• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podział środków z modernizacji na 2024 r.

Andrzej Marciniec

Moderator
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
68
Jesteśmy na etapie uzgodnień podwyżek na poziomie centralnym. W dn. 21.02.2024 r. odbyło się pierwsze spotkanie Szefa KAS ze związkami zawodowymi podczas którego zaprezentowano projekt porozumienia w zakresie podziału środków na wynagrodzenia i uposażenia. Kolejne spotkanie jest zaplanowane na poniedziałek 26.02.2024 r.

Następny etap, to podział środków na poziomie izb. Już teraz zachęcam Was do przesyłania swoich uwag na adres: celnicy.pl.rzeszow@gmail.com

Przy okazji informuję o możliwości dopisania waszego adresu email do naszej bazy wysyłkowej, w tym celu wystarczy zarejestrować się SORGA:
 

Attachments

  • 2024_02_21_porozumienie.pdf
    147,8 KB · Wyświetleń: 493
Jesteśmy na etapie uzgodnień podwyżek na poziomie centralnym. W dn. 21.02.2024 r. odbyło się pierwsze spotkanie Szefa KAS ze związkami zawodowymi podczas którego zaprezentowano projekt porozumienia w zakresie podziału środków na wynagrodzenia i uposażenia. Kolejne spotkanie jest zaplanowane na poniedziałek 26.02.2024 r.

Następny etap, to podział środków na poziomie izb. Już teraz zachęcam Was do przesyłania swoich uwag na adres: celnicy.pl.rzeszow@gmail.com

Przy okazji informuję o możliwości dopisania waszego adresu email do naszej bazy wysyłkowej, w tym celu wystarczy zarejestrować się SORGA:

W § 3. pkt 1 C i 2 C dodałbym : pogrubione
c) 10% pozostaje w dyspozycji kierownika jednostki organizacyjnejz przeznaczeniem na awanse stanowiskowo-płacowe funkcjonariuszy SłużbyCelno-Skarbowej, według zasad uzgodnionych z zakładowymi organizacjamizwiązkowymi; ze szczególnym uwzględnieniem osób długo pomijanych przy awanasach stanowiskowych pomimo pozytywnych ocen okresowych wystawianych przez przełożonych . (przy stopniach mamy obligo 5 lat a na stanowiskach nie ma nic tzn ktos pomimo pozytywnych ocen okresowych moze być pomijany kilkanaście lat i dłużej)
bez tego zapisu znów awanase dostaną osoby z klucza.
 
Ostatnia edycja:
Ten zapis dodaje takim osobom przy dobrym wietrze 10% a to jest niecałe 50zl brutto, czy to jest sprawiedliwe?
 
Mój podział 20% dla wszystkich do mnożnika, 75% na równanie do siatki (minimalne mnożniki), 5% dla Dyrektora. Mnie do minimalnego mnożnika brakuje 0,74, a osobie siedzącej ze mną biurko w biurko 0,31. Robimy dokładnie to samo, podobny staż pracy, to samo stanowisko i osoby te chcą 50% na 50%.
 
Mój podział 20% dla wszystkich do mnożnika, 75% na równanie do siatki (minimalne mnożniki), 5% dla Dyrektora. Mnie do minimalnego mnożnika brakuje 0,74, a osobie siedzącej ze mną biurko w biurko 0,31. Robimy dokładnie to samo, podobny staż pracy, to samo stanowisko i osoby te chcą 50% na 50%.
To samo nie znaczy tyle samo. Podobny staż - tu dodatek stażowy.
Kwalifikacje rozumiem takie same.
 
A może dlatego, że ośmieliłem się zdać egzamin na urzednika mianowanego, ulubieńcy nie mają. A i jeszcze jedno, brzydzi mnie donosicielstwo a ono jest w cenie. A może ... (wstawić dowolne).
 
