• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podziękowanie SSC za dyskusję na forum

Nie mamy wyjścia.

Tylko protest. Nie znam nikogo kto jest za tą ustawą (pomijam przyszłą grupę B 500 i A1500). Nie znam ani jednego celnika, który nie chce OBIECANEJ I CIĘŻKO WYOPRACOWANEJ podwyżki. Tak więc nie lękajmy się!
 
Tylko protest. Nie znam nikogo kto jest za tą ustawą (pomijam przyszłą grupę B 500 i A1500). Nie znam ani jednego celnika, który nie chce OBIECANEJ I CIĘŻKO WYOPRACOWANEJ podwyżki. Tak więc nie lękajmy się!


protest pt tytulem> chcemy podwyzek nie ma teraz szans. Jedyna mozliwosc to protest przeciwko kolosalnym i niesprawiedliwym podwyzkom dla kadry i MF, ktore uderzaja w sytuacje SC. Gwarantuje poparcie spoleczne.:D
 
Wtedy to dopiero , zostaną uruchomione środki finansowe,czyli to co obiecał nam Pan Premier.

Obawiam sie, ze te pieniadze istnieja tylko wirtualnie czyli jako zapis w planie finansowym panstwa zwanym budzetem. To, ze zostaly nam zapisane oznacza jedynie, ze jak cos wplynie to bedzie na cos wydane. Nie sadze, zeby kasa lezala sobie gdzies na koncie SSC i czekala na ustawe. Pieniadze na sc to jest to, co dopiero wplynie gdzies w polowie roku z podatkow...albo i nie wplynie.:(
 
Obawiam sie, ze te pieniadze istnieja tylko wirtualnie czyli jako zapis w planie finansowym panstwa zwanym budzetem. To, ze zostaly nam zapisane oznacza jedynie, ze jak cos wplynie to bedzie na cos wydane. Nie sadze, zeby kasa lezala sobie gdzies na koncie SSC i czekala na ustawe. Pieniadze na sc to jest to, co dopiero wplynie gdzies w polowie roku z podatkow...albo i nie wplynie.:(
na 100% nie wpłynie
 
o chłopaków z SG sie nie martwice. większość z nich pójdzie na emerytury, będzie wysyp 35 letnich emerytów.
 
Ostatnia edycja:
od strony kierownika

Witam.. jestem jak ktos tu napisał z grupy A1500. Od 3 lat jako kierownik OC. Jeslibym dostałbym tysiąc piecset podwyzki to miałbym drugą co do wysokości pensję w oddziale - obecnie mam czwartą z kolei. Niestety nie chcoieliscie opcji zerowej.. tych kominów nigdy nie wyrównacie - nawet to głupie 2% powoduje że ci co maja duzo mają jeszce wiecej a dystans pomiedzy pracownikami sie powiększa.. no i ten majstersztyk związków z poprzedniego roku.. wszystkim po równo.. oczywiście SNP których jest duzo i maja dużo na rekę (sredni pracownik SNP ma więcej niż kierownik OC) jeszcze bardziej ucieka do przodu.. sami oceńcie jak wychodzicie na dotychczasowej polityce związków zawodowych..
 
Witam.. jestem jak ktos tu napisał z grupy A1500. Od 3 lat jako kierownik OC. Jeslibym dostałbym tysiąc piecset podwyzki to miałbym drugą co do wysokości pensję w oddziale - obecnie mam czwartą z kolei. ...

Poniekąd Szanowny Kierowniku masz rację! Pewne "związki Zawodowe" załatwiły nas "na cacy", ale z tymi pensjami sprawa jest bardziej skomplikowana. Owszem, po takiej podwyżce zbliżasz się pensją jako Kierownik Oddziału do jakiegoś "kominiarza", ale ...
- dostajesz bardzo wysoki dodatek funkcyjny
- na OC z dwoma zmianami jesteś jednym z TRZECH z kategorią "A"
- na takim też OC jest od 3 do 5 osób z kategorią "B"
- pozostali to kilku "C1", a reszta "C2" i "C3"
Właśnie to ci ostatni są pociągani do odpowiedzialności, straszeni, obwiniani, karani, odsądzani od czci i wiary, ponoszą w pierwszym rzędzie odpowiedzialność, działając pod presją czasu (tylko nie tłumacz, że nikt nie popędza, bo porównując czas dany "merytorycznym" na rozpatrzenie danej odprawy niejednokrotnie przekracza czas jednej służby, a CO jako Kierownik zrobisz z funkcjonariuszem dokonującym jednej odprawy dziennie?!) także presją przełożonych i stron, mają WSZYSTKO wiedzieć, NIGDY się nie mylić
I tymże ludziom "modernizacja" ogranicza w jednym z punktów IX grupą uposażenia maksymalny wymiar wypłaty 2800 zeta BRUTTO!!! Co gorsza, raczej dożywotnio!
Tak!!! Jako Kierownik OC powinieneś dużo zarabiać, tylko odpowiedz szczerze, jak walczyłeś o wyższe kategorie dla SWOICH Ludzi ??? Jeśli naprawdę walczyłeś to Ci CHWAŁA, lecz jeśli poddałeś się bez walki poleceniom, to nie jesteś PRAWDZIWYM Kierownikiem!
 
