• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podziękowanie SSC za dyskusję na forum

SSC przerwał dialog, bo co miałby odpowiedzieć celnikowi z tzw.pasa czy OC wewnętrznego, który zapyta SSC o swoją podwyżkę płacy zasadniczej.

CO mu odpisze, że jego pensja wzrośnie tylko nieznacznie albo wcale, ale dostanie za to ruchomy 300zł lub 200zł(brutto) dodatek.

Co mu jeszcze odpisze, bo przecież nie może napisać prawdy, że stanie się tak dlatego, że jego przełożony musi dostać znaczącą podwyżkę i dużo wyższy dodatek funkcyjny.
 
Ostatnia edycja:
Uważam, że nie nalezy krytykować SSC za zakończenie działalności na forum.
Ma do tego prawo. Może należałoby wyrazić słowa uznania za dotychczasowe wpisy!!! Prawda jest tak że odpisywał na łatwe pytania, trudniejsze były pomijane ale miejcie na uwadze że jest to wysoki urzędnik państwowy! Moim zdaniem taplanie się w obelgach czy ciągłej krytyce na forum, przy niekiedy braku szacunku mogło być dla SSC uwłaczające! Ja się nie dziwię że zrezygnował. Bardziej się dziwiłem że jako SSC kontynuował dialog na forum.... z mojej strony uznanie dla Pana Jacka Kapicy za odwagę.
Nie mylic prosze jednak uznania za odwagę z aprobata dla działań. Modernizacja służby w proponowanym kształcie w zarysie jest poprawna. Ale tylko w zarysie, ponieważ tak naprawdę koszty modernizacji poniosą funkcjonariusze, za duzo w tej ustawie jest kiji. Marchewka w postaci mnoznika jest trochę podgniła, bo kto się wczyta w ustawę wie, że charakter tego mnożnika będzie inny niż dotychczasowy


Zastanawiam się jednak, czy rezygnacja z udziału na forum nie jest wstępem do bezpardonowej bitwy o nową ustawę...
.... ktos to dobrze parę postów wcześniej spuentował.. Wersal się skończył
 
Szacunek

Mimo wszystko należy się szacunek do Szefa...fakt bardzo często odpowiadał wymijająco, często pewne pytanie zostawały bez odpowiedzi ale dla przypomnienia występował on z imienia i nazwiska ( podobnie jak mi. pan S. Siwy) i napewno Boni i Doni powiedzieli dość!
Ale z mojej strony szacunek dla Szefa za obecnośc do tej pory:)
 
Uważam, że nie nalezy krytykować SSC za zakończenie działalności na forum.
Ma do tego prawo. Może należałoby wyrazić słowa uznania za dotychczasowe wpisy!!! Prawda jest tak że odpisywał na łatwe pytania, trudniejsze były pomijane ale miejcie na uwadze że jest to wysoki urzędnik państwowy! Moim zdaniem taplanie się w obelgach czy ciągłej krytyce na forum, przy niekiedy braku szacunku mogło być dla SSC uwłaczające! Ja się nie dziwię że zrezygnował. Bardziej się dziwiłem że jako SSC kontynuował dialog na forum.... z mojej strony uznanie dla Pana Jacka Kapicy za odwagę.
Nie mylic prosze jednak uznania za odwagę z aprobata dla działań. Modernizacja służby w proponowanym kształcie w zarysie jest poprawna. Ale tylko w zarysie, ponieważ tak naprawdę koszty modernizacji poniosą funkcjonariusze, za duzo w tej ustawie jest kiji. Marchewka w postaci mnoznika jest trochę podgniła, bo kto się wczyta w ustawę wie, że charakter tego mnożnika będzie inny niż dotychczasowy


Zastanawiam się jednak, czy rezygnacja z udziału na forum nie jest wstępem do bezpardonowej bitwy o nową ustawę...
.... ktos to dobrze parę postów wcześniej spuentował.. Wersal się skończył

Zgadzam się w pełni.
 
