Oddział celny - opinie na temat działu

giovannij

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
Witam, na dniach dowiedziałem się o przydziale do Oddziału Celnego w moim mieście. Wakaty były również w DŚ, a także KM. Chciałbym poznać Waszą opinię, doświadczonych celników. Jak wygląda służba w takim oddziale? Jak wyglądają 12-godzinne zmiany? Czy mogłem trafić lepiej lub gorzej? Pozdrawiam serdecznie.

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 253
Miasto
warmia
Wewnętrzny czy graniczny?

Ruch towarowy czy osobowy?

Samoloty, statki, pociàgi, ciężarówki?

Duźy czy mały?

Całodobowy?

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 253
Miasto
warmia
Wewnętrzny. towarowy, ciężarówki, mały, z tego co widzę to 7:30-19:30 :)
To nie jest źle.

Pewnie na początek rewident. Plombowanie, pisanie i podbijanie karnetów, wydawanie certyfikatów tir na auta, obsługa cites i inf, rewizje częściowe i całkowite na zlecenie dyspozytorów na placu i w systemach, kontrole wyjazdowe w miejscach uznanych. Ew kasa lub kancelaria.

Ale i tak najwięcej zależy od szefa, ludzi i atmosfery w konkretnym oc.

giovannij

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
To nie jest źle.

Pewnie na początek rewident. Plombowanie, pisanie i podbijanie karnetów, wydawanie certyfikatów tir na auta, obsługa cites i inf, rewizje częściowe i całkowite na zlecenie dyspozytorów na placu i w systemach, kontrole wyjazdowe w miejscach uznanych. Ew kasa lub kancelaria.

Ale i tak najwięcej zależy od szefa, ludzi i atmosfery w konkretnym oc.
A jak wygląda praca w CUDO? Lepiej czy gorzej?

Ostatnia edycja:

Cichy Bob

Użytkownik
Punkty reakcji
20
W CUDO jest podobnie jak w oddziale tzw. satelickim. Takie same czynności, że tym że tu następuje obsługa wszystkich zgłoszeń w systemach.

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 253
Miasto
warmia
W CUDO jest podobnie jak w oddziale tzw. satelickim. Takie same czynności, że tym że tu następuje obsługa wszystkich zgłoszeń w systemach.
Przez całą dobę, świątek piątek i niedziela, trochę gorzej szczególnie w pt jak zostajesz sam a agencje po 15 wszystko wypychają

giovannij

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
1
Przez całą dobę, świątek piątek i niedziela, trochę gorzej szczególnie w pt jak zostajesz sam a agencje po 15 wszystko wypychają
No właśnie godziny pracy wyznaczone mam na 7:30-19:30, ciekawy byłem czy to naprawdę aż tyle godzin pracy, bo nie ukrywam że dużo. Nocek nie ma.

Zuziacoll

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
532
Witam, na dniach dowiedziałem się o przydziale do Oddziału Celnego w moim mieście. Wakaty były również w DŚ, a także KM. Chciałbym poznać Waszą opinię, doświadczonych celników. Jak wygląda służba w takim oddziale? Jak wyglądają 12-godzinne zmiany? Czy mogłem trafić lepiej lub gorzej? Pozdrawiam serdecznie.
Mało szczegółowo napisałeś . Do końca nie wiem gdzie idziesz na zmianę .
Podejrzewam, że do OC tzw. satelicki . W Cudo chyba na początek nie dałbyś
rady ogarnąć znajomości kilkuset najróżniejszych tematów /przepisy/.
Najlepsza rada : podejdź do tego oddziału , przedstaw się i tam znajdziesz
info na wszystko . Przełamiesz pierwsze lody . Powodzenia.

Do góry