Cel-nicku kierowniku. Odnieś się proszę do wpisu Rybki.
Zaatakowałeś Związki, więc przypomnę Ci tylko, że ja np. nigdy nie byłem za podziałem po równo. MF zwodził jednak przy ostatnim podziale środków, chował grube miliony, manipulował i żonglował liczbami, stąd nie udało się uzgodnić algorytmu na szczeblu centralnym. Przypomnę Ci, że ostatecznie środki zostały skierowane do izb, gdzie nastąpił podział wg różnych kryteriów w całej Polsce, co spowodowało, że system płac w SC demoralizuje jeszcze bardziej.

Niestety wartościowanie w wersji MF nie tylko jest demoralizujące, ale bulwersuje w sposób dotąd niespotykany i w mojej ocenie doprowadzi do obniżenia skuteczności SC a nawet wybuchu społecznego - czym bowiem zostaną zmotywowane osoby z C, o których pisał Rybka oraz w innych komórkach w tym SNP i granica? Dlaczego mieliby dalej się narażać, rozszerzać zakres analizy ryzyka, lepiej wykonywać swoje obowiązki, skoro nikt ich za to nie docenia? jak miałaby wyglądać po wdrożeniu "reformy" ich ścieżka kariery zawodowej.

Jak cel_nicku zamierzasz dbać o swoich podwładnych po "reformie"? Czym będziesz ich motywował do jeszcze większych wyrzeczeń i poświęceń? Swoją pensją i dodatkiem? Co im powiesz, że dlaczego tak jest jak jest? Bo przecież nie powiesz im, że nie dostali podwyżki, abyś Ty mógł dostać, bo w ten sposób na pewno ich nie zmotywujesz do bardziej wytężonej pracy.
 
Ostatnia edycja:
Analiza ryzyka, zasada wielu oczu i inne procedury rozmywają odpowiedzialność za odprawę, czy inną czynność kontrolną. Śmiem twierdzić, że całkiem sporo wpływów budżetowych państwo traci z tego powodu.
 
analiza

W normalnych warunkach analiza ryzyka zwiększa skuteczność kontroli .... po co kontrolować ... np zostałem wysłany 50 km do odkrytych wagonów, które nim dotarły do granicy mogły kilka razy zmienic swoją zawartość .... W oparciu o analizę ryzyka można w sposób właściwy typować do kontroli, jednak ktoś to mnie wysyła musi o tym wiedzieć co to jest analiza ryzyka....!!! Analiza powinna uwzględniać wyniki "czynności operacyjnych" których oczywiście nie mamy !!!!
Brak wiedzy, układy np. ludzie po prawie przyjmuja deklaracje, a kieruje nimi, pewien niesamowicie głupiutki pan lub pani :) ....
Uwzgledniajac wszystko jestem za opcja zero z egzaminem kompetecyjnym dla wszystkich zamiast smiesznych opisow stanowisk , ktore jeszcze bardziej umocnia UKLAD GLUPOLI!!!!!!!!

Pozdrawiam wszystkich z GLUPOL Team !!!!!!!!!!!
 
Analiza ???

ANALIZA RYZYKA , to obecnie tylko hasło! Pretekst na poparcie ważności niektórych osób i temat-rzeka dla wielu wodolejów! Jej istnienie w systemach nie przeszkadza w żaden sposób w popełnianiu błędów, a co za tym idzie nie chroni przed niczym!
 
Nie tylko nie przeszkadza w popełnianiu błędów, ale daje też spore możliwości nieuczciwym przedsiębiorcom, którzy szybko dostosowują swoje odprawy pod analizę ryzyka. Nowy projekt ustawy uzależnia nas praktycznie od analizy ryzyka. Dzisiaj, jako rachmistrz czy rewident mogę jeszcze sobie trochę pofolgować :) i pobrać od czasu do czasu do budżetu tzw. dodatkowe wpływy. Przygotowana ustawa, ma na celu wyeliminowanie takich celnych.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry