• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Oddawanie honoru wyższym stopniem

  • Thread starter Nie zarejestrowany
  • Rozpoczęty
Też byłem w wojsku 2lata i na poligonie i strzelałem ,też zrozumiałem że życie będzie ciężkie,także skończyłem studia w cle pracuję 2x dłużej d ciebie i jakoś ,mimo że także zaczynałem też od 1 gwiazdki,nie jestem oficerem ,ani komisarzem,ani kierownikiem... Znając specyfikę cła,gdyż nieciekawie to wygląda -ta twoja kariera.... to lepiej milcz

JA bylem 3 lata w wojsku, 2x na poligonie dluzej od was, skonczylem 2 fakultety, zaczynalem od 2 gwiazdek i tez chce byc co najmniej dyrem , aha ma opanowane 3 jezyki obce i zdaje egzaminy z palcem w nosie no jestem turbodynom buuuhhhaaahaha zawstydzilem was ciołki?
 
JA bylem 3 lata w wojsku, 2x na poligonie dluzej od was, skonczylem 2 fakultety, zaczynalem od 2 gwiazdek i tez chce byc co najmniej dyrem , aha ma opanowane 3 jezyki obce i zdaje egzaminy z palcem w nosie no jestem turbodynom buuuhhhaaahaha zawstydzilem was ciołki?

a ja a ja przyszlem do tej roboty dawno, dawno temu, awans dostalem dopiro niedawno chyba ze dwa lata bedzie temu, po 15 latach, awansowali tylko przydupasy i inne łamagi, mnie nikt nie chcial docenic, bo nie mam wujka czy kolegi wsrod rzadzacych na gorze
 
Taaak. Jestem obecnie w stopniu komisarza. Za mną 17 lat służby. Zaraz po szkole średniej wylądowałem na 2 lata w wojsku. Miałem to "szczęście",że trafiłem do jednostki mocno liniowej. W ciągu 2 lat 300 dni spędziłęm na poligonach- w większości zimowych- w polu.Strzelałem z broni róznego kalibru. W wojsku szybko zrozumiałem, że zycie nie będzie lekkie toteż od razu po poszedłem na studia. Od 7 lat pełnię stanowiuka kierownicze, zacząłem tę służbę od jednej gwiazdki przechodząc kolejne szczeble od młodszego kontrolera.... inspektora.... kierownika zmiany .... oddziału. Podlega mi obecnie ponad 100 osób. Sporo twierdzi, że jestem sprawiedliwy, są też tacy, którzy twierdzą inaczej- ale jest ich podobno garstka. Życie nauczyło mnie, że wszystkim się nie dogodzi.
I jeszcze jedno- spotykam się na co dzień z tymi oficerami, szczególnie z SG. I to ja spadam z ławki ze śmiechu widząc z jakimi oficerami mam do czynienia. Trochę pokory panowie. Niec każdy sam odpowie sobie jakim jest oficerem. Od czegoś trzeba zacząć.

Przypominasz mi mojego Kiera - poczciwy chłop - i za Tobą pewnie rzeknie "...I to ja spadam z ławki ze śmiechu widząc z jakimi oficerami mam do czynienia ...", chociaż też zakłada niesłusznie uczciwość w równym stopniu z nieuczciwością.
 
a ja a ja przyszlem do tej roboty dawno, dawno temu, awans dostalem dopiro niedawno chyba ze dwa lata bedzie temu, po 15 latach, awansowali tylko przydupasy i inne łamagi, mnie nikt nie chcial docenic, bo nie mam wujka czy kolegi wsrod rzadzacych na gorze

Skarbie, ktoś, kto pisze 'przyszłem' zamiast 'przyszedłem' na żaden awans nie zasługuje...
 
Skarbie, ktoś, kto pisze 'przyszłem' zamiast 'przyszedłem' na żaden awans nie zasługuje...

odezwal sie inteligencik , oficerek przemadrowaty, jak bedziesz z...al tak jak ja na pasie to tez sie pomylisz , siedzisz w cieple to ci sie pierdol czepiac, to forum jest dla kazdego nawet dlka tych co pisza i mowia przyszlem a awans to sie za gramatyke nie nalezy tylko za parace
 
odezwal sie inteligencik , oficerek przemadrowaty, jak bedziesz z...al tak jak ja na pasie to tez sie pomylisz , siedzisz w cieple to ci sie pierdol czepiac, to forum jest dla kazdego nawet dlka tych co pisza i mowia przyszlem a awans to sie za gramatyke nie nalezy tylko za parace

Ujmę to dosadniej: nikt, kto nie potrafi poprawnie posługiwać się językem ojczystym, nie zasługuje na awans, niezależnie od rodzaju uprawianego zawodu; skoro nie potrafił opanować czegoś, czym operuje od wielu, wielu lat, to niewielkie ma szanse na naukę czegokolwiek innego, basta! A jeszcze mniejsze - na wykorzystanie swych umiejętnosci w praktyce. Nie chciałabym mieć osobiście przełożonego, który nie umie poprawnie pisać ani się wysłowić: skoro cechuje go niechlujstwo i indolencja umysłowa w tak elementarnej dziedzinie, szczerze wątpię w sukces w jakiejkolwiek innej...

