć plików z kartkami do posłów, aby je wysłać!
:(
 
Podczas drugiego czytania zostały zgłoszone poprawki, tak więc
jutro o 13-tej posiedzenie Komisji Fin. Publicznych i SWiA.
Wysyłajcie ulotki, w szczególności na adresy Posłów tych Komisji:

Oto adresy Posłów tych Komisji, które jutro rozpatrzą poprawki:
http://zz.celnicy.pl/tekst-318.html
 
Ostatnia edycja:
Witam ponownei!! Niesty z przykrościa stwierdzam, że maile nie dochodza do posłów, dostałem na skrzynke kolejną wiadomość o braku mozliwości dostarczenia poczty na adresy parlamentarzystów!:(
np. TEMAT: Returned message mail:Cannot send messege
----- The following addresses had delivery problems -----

<Wlady.Dzikowski@sejm.pl> (failed)

lub inna:
Bardzo nam przykro jednakze nie udalo sie wyslac maila pod wskazane adresy.
Przyczyna wskazana jest ponizej:

<poczta@czartoryski.pl>:
maildrop: maildir over quota.

--- Below this line is a copy of the message.



I tak już w przypadku kilku grup, do których wysłałem!:mad:
P. Sławku, mam pytanie: czy w związku z wyżej opisanym problemem wysyłać grupami, czy na pojedynczy adres do każdego?


Jedynie doszło do p.poseł T.Piotrowskiej
 
Ostatnia edycja:
Pod ww. linkiem znajdują się adresy Posłów Komisji, które skopiowane osobno każda Komisja dochodzą bez problemu, nawet przez outlooka. Zwraca dwa adresy, ale to oznacza że wszystkie inne doszły.

Następnie trzeba grupami wysyłać na adresy Parlamentarzystów, które są dostepne w pierwszym poście w tym temacie. Należy kopiować po kilkadziesiąt adresów. Ograniczenia outlooka odrzucają już przy próbie wysłania, ale jak wejdziemy w swój adres mailowy bezpośrednio w necie, to wtedy ograniczenia programu outlook nie działają i jest mniej zwrotów i maile dochodzą.

Dobrze działa to np. na gmail, załużcie sobie tam konta i działajmy.
 
To nie takie proste...! :( Korespondecja niestety nie dochodzi do wszystkich parlamentarzystów, nawet za pomocą gmail-a, choć ten drugi jest o niebo lepszy od e-maila.
Tak, czy siak...poczta poszła praktyczne do większości, a tam gdzie są problemy próbuję do skutku!!:eek:
Koleżanki i Koledzy warto spróbować, choć zajmuje to sporo czasu...!:)
 
Wysyłam- czasochłonne owszem ale jak na razie tylko w ten sposób mogę pomóc SOBIE. Wierzę też, w odróżnieniu od innych!!!, że kilku maluczkich to większa siła niż jeden. Przecież to takie logiczne i proste. Pozdrawiam
 
W tej chwili zakończyło się posiedzenie Komisji FP i SWiA.
Przyjęto np. poprawkę, że SSC jest przełożonym wszystkich funkcjonariuszy. Nie idzie za tym jednak nic konkretnego. W innych służbach Komendant Główny jest przełożonym wszystkich funkcjonariuszy, można się jednak do niego odwołać w przypadku orzeczenia kary dyscyplinarnej, czy też przeniesienia, zmiany warunków pełnienia służby i zwolnienia. Komendant podejmuje też bezpośrednio decyzję o wydaleniu ze służby jeżeli orzeczenie takie zapadnie w post. dyscyplinarnym. Nasz Szef nie zgodził się na powyższe, przyjęto jedynie poprawkę umozliwiającą odwołanie się do SSC w przypadku zwolnienia ze służby. Będzie więc naszym przełożonym na zasadzie rządzi ale nie ponosi odpowiedzilności, czyli tak jak dotychczas.
Sejm przyjął fikcyjny przepis, na pokaz.
Przyjeto też parę innych poprawek, o których pisaliśmy w komunikatach po spotkaniach z Min. Bonim.

Podczas tego posiedzenia plenarnego możliwe jest trzecie czytanie, jest niemal pewne, dlatego wysyłajmy wciąż ulotki.
 
