• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2022

Czyli trzeba dążyć do tego żeby u nas też było przez podwyżki na stopniach, jest precedens i wzór do naśladowania.

Tak, dzięki temu nie będzie urywania z kwoty podwyżek na dziwne pule dla kierowników, naczelników, dyrektora, bo co, oni mają większą inflację,
nie, wszyscy mamy taka samą, musimy do tego dążyć, nie ma wyjścia,
Zresztą okazuje się, że SG nie tylko będzie miała podniesiony dodatek za stopień w kwocie 625 zł, ale także w podstawie, czyli o dodatkowe około 4,4%,
Stawiam pytanie, dlaczego mamy być inaczej potraktowani? Inny podział funduszy jest, jak dla mnie, nieuczciwy.
 
Tak, dzięki temu nie będzie urywania z kwoty podwyżek na dziwne pule dla kierowników, naczelników, dyrektora, bo co, oni mają większą inflację,
nie, wszyscy mamy taka samą, musimy do tego dążyć, nie ma wyjścia,
Zresztą okazuje się, że SG nie tylko będzie miała podniesiony dodatek za stopień w kwocie 625 zł, ale także w podstawie, czyli o dodatkowe około 4,4%,
Stawiam pytanie, dlaczego mamy być inaczej potraktowani? Inny podział funduszy jest, jak dla mnie, nieuczciwy.
Podwyżki podwyżkami, ale KIEDY MF odda kwoty zabrane/zatrzymane o_O z "modernizacji"??? Tak na oko;) to te 4 stówki łaskawie zaproponowane
przez szefową....a może jeszcze szampan mi buzuje>> Zdrowia i pomyślności na Nowy Rok:)
 
Podwyżki podwyżkami, ale KIEDY MF odda kwoty zabrane/zatrzymane o_O z "modernizacji"??? Tak na oko;) to te 4 stówki łaskawie zaproponowane
przez szefową....a może jeszcze szampan mi buzuje>> Zdrowia i pomyślności na Nowy Rok:)
Jak to mowia nadzieja matka głupich - ale kazda matka kovha swoje dzieci. Wiec ja jako ten głupi funek mam nadzieje,ze kiedys bedzie dobrze.Tylko by te kiedys nie bylo.... Wszystkim wszystkiego najlepszego w tym 2022
 
Czyli trzeba dążyć do tego żeby u nas też było przez podwyżki na stopniach, jest precedens i wzór do naśladowania.
w MSWiA będą podwyżki nie tylko 670zł do stopnia ale będzie też zmiana stanowiska z grup 2-5 o jedno w górę, czyli zmiana zasadniczego.

Podwyżki stopień + zasadnicze spowoduje wzrost o około 771 zł więcej......
 
Czyli trzeba dążyć do tego żeby u nas też było przez podwyżki na stopniach, jest precedens i wzór do naśladowania.
Tak, dzięki temu nie będzie urywania z kwoty podwyżek na dziwne pule dla kierowników, naczelników, dyrektora, bo co, oni mają większą inflację,
nie, wszyscy mamy taka samą, musimy do tego dążyć, nie ma wyjścia,
Zresztą okazuje się, że SG nie tylko będzie miała podniesiony dodatek za stopień w kwocie 625 zł, ale także w podstawie, czyli o dodatkowe około 4,4%,
Stawiam pytanie, dlaczego mamy być inaczej potraktowani? Inny podział funduszy jest, jak dla mnie, nieuczciwy.
Dajcie spokój z tymi porównaniami. SG to jest normalna służba mundurowa a ten kas to jest jedna wielka tragedia i patologia. Chcecie żeby nam do stopnia podnieśli i traktowali jak inne służby, a jak mają to zrobić jak prawie 90% całości tego czegoś to cywile.
 
Taki artykuł o podwyżkach i w ogóle:



U nas ktoś coś???
Smutno się patrzy na takie rzeczy.
To co jest u nas, niestety, nie napawa optymizmem.
Czy doczekamy się jakiegoś komentarza ze strony związkowej? Czy nadal czekacie na "oddolny zryw" i "wrzenie"?
Bo z mojej strony pozostało tylko zrezygnowanie. No ale może to nie jest czas na protesty, bo uchodźcy, bo koronawirus, bo zimno...

Zmarnowaliście czas, panie i panowie związkowcy. Szkoda. Pozostaje przyjąć rolę piątego koła u wozu mundurowych MSWiA.
 