Również jestem przeciwniczką podziału w oparciu o równanie do siatki płac. Skoro nie miałam awansu w stanowisku przez 20 lat (jeden płacowy wymuszony ugoda związków z Dyrektorem w ramach tych 5% dla najbardziej zaniedbanych). Brak awansu tak długi czas sprawia, że zapewne jestem w górnych widełkach dla swojego stanowiska.
 
Również jestem przeciwniczką podziału w oparciu o równanie do siatki płac. Skoro nie miałam awansu w stanowisku przez 20 lat (jeden płacowy wymuszony ugoda związków z Dyrektorem w ramach tych 5% dla najbardziej zaniedbanych). Brak awansu tak długi czas sprawia, że zapewne jestem w górnych widełkach dla swojego stanowiska.
Dlatego te 75% jak pisze mały trzeba przeznaczyć na podciągnięcie (awanse) ludzi na stanowiskach tak aby nie było msscs powyżej 4-5 lat służby, specjalistów powyżej 10 lat służby i starszych specjalistów powyżej 20 lat służby
 
Takie osoby powinne być wpisane obligatoryjnie to puli 70%

Dlatego te 75% jak pisze mały trzeba przeznaczyć na podciągnięcie (awanse) ludzi na stanowiskach tak aby nie było msscs powyżej 4-5 lat służby, specjalistów powyżej 10 lat służby i starszych specjalistów powyżej 20 lat służby
Rola związków zawodowych jest żeby ten temat cisnąć w tym roku jak i w następnym. Nie może być tak ,że droga do ml.eksperta w OC,CKR czy mobilnych jest praktycznie zablokowana , nie może być zgody na pomijanie wieloletnie w awansach na stanowisku. Niestety absurdy w postaci specjalistow z 15-20 letnim stażem czy st specjalistów z 30-35 letnim stażem wciąż są u nas norma. A to oznacza ,że jest cos nie tak z naszą służba .
 
A może dlatego, że ośmieliłem się zdać egzamin na urzednika mianowanego, ulubieńcy nie mają. A i jeszcze jedno, brzydzi mnie donosicielstwo a ono jest w cenie. A może ... (wstawić dowolne).
Niestety kwalifikacje w tej organizacji nie są w cenie.
 
Porozumienie w sprawie podziału środków z Uchwały Modernizacyjnej na 2024 r. zostało w dn. dzisiejszym podpisane.
Przyjęto dążenie do osiągnięcia siatki płac wg ogólnego schematu:
  • 30% po równo,
  • 65% do siatki płac,
  • 5% w oparciu o zasady uzgodnione z DIAS.
Niewykorzystane środki z 65% przechodzą do puli 30%, co raczej nie dotyczy naszej izby.

Proszę o uwagi i propozycje podziału środków z puli 5% - także na adres email: celnicy.pl.rzeszow@gmail.com.
 
Porozumienie w sprawie podziału środków z Uchwały Modernizacyjnej na 2024 r. zostało w dn. dzisiejszym podpisane.
Przyjęto dążenie do osiągnięcia siatki płac wg ogólnego schematu:
  • 30% po równo,
  • 65% do siatki płac,
  • 5% w oparciu o zasady uzgodnione z DIAS.
Niewykorzystane środki z 65% przechodzą do puli 30%, co raczej nie dotyczy naszej izby.

Proszę o uwagi i propozycje podziału środków z puli 5% - także na adres email: celnicy.pl.rzeszow@gmail.com.
Jaki jest minimalny mnożnik dla MSSCS, SSCS i SSSCS wg siatki płac? Bo różne siatki płac krążą
 
nikt nie wie, więc porozumienie należy nazwać nieporozumieniem, bo nie wiedzieli co podpisują ( przynajmniej część)
 
Zastanawia mnie co dokładnie autor miał na myśli pisząc "dążenie do osiągnięcia siatki", bo według tej siatki operatorzy RTG, przewodnicy psów służbowych czy CUDO mają mieć ekspertów, a większość ma specjalistę lub starszego specjalistę. Dostaną awanse czy tylko minimalne widełki na obecnych stanowiskach?
 
Back
Do góry