• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki w IAS w Rzeszowie

I z wypłatą tych śmiesznych kwot był taki problem. Czekam teraz na kwit z monożnikiem, bo dalej nie wiem ile zarabiam.
 
Sumując to z 2,3 od stycznia każdy w tym roku ma minimum 400 zł więcej na miesiąc, dla kadry kierowniczej to może nic dla tych na dole zawsze coś. Kominów nie ma.
 
Kadrą kierowniczą nie jestem. Ale jeśli patrząc na to, że przez 10 lat była posucha to fakt 400 zł to już troszeczkę jest.
 
Czy ktoś ma wiedzę czy w IAS w Rzeszowie wypłacono dzisiaj wyrównania wszystkim?Słyszałem,że nie do wszystkich przelewy dzisiaj poszły
 
Oświećcie mnie bo u nas każdy mówi inaczej (to znaczy poł tek a pól tak) ta ostatnie podwyżka czyli to 588 brutto (czy 587 brutto) to jest razem z podwyżką z stycznia ( podniesienie mnożnika) czy nie. Jedni mówią, że to 588 to 650 minus "13" i fundusz nagród i teraz trzeba jeszcze odliczyć od tego podwyżkę mnożnika. Bo te sumy przelane jako wyrównanie to takie "cieniuśkie". I dopiero jak doliczyć podwyżkę z stycznia to zbliża się do 587zł (brutto rzecz jasna).
 
J23
Tak właśnie jest

Pisałem o tym w podwyżki 2019


Liczyć nie umiecie?Nie wzrost 2,3 % uposażenia, czyli ok 92 zł przy poborach łącznie, ale wzrost o 2,3% kwoty bazowejCzyli jeśli np ktoś ma 1,8 mnożnik zasadniczej, 0,7 mnożnik za stopień, to łącznie ma mnożnik 2,5Jeśli kwota bazowa wzrosła o 2,3%, to przykładowy funk zyska na mnożniku ok 100zł, jeśli ma jakiś dodatek, np 10%, to zyska dodatkowe 8 zł, jeśli ma staźowe 25%, to zyska jeszcze 20złRazem jakieś 130złAle jeśli ma mnożnik 1,6, za stopień o,3 i zero dodatków i stażowego, to na wzroście kwoty bazowej zyska tylko jakieś 70złTe 655 to nie daje 588 po obniżeniu o ten wzrost 2,3%655-49 na nagrodę roczną 8,5%, i - 3% na fundusz nagród daje te 588W tych 588 zawiera się wzrost wynikający ze wzrostu kwoty bazowejPierwszemu funkowi z 588 zostanie do podwyższenia teraz o jakieś 460 brutto, ale drugiemu prawie 520UffJaśniej i prościej już się chyba nie da...
 
Dzięki, prościej rzeczywiście się nie da. Ale wiesz wszyscy liczyli na magiczne 650 i tak poszło w świat, dostaliśmy 650 . Teraz wiem dlaczego nauczyciele chcą 1000
 
Tak się dzieje jak ktoś bez pojęcia podpisuje co mu dają, leci na wódeczkę, a jak następnego dnia się otrząśnie to zaczyna dopiero rozkminiać co podpisał

Na szczęście tego gniota celnicy.pl nie podpisali
 
Czy ktoś ma wiedzę czy w IAS w Rzeszowie wypłacono wyrównania wszystkim?Słyszałem,że nie do wszystkich przelewy dotarły
 
Osoby które znam dostały przelewy. Teraz czekamy na informacje o wysokości mnożnika.
 
Back
Do góry