Smutno się patrzy na takie rzeczy.
To co jest u nas, niestety, nie napawa optymizmem.
Czy doczekamy się jakiegoś komentarza ze strony związkowej? Czy nadal czekacie na "oddolny zryw" i "wrzenie"?
Bo z mojej strony pozostało tylko zrezygnowanie. No ale może to nie jest czas na protesty, bo uchodźcy, bo koronawirus, bo zimno...

Zmarnowaliście czas, panie i panowie związkowcy. Szkoda. Pozostaje przyjąć rolę piątego koła u wozu mundurowych MSWiA.
wśród zarobków w służbach mundurowych plasujemy się najniżej, bo za wszystkimi podległymi MSWiA, służbą więzienną, a nawet straż ochrony kolei, itd, i w niektórych województwach straż miejska ma lepiej od nas :ROFLMAO:
 
Smutno się patrzy na takie rzeczy.
To co jest u nas, niestety, nie napawa optymizmem.
Czy doczekamy się jakiegoś komentarza ze strony związkowej? Czy nadal czekacie na "oddolny zryw" i "wrzenie"?
Bo z mojej strony pozostało tylko zrezygnowanie. No ale może to nie jest czas na protesty, bo uchodźcy, bo koronawirus, bo zimno...

Zmarnowaliście czas, panie i panowie związkowcy. Szkoda. Pozostaje przyjąć rolę piątego koła u wozu mundurowych MSWiA.
Zarząd już dawno powinien podać się do dymisji, zresztą szkoda strzępić...
 
To już było rzeczywiście tyle razy wałkowane, ale powtórzę.
To ja jestem najbardziej zawiedziony, ale nie mam zamiaru rozkminiać w nieskończoność sytuacji zaprzeszłej i patrzę optymistycznie i z nadzieją i wiarą w przyszłość.
Wobec stanu zaangażowania środowiska do protestu, przyjęliśmy inne formy działania, które będą wdrażane w roku bieżącym, bo kwestii niższych podwyżek nie wolno nam odpuścić.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wyrazili zaangażowanie na jesieni, ale była nas niestety garstka. Z tych nielicznych spośród nas, wielu zgłaszać zaczęło jeszcze, że jest zły czas i żeby przełożyć pikietę.
Takie linki jak właśnie tutaj są wklejane sam umieszczam na grupie na FB i tutaj i mam nadzieję, że to jawne poniżanie przez władzę oraz dalsze, które niewątpliwie będzie postępowało doprowadzi do tego, że będziemy chcieli się zaangażować jako środowisko. Będzie postępowało, bo tam walczą o swoich podwładnych ministrowie, zarówno w MSWiA, MON jak i MS, a u nas MF jest przeciwko swoim podwładnym.
Mam nadzieję, że to wszystko - wraz z sytuacją, gdy w innych formacjach zaczną wypłacać wyższe podwyżki, a u nas MF zapewne będzie forsował jeszcze dodatkowo jakiś pokrętny podział - doprowadzi do tego, że ludzie nie tylko będą narzekać, ale także będą chcieli jeszcze się zaangażować i wyrażą gotowość do działania.
Wierzę w to mocno.
 
 
Podwyżki podwyżkami, ale KIEDY MF odda kwoty zabrane/zatrzymane o_O z "modernizacji"??? Tak na oko;) to te 4 stówki łaskawie zaproponowane
przez szefową....a może jeszcze szampan mi buzuje>> Zdrowia i pomyślności na Nowy Rok:)
Zapomnij o tych pieniądzach zezowata potrzebuje na waciki
 
To już było rzeczywiście tyle razy wałkowane, ale powtórzę.
To ja jestem najbardziej zawiedziony, ale nie mam zamiaru rozkminiać w nieskończoność sytuacji zaprzeszłej i patrzę optymistycznie i z nadzieją i wiarą w przyszłość.
Wobec stanu zaangażowania środowiska do protestu, przyjęliśmy inne formy działania, które będą wdrażane w roku bieżącym, bo kwestii niższych podwyżek nie wolno nam odpuścić.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wyrazili zaangażowanie na jesieni, ale była nas niestety garstka. Z tych nielicznych spośród nas, wielu zgłaszać zaczęło jeszcze, że jest zły czas i żeby przełożyć pikietę.
Takie linki jak właśnie tutaj są wklejane sam umieszczam na grupie na FB i tutaj i mam nadzieję, że to jawne poniżanie przez władzę oraz dalsze, które niewątpliwie będzie postępowało doprowadzi do tego, że będziemy chcieli się zaangażować jako środowisko. Będzie postępowało, bo tam walczą o swoich podwładnych ministrowie, zarówno w MSWiA, MON jak i MS, a u nas MF jest przeciwko swoim podwładnym.
Mam nadzieję, że to wszystko - wraz z sytuacją, gdy w innych formacjach zaczną wypłacać wyższe podwyżki, a u nas MF zapewne będzie forsował jeszcze dodatkowo jakiś pokrętny podział - doprowadzi do tego, że ludzie nie tylko będą narzekać, ale także będą chcieli jeszcze się zaangażować i wyrażą gotowość do działania.
Wierzę w to mocno.
Wiara tu nie pomoże.

