• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Oddział celny - opinie na temat działu

giovannij

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2021
Posty
5
Punkty reakcji
1
Witam, na dniach dowiedziałem się o przydziale do Oddziału Celnego w moim mieście. Wakaty były również w DŚ, a także KM. Chciałbym poznać Waszą opinię, doświadczonych celników. Jak wygląda służba w takim oddziale? Jak wyglądają 12-godzinne zmiany? Czy mogłem trafić lepiej lub gorzej? Pozdrawiam serdecznie.
 
Wewnętrzny czy graniczny?

Ruch towarowy czy osobowy?

Samoloty, statki, pociàgi, ciężarówki?

Duźy czy mały?

Całodobowy?
 
Wewnętrzny. towarowy, ciężarówki, mały, z tego co widzę to 7:30-19:30 :)
To nie jest źle.

Pewnie na początek rewident. Plombowanie, pisanie i podbijanie karnetów, wydawanie certyfikatów tir na auta, obsługa cites i inf, rewizje częściowe i całkowite na zlecenie dyspozytorów na placu i w systemach, kontrole wyjazdowe w miejscach uznanych. Ew kasa lub kancelaria.

Ale i tak najwięcej zależy od szefa, ludzi i atmosfery w konkretnym oc.
 
To nie jest źle.

Pewnie na początek rewident. Plombowanie, pisanie i podbijanie karnetów, wydawanie certyfikatów tir na auta, obsługa cites i inf, rewizje częściowe i całkowite na zlecenie dyspozytorów na placu i w systemach, kontrole wyjazdowe w miejscach uznanych. Ew kasa lub kancelaria.

Ale i tak najwięcej zależy od szefa, ludzi i atmosfery w konkretnym oc.
A jak wygląda praca w CUDO? Lepiej czy gorzej?
 
Ostatnia edycja:
W CUDO jest podobnie jak w oddziale tzw. satelickim. Takie same czynności, że tym że tu następuje obsługa wszystkich zgłoszeń w systemach.
 
W CUDO jest podobnie jak w oddziale tzw. satelickim. Takie same czynności, że tym że tu następuje obsługa wszystkich zgłoszeń w systemach.
Przez całą dobę, świątek piątek i niedziela, trochę gorzej szczególnie w pt jak zostajesz sam a agencje po 15 wszystko wypychają
 
Witam, na dniach dowiedziałem się o przydziale do Oddziału Celnego w moim mieście. Wakaty były również w DŚ, a także KM. Chciałbym poznać Waszą opinię, doświadczonych celników. Jak wygląda służba w takim oddziale? Jak wyglądają 12-godzinne zmiany? Czy mogłem trafić lepiej lub gorzej? Pozdrawiam serdecznie.
Mało szczegółowo napisałeś . Do końca nie wiem gdzie idziesz na zmianę .
Podejrzewam, że do OC tzw. satelicki . W Cudo chyba na początek nie dałbyś
rady ogarnąć znajomości kilkuset najróżniejszych tematów /przepisy/.
Najlepsza rada : podejdź do tego oddziału , przedstaw się i tam znajdziesz
info na wszystko . Przełamiesz pierwsze lody . Powodzenia.
 
No właśnie godziny pracy wyznaczone mam na 7:30-19:30, ciekawy byłem czy to naprawdę aż tyle godzin pracy, bo nie ukrywam że dużo. Nocek nie ma.
Jeśli 12-godzinna służba to dla ciebie dużo, to poszukaj sobie cywilnej pracy gdzieś w biurze. Możesz być w każdej chwili przeniesiony do realizacji, gdzie zdarzają się służby trwające ponad dobę i nikogo nie będzie interesowało, że miałeś zaplanowaną wizytę u dentysty czy romantyczny wieczór.
Standardowych/grafikowych godzin służby wszędzie jest tyle samo. Jeśli system jest 12-godzinny to masz zaplanowanych w miesiącu 15 czy 17 służb, reszta dni wolna. Może też być system mieszany, część ósemek i część dwunastek. Jak przemnożysz ilość dni roboczych w danym miesiącu przez 8 to wyjdzie ci licz a godzin jaka powinna zostać zaplanowana w grafiku.
Grafiki są często umowne i są modyfikowane w trakcie miesiąca.
Jeśli boisz się takich rzeczy to zrezygnuj od razu, szkoda Twojego czasu.
Czas pracy/służby jest jedną z lepiej zorganizowanych rzeczy w SCS. Mankamenty są gdzie indziej i dużo bardziej istotne.
 
Back
Do góry