"wysoki" urzędnik państwowy

Prawda jest taka:
Co Ja będę rozmawyał z szarom masom i tlumaczył im o co kaman w reformie i tak nie zrozumieyą...... , tylko Mnie Pana w rękę ugryzą.
Wolę być oficyjerem i będę rozmawiał od teraz tylko z oficyjerami !
A żeby nie ujadały, to im nie pozwolę wejść na forum, taka to będzie kara narazie - póki porządku Naszego nie zaprowadzim.
Donku, Boniu cygaro zapalim i popatrzajmy na wschód, czy aby nie padło nam trochu tych ogarów co na nasze stoły zwierzynę dziką dostarczają....
Do przemyślenia....
DDR:cool:
 
Generał zdezerterował z forum!!! Widać ciężko odpowiadać mu na niewygodne pytania funkcjonariuszy, łatwiej i przyjemniej rozmawiać z dyrektorstwem.
 
Zgadzam się w pełni z kolegą DDR.
Dodając, należy się spodziewać, że w zastępstwie SSC będą na forum piali prowokatorzy w rodzaju forumowicza MASAKRY czy inni piewcy ,,jedynie słusznych, skutecznych i bezbłędnych'' działań PO.
 
Panie Masakra...

... a jaki jest profil Pańskiej działalności gospodarczej? Może: forumowe posty sponsorowane?...
 
Uważam, że nie nalezy krytykować SSC za zakończenie działalności na forum.
Ma do tego prawo. Może należałoby wyrazić słowa uznania za dotychczasowe wpisy!!! Prawda jest tak że odpisywał na łatwe pytania, trudniejsze były pomijane ale miejcie na uwadze że jest to wysoki urzędnik państwowy! Moim zdaniem taplanie się w obelgach czy ciągłej krytyce na forum, przy niekiedy braku szacunku mogło być dla SSC uwłaczające! Ja się nie dziwię że zrezygnował. Bardziej się dziwiłem że jako SSC kontynuował dialog na forum.... z mojej strony uznanie dla Pana Jacka Kapicy za odwagę.
Nie mylic prosze jednak uznania za odwagę z aprobata dla działań. Modernizacja służby w proponowanym kształcie w zarysie jest poprawna. Ale tylko w zarysie, ponieważ tak naprawdę koszty modernizacji poniosą funkcjonariusze, za duzo w tej ustawie jest kiji. Marchewka w postaci mnoznika jest trochę podgniła, bo kto się wczyta w ustawę wie, że charakter tego mnożnika będzie inny niż dotychczasowy


Zastanawiam się jednak, czy rezygnacja z udziału na forum nie jest wstępem do bezpardonowej bitwy o nową ustawę...
.... ktos to dobrze parę postów wcześniej spuentował.. Wersal się skończył

Sędzia jak zwykle ma racje, z jednej strony należą się serdeczne podziękowania dla Pana Ministra Kapicy za udzielanie się na forum, ale z drugiej faktycznie jest wrażenie, że szykuje się On do jakiejś bitwy, nie chce więc być kojarzony z tym forum podczas... no właśnie podczas czego ? Czyżby następnego protestu ?
 
Już pisałem, że SSC swoim postępowaniem wywoła protest, ale trzeba też postawić hipotezę, że może celowo do tego dąży. Dlaczego? Nie podejmuję się udzielenia odpowiedzi
 
Ile razy ja to słyszałem... Mimo utrudnień ze strony urzędasów takich jak Wy nadal wolę być przedsiębiorcą bo NIE MA W MOJEJ FIRMIE ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH (czytaj darmozjadów)

A tak poważnie, tego typu odpowiedzi świadczą tylko o tym, w jaki sposób traktujecie przedsiębiorców. Czasy się zmieniają, poglądy w cle nadal nie.
Jezeli dalej tak będziecie podchodzić do firm to mam nadzieję, że szybko zastąpia polskich specjalistów z cła jakimiś innymi służbami, mniej specjalnymi... Panowie związkowcy może w końcu do waszej czeluści znajdującej się nad szyją dotrze w końcu, że to nie firmy są dla was ale wręcz przeciwnie...
To nie oni żyja z waszych podatków, ale wy z ich podatków! Proste? Czegoś jeszcze nie kumacie?
tak jest wasza WYSOKOŚĆ!
 