Ostatnia edycja:
W tej chwili zakończyło się posiedzenie Komisji FP i SWiA.
Przyjęto np. poprawkę, że SSC jest przełożonym wszystkich funkcjonariuszy. Nie idzie za tym jednak nic konkretnego. W innych służbach Komendant Główny jest przełożonym wszystkich funkcjonariuszy, można się jednak do niego odwołać w przypadku orzeczenia kary dyscyplinarnej, czy też przeniesienia, zmiany warunków pełnienia służby i zwolnienia. Komendant podejmuje też bezpośrednio decyzję o wydaleniu ze służby jeżeli orzeczenie takie zapadnie w post. dyscyplinarnym. Nasz Szef nie zgodził się na powyższe, przyjęto jedynie poprawkę umozliwiającą odwołanie się do SSC w przypadku zwolnienia ze służby. Będzie więc naszym przełożonym na zasadzie rządzi ale nie ponosi odpowiedzilności, czyli tak jak dotychczas.
Sejm przyjął fikcyjny przepis, na pokaz.
Przyjeto też parę innych poprawek, o których pisaliśmy w komunikatach po spotkaniach z Min. Bonim.

Podczas tego posiedzenia plenarnego możliwe jest trzecie czytanie, jest niemal pewne, dlatego wysyłajmy wciąż ulotki.


Decycje podejmuje komendant wojewódzki do głównego mozna sie odwołać,do oficerów komendant główny.
Co Sławku o emeryturach?
 
