Obmiarówka

Bart123

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich!
Mam pytanie dostałem maila żeby podesłać im swoje rozmiary. I chciałbym się dopytać was już doświadczonych, czy wasylac im rozmiar faktyczny czy np narzucić trochę ? Jak to z tym jest , czy np. ile napisze tyle będzie?
Pozdrawiam

Warmiak

Użytkownik
Punkty reakcji
9
W moim przypadku wszystko zaniżam. Buty np o 2 rozmiary, kurtki tez. Bo wszystko za duże przysyłali.

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 882
Witam wszystkich!
Mam pytanie dostałem maila żeby podesłać im swoje rozmiary. I chciałbym się dopytać was już doświadczonych, czy wasylac im rozmiar faktyczny czy np narzucić trochę ? Jak to z tym jest , czy np. ile napisze tyle będzie?
Pozdrawiam
Na pierwszy raz, to musisz zaryzykować sam - podając WŁAŚCIWE wymiary - a w reklamacji
zażądać wymiany na odpowiednio różne od otrzymanych. Numeracja jest standardem światowym,
a główną cechą munduru jest dopasowanie w wyjściowym i schludna swoboda w polowym.

Zastanawia mnie, kto obsługuje mag. mundurowy, co ma w zakresie obowiązków i dlaczego nie ma
w tym zakresie dokładnego sprawdzenia (zmierzenia) pakowanej "rozmiarówki" ...

piracius

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
510
Na pierwszy raz, to musisz zaryzykować sam - podając WŁAŚCIWE wymiary - a w reklamacji
zażądać wymiany na odpowiednio różne od otrzymanych. Numeracja jest standardem światowym,
a główną cechą munduru jest dopasowanie w wyjściowym i schludna swoboda w polowym.

Zastanawia mnie, kto obsługuje mag. mundurowy, co ma w zakresie obowiązków i dlaczego nie ma
w tym zakresie dokładnego sprawdzenia (zmierzenia) pakowanej "rozmiarówki" ...

No, sorry, przecież jest kontrola jakości u producenta i etykiety (wszywki?) z rozmiarem....magazynier to nie krawiec na zamówienie;)

Francis

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
712
Skontaktuj się ze swoim lokalnym koordynatorem CMM powinien podpowiedzieć co aktualnie wskazać większe a co mniejsze. U mnie tak to zadziałało bardzo pomocna osoba elegancko wytłumaczyła i podpowiedziała jak to z rozmiarówką aktualnie jest, co prawda jeszcze do mnie nic nie dotarło dlatego z wiwatami poczekam aż przesyłka (ponad m-c czekam) dotrze.

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 882
Skontaktuj się ze swoim lokalnym koordynatorem CMM powinien podpowiedzieć co aktualnie wskazać większe a co mniejsze. U mnie tak to zadziałało bardzo pomocna osoba elegancko wytłumaczyła i podpowiedziała jak to z rozmiarówką aktualnie jest, co prawda jeszcze do mnie nic nie dotarło dlatego z wiwatami poczekam aż przesyłka (ponad m-c czekam) dotrze.
Która wersja munduru? ...

Bart123

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Właśnie mam dylemat co tu wpisać bo znając życie będzie do wymiany . Tak to jest gdy się nie widzi zamawianego towaru. A jak jest ze zwrotami?

jakubek40

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
180
No, sorry, przecież jest kontrola jakości u producenta i etykiety (wszywki?) z rozmiarem....magazynier to nie krawiec na zamówienie;)
Etykiety z rozmiarówką były wszywane jak "pasowało". Pamiętam wg etykiety było wszystko ok, ale jak przyszło do zakładania np. koszuli za krótka, Za mało w kołnierzyku I zasuwałeś jak dobry wojak Szwejk😝. Miejmy nadzieję, że obecnie tak nie będzie. Ale z ostatnio dostaw sliding polowych np. Wiem że rozmiar na etykiecie był zawyżony czyli wg swojej rozmiarówki dostałem za małe. I żeby nie było nie przytyłem.