Ps. Nie jestem oficerem, nie jestem nawet w SC... na moje szczęście;-)
 
tytułem uzupełnienia

Pracowałam z celnikami przez wiele lat i także wsród tych na pasach zdarzały się osoby, którym język polski jakoś kłopotu nie sprawiał, zarówno w mowie, myśli jak i... w uczynku;)
Jest to po prostu kwestia wykształcenia, wychowania i kultury osobistej. I nie ma nic wspólnego ze zmęczeniem; czym innym są literówki w tekście i słowne przejęzyczenia, a zupełnie inną bajką analfabetyzm. Nie wspominajac już o tym, że do wulgaryzmów i prostactwa uciekają się zazwyczaj te osoby, którym brakuje innych argumentów ( o kulturze już, zdaje się, pisałam)
Bez urazy.
 
przełożony i uwiąd starczy..... to dopiero kabaret.... to tak jak z nietoperzem: ślepy i wszystkiego się czepia, nie mówiąc o zaniku pamięci,jak poradzi sobie na oficerskim egzaminie????
 
przełożony i uwiąd starczy..... to dopiero kabaret.... to tak jak z nietoperzem: ślepy i wszystkiego się czepia, nie mówiąc o zaniku pamięci,jak poradzi sobie na oficerskim egzaminie????

nawet nie jest mi przykro , ze dotyka cie ta przypadlosc jaka jest uwiąd no i niecheć do przełoopnych bo cie nie lubie ty byku hahah
 
a matołkowi jak oddać honor?będę mówił głośno to każe napisać wyjaśnienie,za cicho też każe napisać wyjaśnienie,stanę krzywo ,wyjaśnienie!a jak mi puszczą nerwy i mu zajebie to też wyjaśnienie?

Zapierdol jednemu i drugimemu tak zeby im gile z nosa powylazily. a ja jeszcze porawie:)
 
a matołkowi jak oddać honor?będę mówił głośno to każe napisać wyjaśnienie,za cicho też każe napisać wyjaśnienie,stanę krzywo ,wyjaśnienie!a jak mi puszczą nerwy i mu zajebie to też wyjaśnienie?

To wymyslaja tumanki z urzedu. Nieroby, co siedza na stolkach grzebia palcem w dupie i nie wiedza co jeszcze wymyslic. Do roboty nieroby, na pas, na 12 godzin na mrozie!!!
 
To wymyslaja tumanki z urzedu. Nieroby, co siedza na stolkach grzebia palcem w dupie i nie wiedza co jeszcze wymyslic. Do roboty nieroby, na pas, na 12 godzin na mrozie!!!


Panowie trochę polonistycznego szacunku dla określeń cześci ciała!Nawet matołek ma studia,pod opieką woźniaka ukończył,więc może być zbulwersowany i każe wyjaśnić,ten nie wyjaśniony incydent.Tatuś z SB wyszkolił go jak znaleźć winowajcę i wbił mu w głowę ,że nie ma ludzi niewinnych są tylko źle przesłuchani.
 
szlify

A co z tymi co mają syopień (po szkółce w wojsku) stopień podchorążego lub podpurocznika rezerwy a w SC np. stopień rachmistrza (sierżanta) - czy im się nie należął odpowiedni szlif!!!

Wszyscy przechodziliśmy jednakowe szkolenie zasadnicze, a wechnięto nas wróżne korpusy!

I mamy oddawać honory komuś kto akurat miał "plecy" i był lepiej awansowany, został kierownikiem, naczelnikiem w szybkim tępie........
 
Ja nikomu honoru nie oddam,poproszę adwokata żeby dokładnie sprawdził jakie grożą mi konsekwencje i czy wogóle mi grożą.Pracuję długo i znam tych oszołomów,którzy w wiekszości powinni siedzieć a nie przyjmowac honory.
 
Ja nikomu honoru nie oddam,poproszę adwokata żeby dokładnie sprawdził jakie grożą mi konsekwencje i czy wogóle mi grożą.Pracuję długo i znam tych oszołomów,którzy w wiekszości powinni siedzieć a nie przyjmowac honory.

takie wpisy (jak te 2 powyzej ) swiadczą niezbicie, że w SC przesiąknieta jest nepotyzmem do szpiku kości bo niemożliwe aby taki debil co popełnia powyzsze został przyjęty zdając samodzielnie egzaminy i przechodząc pozytywnie pozostałe testy przy przyjęciu. Kolego od szlifów - stopień podpurocznika to pewnie zdobędziesz ale kończąc szkółkę akademii policyjnej od 1 do 6, a ty powyzej to zamiast adwokata to zapytaj mame czy ci wytarła nos bo gile ci wiszą, jak bedziesz starszy i nauczysz się czytać to bedziesz wiedział , że za brak oddania grozi ci wybicie zębów a jak nie " oddasz honoru" od półkownika wzwyż to mozesz zostać naznaczony a wyparzenie bedzie bolesne
 
takie wpisy (jak te 2 powyzej ) swiadczą niezbicie, że w SC przesiąknieta jest nepotyzmem do szpiku kości bo niemożliwe aby taki debil co popełnia powyzsze został przyjęty zdając samodzielnie egzaminy i przechodząc pozytywnie pozostałe testy przy przyjęciu. Kolego od szlifów - stopień podpurocznika to pewnie zdobędziesz ale kończąc szkółkę akademii policyjnej od 1 do 6, a ty powyzej to zamiast adwokata to zapytaj mame czy ci wytarła nos bo gile ci wiszą, jak bedziesz starszy i nauczysz się czytać to bedziesz wiedział , że za brak oddania grozi ci wybicie zębów a jak nie " oddasz honoru" od półkownika wzwyż to mozesz zostać naznaczony a wyparzenie bedzie bolesne


Taaaak!
Nie przyniesie mi ujmy "oddanie honoru" pułkownikowi. ŻADNEJ !!!
Natomiast półkownikowi - ani mi się śni ... !
 
Śmiech na sali

Taaaak!
Nie przyniesie mi ujmy "oddanie honoru" pułkownikowi. ŻADNEJ !!!
Natomiast półkownikowi - ani mi się śni ... !

Może to miało być półgłówek a nie półkownik bo z wypowiedzi którą cytujesz to wynika.
 
Back
Do góry