Poseł Sprawozdawca Leszek Cieślik „ Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że połączone Komisje Finansów Publicznych oraz Administracji i Spraw Wewnętrznych rekomendują Wysokiej Izbie przyjęcie projektu ustawy w brzmieniu zaproponowanym w sprawozdaniu.”
W imieniu Klubu Platforma Obywatelska - Janusz Chwierut.Jedną z kluczowych kwestii, która, niestety, nie została rozwiązana w tej ustawie, ale chyba świadomie, jest kwestia uposażeń emerytalnych. Ta kwestia, zdaniem i komisji, i Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, powinna być rozstrzygnięta dla wszystkich służb mundurowych i jest taka deklaracja, że w momencie, kiedy będzie odbywała się dyskusja na temat emerytur dla służb mundurowych, kwestia tychże emerytur dla Służby Celnej zostanie także rozstrzygnięta.”
W imieniu Klubu Prawo i Sprawiedliwość – Marzenna Drab „Jako najistotniejsze zgłoszono poprawki dotyczące nabycia uprawnień emerytalno-rentowych przez funkcjonariuszy Służby Celnej takich samych, jakie mają inne służby mundurowe w naszym kraju, oraz przyznania uprawnień do prowadzenia czynności operacyjno-rozpoznawczych. Czynności te są niezbędne do rozpoznawania, wykrywania i zwalczania przestępstw i wykroczeń związanych z naruszeniem przepisów dotyczących wprowadzania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyprowadzania z jej terytorium towarów objętych ograniczeniami lub zakazami obrotu ze względu na bezpieczeństwo i porządek publiczny lub bezpieczeństwo międzynarodowe oraz zapobiegania takim przestępstwom i wykroczeniom. Stawiając wysokie wymagania przed Służbą Celną, należy wyposażyć ją w niezbędne uprawnienia gwarantujące skuteczne działanie, dające również możliwość naszej Służbie Celnej pracy zgodnie ze standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej.”
Stanowisko klubu Lewica przedstawia - Stanisław Stec.Muszę podkreślić, że oprócz zgłaszania żądań pracownicy służb celnych, przedstawiciele związków zawodowych troszczyli się również o obrót gospodarczy. Zgłaszali oni konieczność ujęcia w ustawie na przykład kontroli działalności gospodarczej nieewidencjonowanej, niezgłoszonej, widząc w tym zagrożenie dla tych, którzy legalnie prowadzą działalność gospodarczą, którzy opłacają podatki, a mają nieuczciwą konkurencję. Jest to bardzo ważna rzecz w zakresie ograniczenia szarej strefy, szczególnie w okresie gdy maleją legalne wpływy podatkowe. (……)I ostatni problem, ktory chciałbym poruszyć. Panie ministrze, niech pan zapewni Służbę Celną, że będzie ona zabezpieczona, jeśli chodzi o możliwości prowadzenia czynności operacyjnych. Prawdopodobnie pracujecie nad nowymi rozwiązaniami, ale czy te rozwiązania wejdą w życie jeszcze w tym roku? Jeżeli bowiem ta służba ma być skuteczna, to nie można pozbawiać jej możliwości prowadzenia czynności operacyjnych. W możliwości prowadzenia tych czynności i w sprzęt trzeba ją wyposażyć.”
W imieniu Klubu Poselskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego - Mirosław Pawlak „W toku pracy komisji pojawiły się także wnioski mniejszości dotyczące stworzenia nowych warunków emerytalnych dla funkcjonariuszy Służby Celnej. My tych wniosków mniejszości nie poprzemy. (….) Klub Poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego, w którego imieniu mam zaszczyt przemawiać, popiera stanowisko komisji w sprawie projektu i będzie głosował za jego przyjęciem.”
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jacek Kapica: „W ostatnim czasie odbyliśmy trzy bardzo długie spotkania z udziałem pana przewodniczącego posła Leszka Cieślika, przedstawicieli związkow zawodowych, gdzie rownież poszukiwaliśmy dalszego obszaru kompromisu, stąd poprawki zgłoszone przez klub Platformy Obywatelskiej, tak aby jeszcze w większym stopniu ta ustawa mogła być akceptowana przez stronę społeczną reprezentowaną przez przedstawicieli związkow zawodowych. Aczkolwiek trzeba mieć świadomość, że w Służbie Celnej funkcjonuje pięć ogolnopolskich organizacji związkowych, to jest bardzo szeroki wachlarz, i znalezienie kompromisu jest bardzo trudne. A w momencie kiedy mamy do czynienia z postulatami, ktore nie są możliwe do zrealizowania w obecnej sytuacji, w bieżącym okresie, taki brak woli kompromisu rownież ze strony związkow zawodowych jest trudny do zaakceptowania, to byłoby poddawanie się dyktatowi. Mimo że kierownictwo Służby Celnej podziela, tak jak państwo na tej sali podzielają, opinię, że Służba Celna jako służba mundurowa, że funkcjonariusze powinni mieć zaopatrzenie emerytalne, to nie jest to problem do rozwiązania indywidualnie, tylko doszliśmy do takiego wniosku kompleksowo w ramach zmian systemu emerytalnego służb mundurowych.
(…..) Innym elementem są czynności operacyjno-rozpoznawcze. Na rozstrzygnięcie tej sprawy trzeba poczekać do kompleksowego uregulowania sytuacji ustawą o czynnościach operacyjno-rozpoznawczych, która rownież jest w Sejmie. Wtedy również będziemy aktywnie uczestniczyć w tym dialogu. Wierzę, że państwo jako parlament, reprezentanci społeczeństwa, którym bliska jest Służba Celna, będziecie pamiętali o Służbie Celnej przy rozstrzyganiu tych spraw.
(….)Jeśli chodzi o kwestię dialogu ze stroną związkową, wyjaśniałem państwu, że z mojej strony zawsze była taka wola i tego typu zaproszenia były rozsyłane. Oczywiście spotykały się one z rożnego rodzaju odzewem. Z ostatniego spotkania dwa związki zawodowe spośród pięciu wyszły ze względu na brak realizacji ich podstawowych postulatów, które dzisiaj nie są możliwe do zrealizowania, ale w pewnej perspektywie będziemy chcieli je zrealizować.”
__________________________________________.
W związku z tym, że w czasie drugiego czytania zgłoszono do przedłożonego projektu ustawy poprawki, Sejm ponownie skierował projekt do Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych w celu przedstawienia sprawozdania. <stenogram>





 
...W związku z tym, że w czasie drugiego czytania zgłoszono do przedłożonego projektu ustawy poprawki, Sejm ponownie skierował projekt do Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych w celu przedstawienia sprawozdania.

Czy nie wypadało by Szanownym Komisjom przedstawić teraz z każdej strony istoty Naszych problemów?! Pisząc "z każdej" mam na myśli nie tylko słowa, ale i czyny !!! Do tej pory słowa nikogo nie przekonywały, więc JAK MA ZROZUMIEĆ jakakolwiek "Komisja" FAKTY, JEŻELI WSZEM I WOBEC WIADOMO, IŻ NIGDZIE NIC SIĘ NIE DZIEJE?
I następuje klasyczny scenariusz: ...