jakubek40

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
180
Biorąc pod uwagę brak premii w następnym roku, możliwe dalsze cięcia i recesje weź mniejsze rozmiary, bo prędzej schudniesz niż przytyjesz.
Już niech biorą inni. Ja biorę odprawę I emeryturę. Kupię sobie wg swojej rozmiarówki😝

Bart123

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Szkoda że nie jest to jakoś ustandrazyowane z tymi rozmiarami. Każdy mierzy inaczej... Może jest gdzieś opis jak to zrobić poprawnie

jakubek40

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
180
Szkoda że nie jest to jakoś ustandrazyowane z tymi rozmiarami. Każdy mierzy inaczej... Może jest gdzieś opis jak to zrobić poprawnie
Masz instrukcję przy aplikacji magazynowej. Prawidłowy rozmiar a etykieta rozmiarowa to dwie różne sprawy.

AplikantPL

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
226
Za którymś razem trafisz z rozmiarówką. Przyślą zły, to odeślij, zgłoś reklamacje. Chwile poczekasz i znowu przyślą.

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 070
Miasto
warmia
Za którymś razem trafisz z rozmiarówką. Przyślą zły, to odeślij, zgłoś reklamacje. Chwile poczekasz i znowu przyślą.

Reklamowałem kurtkę i mundur wiosną...

Cisza...

A w aplikacji CMM figuruje jako wydane i ani śladu o reklamacji rozmiarów

Chodzimy jak łajzy, jedno za duże, drugie za małe, hyc do szafy i zamawiamy kolejne znowu na czuja...

Kiedyś był magazyn w każdej ic, pezymierzałeś, wybierałeś, czuĺeś i widziałeś czy coś jest za duże, za maĺe, za dĺugie, za krótkie...

CMM to porażka

AplikantPL

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
226
Reklamowałem kurtkę i mundur wiosną...

Cisza...

A w aplikacji CMM figuruje jako wydane i ani śladu o reklamacji rozmiarów

Chodzimy jak łajzy, jedno za duże, drugie za małe, hyc do szafy i zamawiamy kolejne znowu na czuja...

Kiedyś był magazyn w każdej ic, pezymierzałeś, wybierałeś, czuĺeś i widziałeś czy coś jest za duże, za maĺe, za dĺugie, za krótkie...

CMM to porażka

A w aplikacji zgłosiłeś reklamacje? Jeśli tak, to powinna być ujęta i jaki jest jej status.

Warmiak

Użytkownik
Punkty reakcji
9
Ja ostatnio złożyłem reklamacje na bezrękawnik, wymiary 197/90, tak mam 198cm wzrostu a przyszedł bezrękawnik który na metce mial zapis 197/90 1a sięgał mi poniżej kolan wiec złożyłem reklamacje, po czym pani zadzwoniła ze nie ma mojego rozmiaru i niestety nie będzie, wiec zwróciła mi punkty. Czyli niektórzy funkcjonariusze nie mogą mieć wszystkiego 😆😆😆

Ostatnia edycja:

standby2

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
335
Ja ostatnio złożyłem reklamacje na bezrękawnik, wymiary 197/90, tak mam 198cm wzrostu a przyszedł bezrękawnik który na metce mial zapis 197/90 1a sięgał mi poniżej kolan wiec złożyłem reklamacje, po czym pani zadzwoniła ze nie ma mojego rozmiaru i niestety nie będzie, wiec zwróciła mi punkty. Czyli niektórzy funkcjonariusze nie mogą mieć wszystkiego 😆😆😆

"Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?!"

Krisk

Użytkownik
Punkty reakcji
54
Ten magazyn centralny to porażka. Radzę zamówić wszystko w rozmiarze prawdziwym i później reklamować. Ja nie składałem nigdy reklamacji ale od dłuższego czasu myślę o emeryturze więc nie przykładam do tego znaczenia. Buty na pewno prawdziwy rozmiar. Kłopot jest z ubiorem wyjściowym. Kiedyś rzeczywiście było inaczej. Krawiec szył wcześniej cię obmierzajac.

Krisk

Użytkownik
Punkty reakcji
54
A jeśli chodzi o polowy ubiór to rzeczywisty rozmiar. Przynajmniej u mnie się sprawdza. Kamizelkę raczej rozmiar większą bo często ją zakładamy na kurtkę.

Do góry