• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Ludzie ogarnijcie się i zacznijcie w końcu myśleć logicznie w sprawie tego dodatku-przecież sama jego nazwa wskazuje że jest to dodatek antyemerytalny wprowadzony po to żeby ci co mają co najmniej 15 lat służby nie uciekali na emerytury!!!!Tak więc dodatek ten będzie przysługiwał tym co mają co najmniej 15 lat służby i wtedy do tych co najmniej 15 lat można będzie sobie doliczyć okresy pracy w cywilu.Gdyby było tak jak się tu co niektórym marzy to ten co ma np. 12 lat służby i 5 lat pracy w cywilu to mógłby się załapać na ten dodatek w wysokości 7% , a osoba ta przecież nie nabyła by praw do emerytury mundurowej i nie mogłaby uciec ze służby czego rządzący tak się obawiają.
 
Ludzie ogarnijcie się i zacznijcie w końcu myśleć logicznie w sprawie tego dodatku-przecież sama jego nazwa wskazuje że jest to dodatek antyemerytalny wprowadzony po to żeby ci co mają co najmniej 15 lat służby nie uciekali na emerytury!!!!Tak więc dodatek ten będzie przysługiwał tym co mają co najmniej 15 lat służby i wtedy do tych co najmniej 15 lat można będzie sobie doliczyć okresy pracy w cywilu.Gdyby było tak jak się tu co niektórym marzy to ten co ma np. 12 lat służby i 5 lat pracy w cywilu to mógłby się załapać na ten dodatek w wysokości 7% , a osoba ta przecież nie nabyła by praw do emerytury mundurowej i nie mogłaby uciec ze służby czego rządzący tak się obawiają.
Brawo!! Tak dokładnie jest.
 
Ludzie ogarnijcie się i zacznijcie w końcu myśleć logicznie w sprawie tego dodatku-przecież sama jego nazwa wskazuje że jest to dodatek antyemerytalny wprowadzony po to żeby ci co mają co najmniej 15 lat służby nie uciekali na emerytury!!!!Tak więc dodatek ten będzie przysługiwał tym co mają co najmniej 15 lat służby i wtedy do tych co najmniej 15 lat można będzie sobie doliczyć okresy pracy w cywilu.Gdyby było tak jak się tu co niektórym marzy to ten co ma np. 12 lat służby i 5 lat pracy w cywilu to mógłby się załapać na ten dodatek w wysokości 7% , a osoba ta przecież nie nabyła by praw do emerytury mundurowej i nie mogłaby uciec ze służby czego rządzący tak się obawiają.
Franek czytaj przepis a nie to co Ci się wydaje
 
Pamiętajcie proszę, że u nas jest, co do zasady, inaczej niż w innych służbach mundurowych. Tam dodatek będzie przysługiwał po min.15 lat służby jak napisał Batat, a u nas wliczą wszystko (praca + służba) więc u nas to nie będzie dodatek "antyemerytalny" tylko zwykły stażowy, taki dodatkowy bonus.
 
po co doliczać dwa razy tą samą wysługę z cywila? Raz do wypłaty jako stażowe i drugi raz do 15 lat i więcej jako kolejne 1%??

jeśli teraz mam 25% ( w tym 16% służby) to oznacza że w wypłacie mam stażowe 25% a w jako że przekroczyłem 15 lat służby dodadzą mi jeszcze 10% czy 1%?!
 
po co doliczać dwa razy tą samą wysługę z cywila? Raz do wypłaty jako stażowe i drugi raz do 15 lat i więcej jako kolejne 1%??

jeśli teraz mam 25% ( w tym 16% służby) to oznacza że w wypłacie mam stażowe 25% a w jako że przekroczyłem 15 lat służby dodadzą mi jeszcze 10% czy 1%?!
art. 226a ustawy KAS w związku z art 240 ust 3 tej ustawy
 
Nasza ustawa o KAS to nieodgadniona enigma i chyba nikt do czasu wypłaty tych dodatków nie będzie w 100% pewny jak literalnie brzmiący przepis należy interpretować. Osobiście uważam, że nasi decydenci zadbali pod siebie tj. żeby lata z cywila wliczyć do stażu służby, ale oczywiście mogę się mylić. Zostawię jednak na koniec taką rozkminę: Art 150 ustawy o KAS pkt 8. "Członkowi korpusu służby cywilnej, który stał się funkcjonariuszem, okres stażu pracy w służbie cywilnej lub jednostkach organizacyjnych KAS wlicza się do okresu służby w Służbie Celno-Skarbowej, z zastrzeżeniem przepisów ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy..." Prawdopodobnie Szef KAS jak i wielu pracowników US czy UKS było przekształcanych właśnie tym artykułem. Staż pracy formalnie zamienia się w staż służby tylko nieskładkowy w ramach ZER MSWIA ;)
 
Back
Do góry