Rząd oświadcza Komisjom- swoje projekty ma "uzgodnione ze środowiskiem- czego wyrazem jest fakt braku jakichkolwiek wydarzeń w kraju",
Komisje otrzymują rzetelne informacje od "walczących" ZZ, lecz prorządowe ZZ nie odnosząc się nawet do meritum sprawy udawadniają marginalne znaczenie ilościowe i wartościowe "walczących"- "z powodu braku jakichkolwiek wydarzeń w kraju"- co sprawia, iż "walczący" są uznani przez Komisję za "nawiedzonych" nawet bez przeczytania Ich racji,
"Walczące" ZZ orientują się, że nikt nawet nie zapoznał się ani z faktami, a tym bardziej dowodami, wobec czego zauważają konieczność "pokazania jakichkolwiek wydarzeń w kraju",
Świadomość Celnych nie pozwala na "mocne" działania, co powoduje propozycję "bylejakich wydarzeń w kraju"
Paru entuzjastów widzących daną nam kolejną szansę stara się uzmysłowić pozostałym konieczność "konkretnych, znaczących i widocznych wydarzeń w kraju"
Co odważniejsi biorą udział w "bylejakich wydarzeniach w kraju"- licząc na ich przemianę w "konkretne, znaczące i widoczne wydarzenia w kraju", a pozostali ...


Według pierwowzoru chciałem ten scenariusz zakończyć: "a pozostali biernie i po cichu im kibicują co sprawia, że Szanowne Komisje nie zauważając problemów- w pełni akceptują pomysły rządowe", ale przypomniało mi się- raz jeden, kiedyś tam w przeszłości- ta końcówka była inna! Nie wiem dlaczego i co sprawiło, że ludzie zachowali się inaczej! Ten jeden raz Celni na chwilę stali się nienormalni, jacyś żywiołowi, zdecydowani, radośni ...
Potem już wszystko wróciło do normy, ale widząc niebezpieczeństwo odchyłu od zasady JA tego scenariusza nie umiem zakończyć
Czy jest ktoś, kto potrafi ???
 
Dzisiaj przegłosowano sprawozdanie Komisji
Oto poprawki, przyjęte i odrzucone:
http://zz.celnicy.pl/tekst-320.html

Ustawa trafia teraz do Senatu.
Jak pisałem wcześniej ma być przyjęta i odesłana do Prezydenta już po najbliższym posiedzeniu Senatu.

Może warto pokręcić się trochę w Senacie? Ale powinno być nas tak gdzieś z kilkadziesiąt osób.
Wysyłajmy te same ulotki, wszak wciąż są na czasie, jednak tym razem tradycyjną pocztą.
Każdy celnik niech wyśle do kilku Senatorów, zaadresowane imiennie. Wybierzcie powiedzmy pięciu Senatorów o nazwisku zaczynającym się na taką samą literę jak Wasze, a jeżeli nie ma takich, to na literę w pobliżu tej od jakiej zaczyna się Wasze nazwisko. To zagwarantuje, że ulotki zostaną rozesłane do praktycznie wszystkich Senatorów.
Ulotki można wydrukować, ale lepiej jest wysłać oryginały, a hasła dopisać na odwrocie.

Działajmy, bo ponoć jest jakieś dodatkowe posiedzenie Senatu już w najbliższą środę, gdzie ma stanąć nasza ustawa.
 
Ostatnia edycja:
no dobrze,rozumiem Senat a pozniej Prezydent,pytanie jesli Prezydent nie podpisze ustawy to co dalej????
mnie ta ustawa nie pasuje..
 
Co wy chcecie?

Czego wy chcecie od Kapicy? Przecież to figurant, przydupas rządowy. Dostał zadanie od ekipy Donka i się z niego wzorowo wywiązuje.
 
Drogi kolego Sławku czyż wczoraj w sejmie nie padł sygnał do podjęcia proponowanego strajku.przecież to farsa!!! A może powiedz tutaj że lepiej przełknąć tę zniewagę i lepiej pracowac w takiej atmosferze i z takimi "uprawnieniami' i że związki nie podejmują się organizacji strajku bo jest ona nie realna!!!!Pozdrawiam
 
Drogi kolego Sławku czyż wczoraj w sejmie nie padł sygnał do podjęcia proponowanego strajku.przecież to farsa!!! A może powiedz tutaj że lepiej przełknąć tę zniewagę i lepiej pracowac w takiej atmosferze i z takimi "uprawnieniami' i że związki nie podejmują się organizacji strajku bo jest ona nie realna!!!!Pozdrawiam

nie wiem jak WY ale ja właśnie w tym tygodniu zaczynam chorować. Myślę, że odbuduję się psychicznie po tej spektakularnej porażce. Wolne chwile poświęce na poszukiwanie lepszej pracy:cool:
 
Back
Do góry