• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Odejście ze służby

Ejceeel

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Marzec 2023
Posty
4
Punkty reakcji
2
Witam. Jak obecnie wygląda proces rezygnacji ze służby? Uważam, że to nie jest praca dla mnie. Jestem w służbie ponad pół roku i nie bylem na ZKZ. Co muszę zrobić? Czy będę musiał zwracać jakieś pieniądze? Pozdrawiam
 
Piszesz wniosek o zwolnienie ze służby
organ ma 30 dni na wydanie decyzji a termin liczy się od dnia doręczenia decyzji.
Jeżeli nie odchodzisz na emeryturę lub nie jesteś zwalniany z winy organu
pokrywasz powstałe zobowiązania i niezamortyzowany mundur.
Tak wiem mundur był za punkty ale zwrot nie jest w żołędziach. Załatwił nam to platformerski JK ale pis tej p.... nie odwrócił.
 
Jeśli nie miałem żadnych szkoleń (poza dwoma dwutygodniowymi w innych komórkach) to jakie zobowiązania (poza umundurowaniem) mogę mieć do zwrotu?
 
Witam. Jak obecnie wygląda proces rezygnacji ze służby? Uważam, że to nie jest praca dla mnie. Jestem w służbie ponad pół roku i nie bylem na ZKZ. Co muszę zrobić? Czy będę musiał zwracać jakieś pieniądze? Pozdrawiam
Składasz wniosek o zwolnienie, mogą zapytać o pieniądze za mundur, dogadaj się z kimś, kto weźmie twoje składniki na siebie to moze nie bedziesz płacił...
Jeżeli nie byłeś na szkoleniach i nie podpisałem żadnych umów lojalnościowych, to raczej nie zapłacisz, ale zapytaj w kadrach
 
I jeszcze musisz zwrócić DIASowi dodatek mentorski który dostaje Twój opiekun i ryczałt za zużycie prądu, wody i ewentualnie paliwa, jeśli jeździłeś radiowozami. Do tego dochodzą jeszcze koszty amortyzacji sprzętu komputerowego i mebli biurowych.
 
I jeszcze musisz zwrócić DIASowi dodatek mentorski który dostaje Twój opiekun i ryczałt za zużycie prądu, wody i ewentualnie paliwa, jeśli jeździłeś radiowozami. Do tego dochodzą jeszcze koszty amortyzacji sprzętu komputerowego i mebli biurowych.
Nie strasz, bo człowiek chce odejść, a ty co, żartowniś, chce odejść, to niech idzie gdzie mu bedzie lepiej, po co ma kisić się w miejscu do którego nie pasuje
 
Witam. Jak obecnie wygląda proces rezygnacji ze służby? Uważam, że to nie jest praca dla mnie. Jestem w służbie ponad pół roku i nie bylem na ZKZ. Co muszę zrobić? Czy będę musiał zwracać jakieś pieniądze? Pozdrawiam
Siedź na dupie nigdzie nie idź,bo sobie posrasz całe życie.Wszędzie jest tak samo, a ty już tu jesteś.A jak już w to nie wierzysz to udawaj.
 
Przemyśl to jeszcze, w cywilu coraz gorzej, niedługo kryzys i powrót bezrobocia...
Jak służba "za słaba" i adrenaliny brak, to raport o przeniesienie do: policji, SG, MON...
 
Witam. Jak obecnie wygląda proces rezygnacji ze służby? Uważam, że to nie jest praca dla mnie. Jestem w służbie ponad pół roku i nie bylem na ZKZ. Co muszę zrobić? Czy będę musiał zwracać jakieś pieniądze? Pozdrawiam
Jak nie byłeś na żadnym szkoleniu to rzucasz papiery i uciekasz z tej śmiesznej "służby". A jak już miałeś jakieś szkolenie to nie zdajesz zkz i oni się żegnają z tobą bez żadnych konsekwencji
 