Pan Premier Rządu RP- styczeń 2008

[FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot]Proszę celników o odrobinę zaufania. Jestem osobistym gwarantem poniedziałkowych ustaleń, w tym podwyżek płac. Nie ma już czasu, musimy wspólnie rozwiązać obecny kryzys - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z szefami służby celnej. Jaka jest reakcja celników, na razie nie wiadomo.
- Podzielam wiele z argumentów celników - powiedział szef rządu. I wyliczył to, co im obiecał: - Zobowiązuję się do opracowania - wspólnie ze środowiskiem celników - odpowiedniej ustawy modernizacyjnej, która da służbie celnej pozycję "zbliżoną" do innych służb mundurowych. Celnicy otrzymają zapłatę za nadgodziny (obecnie otrzymują dni wolne - red.). Wszyscy celnicy, którzy są gotowi do rzetelnej pracy otrzymają należytą ochronę prawną. Od 1 stycznia będą też podwyżki ok. 500 zł brutto miesięcznie. - Tę podwyżkę traktujemy to jako rozwiązanie doraźne - dodał. Ustawa ma być gotowa do końca kwietnia[/FONT]
 
[FONT=&quot](...)[/FONT][FONT=&quot] Wszyscy celnicy, którzy są gotowi do rzetelnej pracy otrzymają należytą ochronę prawną. ...[/FONT]

Hehehehe, juz widzę jak wyławia sie tych co nie są gotowi do rzetelnej pracy. :D ... Ciekawe, czy to będa donosy Swietłany i Wowy, raporty kolegów z przyjaznej nam formacji - SG, .... a może jakiś wzór matematyczny na to będzie :cool:

edit- sory wilde oscar, przez cytowanie niechcący włożyłem te bredniowate słowa w Twoje usta :D
 
Zmiana z DIALOGU NA MONOLOG Z SSC

Może by tak zmienić DIALOG Z SZEFEM SŁUŻBY CELNEJ NA MONOLOG, WSZYSCY ZAINTERESOWANI PISALI BY SWOJE UWAGI I ZAPYTANIA DO PANA MINISTRA , KTÓRE by były przez NIEGO czytane i rozważane w miarę możliwości do realizacji. JEDEN RAZ MI osobiście udało się zapytać Pana Ministra na forum dyskusyjnym i otrzymałem odpowiedż za co też składam podziękowanie, a chodziło o dodatek graniczny, który mieliśmy dostać od 01.01.br.wszyscy czekamy z nadzieją. Kilka razy też pisałem o emeryturach na które też czekamy również z nadzieją. PO REFORMIE W SŁUŻBACH MUNDUROWYCH Z 15 LAT NA 25 A MOŻE UGODA NA 20 LAT SŁUŻBY, POWINNO SIĘ NAS FUNCJONARIUSZY CELNYCH DOŁĄCZĆ I ZAKOŃCZYĆ UCZCIWIE TEMAT.Przy realizacji emerytur też powinno się przemyśleć, czy aby oddziały graniczne zewnętrze granicy UE , od 01.05.2004 zaliczać staż 1,5 za rok służby, chociaż taki przywilej jak nie wszystkim to chociaż alokowanym. WSZYSCY WIEDZĄ JAKIE JEST ŻYCIE NA DOMY, A TO BY BYŁO DOBRĄ REKOMPENSATĄ I ZACHĘTĄ DLA INNYCH.TRZYMAJMY SIĘ DOBREJ MYŚLI I REALIZACJI W/W POSTULATÓW I niech kryzys nas omija.
 
Mocne, ale dobre!Jeszcze powinien się sam dobrowolnie alokować na wschód,W hotelach jest teraz coraz więcej miejsc.Oczywiście bez dodatków i z uposażeniem i płacą rewidenta celnego.
 
Poważny i zdecydowany protest - to byłby cios nokautujący dla tfu...rządu i jego popleczników w dobie kryzysu. To najlepszy okres na takie działania !!!
 
Back
Do góry