A co to zmieni w tej chwili? Nic.zanim wybierze sie nowy,zanim pijd pusma do mf,zanim.... itd to bedzie czerwiec i znowu ch... bedzie.
Może zmieni się sposób działania. Może skończą się pisma do MF-u i bezsensowne obustronne komunikaty, które i tak nic nie dają.
Może w końcu przestaniemy patrzeć na inne formacje i liczyć, że przy okazji na coś się załapiemy...
 
Kontakt z MF powinien być maksymalnie ograniczony, wysyłanie im jakichś pytań, postulatów jest bezsensowny, bo odpowiedź jest góry wiadoma, nie udało się tymi metodami zatrzymać nieodwracalnych zmian, takich jak realny wzrost uposażenia i dodatków , poprawy organizacji, która jest gorsza niż w latach 90, funkcjonariusze przebywają w warunkach urągających funkcjonariuszowi, i dotyczy to wszystkich województw, wstydem jest to, że funkcjonariusz nie jest w stanie sprawnie przeprowadzić kontroli, bo o każdą pierdołę musi dzwonić do dyżurnego, bo system adam za kilkanaście mln nadaje się tylko do łączności 1 km od dyżurnego.
 
Ja ostatni wpis slawka odczytuje tak: teraz związek sobie spokojnie z boku popatrzy jak mf dzieli pokrętnie podwyżkę i rzuca ochłapy, jak ludzie z innych formacji dostają 3-4 razy wieksze podwyżki, jak scs poniżają i opluwaja bo to może wkurzy ludzi i pobudzi do dzialania i może wtedy będzie wystarczające popatrzcie ludzi i motywacja do protestu czy innego aktywnego działania… to tak jakby oczekiwanie na powrót roku 2008.

tak odebrałem ten wpis…
ja odpadłem, nie mam z kim dzialac, walczyć, protestowac, wiec dołączam do innych działaczy - emerytów.
 
Ja ostatni wpis slawka odczytuje tak: teraz związek sobie spokojnie z boku popatrzy jak mf dzieli pokrętnie podwyżkę i rzuca ochłapy, jak ludzie z innych formacji dostają 3-4 razy wieksze podwyżki, jak scs poniżają i opluwaja bo to może wkurzy ludzi i pobudzi do dzialania i może wtedy będzie wystarczające popatrzcie ludzi i motywacja do protestu czy innego aktywnego działania… to tak jakby oczekiwanie na powrót roku 2008.

tak odebrałem ten wpis…
ja odpadłem, nie mam z kim dzialac, walczyć, protestowac, wiec dołączam do innych działaczy - emerytów.
przykre, ale prawdziwe. nie udało się nam nawet przekazać do przestrzeni publicznej, że istnieje służba celno-skarbowa, jesteśmy wciąż funkcjonariuszami KAS, funkcjonariuszami MF, podejrzewam, że na 460 posłów może z 5% wie, że teraz jest służba celno-skarbowa, a nie służba celna.
 
Ja ostatni wpis slawka odczytuje tak: teraz związek sobie spokojnie z boku popatrzy jak mf dzieli pokrętnie podwyżkę i rzuca ochłapy, jak ludzie z innych formacji dostają 3-4 razy wieksze podwyżki, jak scs poniżają i opluwaja bo to może wkurzy ludzi i pobudzi do dzialania i może wtedy będzie wystarczające popatrzcie ludzi i motywacja do protestu czy innego aktywnego działania… to tak jakby oczekiwanie na powrót roku 2008.

tak odebrałem ten wpis…
ja odpadłem, nie mam z kim dzialac, walczyć, protestowac, wiec dołączam do innych działaczy - emerytów.
Dobrze odczytujesz. Ja mam podobne odczucia.
Głaskanie MF-u wyszło bokiem.
 
Błędnie odczytujesz @gutek_pl. Podejmujemy działania w Parlamencie. Chcemy w tej sprawie doprowadzić do posiedzenia KFP, jak również rozmawiamy z Poslami, by wspierali nas interwencjami poselskimi.
Prosiłem też środowisko o działanie w Sejmie. Apel ten jest wciąż aktualny.
Skala ma tutaj decydujące znaczenie.
 
Back
Do góry