Jak nie byłeś na żadnym szkoleniu to rzucasz papiery i uciekasz z tej śmiesznej "służby". A jak już miałeś jakieś szkolenie to nie zdajesz zkz i oni się żegnają z tobą bez żadnych konsekwencji
Dobrze radzisz, powinien odejść.
To nie jest zwykła praca i trzeba to czuć. Łatwiej wtedy zaakceptować niewątpliwe mankamenty zdeformowanej przez Banasia służby. Jeśli się lubi swoją robotę i ekipa jest zgrana służba w SCS może dawać satysfakcję. Jeśli ktoś po paru miesiącach się męczy to znaczy, że pomylił się w wyborze zawodu.
Nie ma co odwlekać decyzji. Ejceeel ma dopiero pół roku służby i nie ma sensu żeby jechał na zkz, żeby go nie zdać i czekać jeszcze ponad rok na zwolnienie.
Odejście jest dla niego najlepszym rozwiązaniem, dla dobra służby też.
Jestem krytyczny wobec zmian wprowadzonych przez KAS. SCS nie jest doskonała, ale nie śmieszna. Jeśli takimi epitetami określasz tą służbę i dalej tu tkwisz to ośmieszasz raczej sam siebie. XD
 
Jak nie byłeś na żadnym szkoleniu to rzucasz papiery i uciekasz z tej śmiesznej "służby". A jak już miałeś jakieś szkolenie to nie zdajesz zkz i oni się żegnają z tobą bez żadnych konsekwencji
Miałem jedynie kilkudniowe szkolenia w służbie ale nie były to jakieś specjalne szkolenia po których uzyskałem jakieś „papiery” tylko zwykle jedno lub dwudniowe szkolenia na których były puszczane prezentacje więc mam nadzieje, że większych komplikacji nie będzie.
 
Miałem jedynie kilkudniowe szkolenia w służbie ale nie były to jakieś specjalne szkolenia po których uzyskałem jakieś „papiery” tylko zwykle jedno lub dwudniowe szkolenia na których były puszczane prezentacje więc mam nadzieje, że większych komplikacji nie będzie.
Dobrze się przypatrz chłopcze co ty naprawdę chcesz zrobić
 
Bo? Lepsza opcja to pracować całe zycie w czymś co kompletnie nie jest dla Ciebie? Śmieszny ten twój komentarz tak jak wcześniejsze, które pisałeś
 
Dobrze radzisz, powinien odejść.
To nie jest zwykła praca i trzeba to czuć. Łatwiej wtedy zaakceptować niewątpliwe mankamenty zdeformowanej przez Banasia służby. Jeśli się lubi swoją robotę i ekipa jest zgrana służba w SCS może dawać satysfakcję. Jeśli ktoś po paru miesiącach się męczy to znaczy, że pomylił się w wyborze zawodu.
Nie ma co odwlekać decyzji. Ejceeel ma dopiero pół roku służby i nie ma sensu żeby jechał na zkz, żeby go nie zdać i czekać jeszcze ponad rok na zwolnienie.
Odejście jest dla niego najlepszym rozwiązaniem, dla dobra służby też.
Jestem krytyczny wobec zmian wprowadzonych przez KAS. SCS nie jest doskonała, ale nie śmieszna. Jeśli takimi epitetami określasz tą służbę i dalej tu tkwisz to ośmieszasz raczej sam siebie. XD
Raczej szanowny Panie PJS ta zacna "służba" ośmiesza samą siebie. Sam mam nie wiele więcej służby w tym tworze KASowskim od autora tego postu i też się zastanawiam nad odejściem. Naprawdę dziwię się młodym ludziom którzy tu idą zamiast do normalnych służb MSWiA. Cytując Pana "Scs nie jest doskonała, ale nie śmieszna" to co to jest jak ktoś ze skarbówki przechodzi sobie na funkcjonariusza. Ja muszę przechodzić testy, etapy, badania, psychologów, muszę zrobić jakiegoś ZKZ a taka osoba nic nie musi i jeszcze dostaję rewidenta. Ostatnio byłem w IAS właśnie w sprawie odejścia, Pani wyciągnęła dość "grubą" teczkę z podaniami nowych funkcjonariuszy o odejście więc coś jest nie tak skoro nowi przychodzą zobaczą co tu się dzieje i odchodzą. Dopóki celna nie oddzieli się od tego ulepu KASowskiego to będzie tylko gorzej. Pozdrawiam
 
Back
Do góry