• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowo przyjęci a ich zapał do pracy.

Wracam do tematu!! Ręce opadają z powodu tzw. " młodych". Chociaż nie wiem dlaczego pchają się do tej służby w wieku około 40 lat! Cały czas tłumaczą się, że są w służbie przygotowawczej, nie mają doświadczenia, nikt nie pokazał, nie wytłumaczył etc. Nie chcą chodzić na BKS, uczyć się tzw. papierologii etc. Najgorsze, że kierownictwo myśli podobnie. Mają "trudne sprawy" robić funki z doświadczeniem. To ja się pytam jak zdobywa się doświadczenie? Skąd ja nabyłem "doświadczenie"? Odpowiedzi ze strony kierowników brak!!!! Przy ostatnich wręcz masowym odejściu "doświadczonych" funków, nie wiadomo jak będzie w przyszłym roku, co to będzie dalej???
 
Jestem na emce od lutego.Przed odejściem przyjęto nowych fajnych ludzi.Bardzo chętni do pracy a co najważniejsze szybko się uczyli.Fantastyczni ludzie, trafili na oddział.Do tej pory mam kontakt z koleżankami i kolegami z oddziału i dalej chwalą młodych.Co Wy piszecie, zniechęcacie młodych do służby?Co z Wami się dzieje?Moja i nie tylko moja współpraca z młodymi była i jest ok.Trzeba mieć trochę empatii dla ludzi a nie "kozakować"...bo ja jak zacżąłem służbę to nikt się mną nie interesował...Wstyd mi bo to nieprawda.Więcej empatii.Ja mimo emki mam kontakt z "młodymi".
Ogarnijcie się "starzy".
 
1. Mówię, poczytaj KKS i KPK, bo będziesz sie szkolić z wypelniania protokołów - odpowiedź- gdybym chciała czytać przepisy to poszłabym na prawo.
2. Inna osoba. Pytam się, czy masz uprawnienia na uprzywilejowane- mam, to bierz kluczyki od radiowozu i bedziesz się uczyć jeździc. Odpowiedź - samochodem jeżdżę tylko w trampkach i w tych butach służbowych nie będę jeżdzic samochodami. Po godzinie przełożony dał mi do zrozumienia, żebym niczego nie wymagal od mlodych, bo oni mają być ( a ja go o tym nie informowalem).
Tyle ze szkolenia mlodych.

Ps. kas i tak da sobie radę :)




Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
1. Mówię, poczytaj KKS i KPK, bo będziesz sie szkolić z wypelniania protokołów - odpowiedź- gdybym chciała czytać przepisy to poszłabym na prawo.
2. Inna osoba. Pytam się, czy masz uprawnienia na uprzywilejowane- mam, to bierz kluczyki od radiowozu i bedziesz się uczyć jeździc. Odpowiedź - samochodem jeżdżę tylko w trampkach i w tych butach służbowych nie będę jeżdzic samochodami. Po godzinie przełożony dał mi do zrozumienia, żebym niczego nie wymagal od mlodych, bo oni mają być ( a ja go o tym nie informowalem).
Tyle ze szkolenia mlodych.

Ps. kas i tak da sobie radę :)




Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Myślę, ze jakość pozostawia wiele do życzenia. Natomiast ludzi młodych, którzy tą "jakość" mają się zniechęca i odchodzą. Od, taki brak logiki.
 
1. Mówię, poczytaj KKS i KPK, bo będziesz sie szkolić z wypelniania protokołów - odpowiedź- gdybym chciała czytać przepisy to poszłabym na prawo.
2. Inna osoba. Pytam się, czy masz uprawnienia na uprzywilejowane- mam, to bierz kluczyki od radiowozu i bedziesz się uczyć jeździc. Odpowiedź - samochodem jeżdżę tylko w trampkach i w tych butach służbowych nie będę jeżdzic samochodami. Po godzinie przełożony dał mi do zrozumienia, żebym niczego nie wymagal od mlodych, bo oni mają być ( a ja go o tym nie informowalem).
Tyle ze szkolenia mlodych.

Ps. kas i tak da sobie radę :)




Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
" Nie będę się grzebała w brudnych samochodach wczoraj byłam u kosmetyczki, od tego są chłopaki z BKS-u" lub " Nie po to skończyłem studia aby pisać te bzdurne protokoły". Najgorsze w tym wszystkim, że nie można nic im powiedzieć!
 
Bolo1999, też tak uważam👍Pozdrawiam."Młodzi są ok👍
To wszystko zależy od tego gdzie się tą służbę odbywa. Ja mam skrajnie odmienne wrażenie. Porażająca mentalność ludzi wszystko wiedzących, chodzących encyklopedii. Na tym kończy się teoria. A praktyka i doświadczenie gdzie?
 
Problem jest systemowy niestety nasza instytucja jest dramatycznie zarządzana. Zero szkoleń, zero ładu i składu młodzi uczą się od młodych roboty. Dramatyczne braki kadrowe. Dochodzi do tego, że na BKS i na pasach pracują ludzie których staż to kilka miesięcy. KAS powinien zmienić nazwę na GUS bo robimy tylko słupki i statystyki. Młodzi to widzą więc na kontrolę jadą lawety i turyści bo szybko i sprawnie a procenty się zgadzają. Błędne koło, władza zadowolona bo słupki grają, procenty kontroli są wysokie a, że nic z tego nie wynika a granica jest dziurawa to trudno... Płacz będzie jak się wojna skończy do gry wkroczą grupy przestępcze i wróci przemyt na wielką skale.
 
Ostatnia edycja:
Problem jest systemowy niestety nasza instytucja jest dramatycznie zarządzana. Zero szkoleń, zero ładu i składu młodzi uczą się od młodych roboty. Dramatyczne braki kadrowe. Dochodzi do tego, że na BKS i na pasach pracują ludzie których staż to kilka miesięcy. KAS powinien zmienić nazwę na GUS bo robimy tylko słupki i statystyki. Młodzi to widzą więc na kontrolę jadą lawety i turyści bo szybko i sprawnie a procenty się zgadzają. Błędne koło, władza zadowolona bo słupki grają, procenty kontroli są wysokie a, że nic z tego nie wynika a granica jest dziurawa to trudno... Płacz będzie jak się wojna skończy do gry wkroczą grupy przestępcze i wróci przemyt na wielką skale.
Chwileczkę...Ale czy w Policji nie jest inaczej? Tam też statystyki, tabelki, mandaty z miesiąca na miesiąc muszą się zgadzać - norma do wyrobienia, ma być zrobiona.
 
Ciekawe jak na forum przyjąłby się temat: jestem bardzo ciekaw tych opinii

Doświadczeni (starzy) funkcjonariusze, a ich zapał do pracy.​

jestem bardzo ciekaw tych opinii.
spojrzałem z ciekawości na wpisy z początków forum 2006-2007 i w zasadzie to samo co dziś "praca chu*owa, płaca chu*owa cała ta służba w końcu pie*dolnie" i nie piszą tego ci co dziś tylko inni sądząc po nickach a ci co piszą dziś wspominają jak to kiedyś było dobrze, i za 15 lat będzie ta sama wymiana dzisiejsi młodzi będą pisać o chu*owym wszystkim i wspominać jak to było dobrze w dniu dzisiejszym
 
spojrzałem z ciekawości na wpisy z początków forum 2006-2007 i w zasadzie to samo co dziś "praca chu*owa, płaca chu*owa cała ta służba w końcu pie*dolnie" i nie piszą tego ci co dziś tylko inni sądząc po nickach a ci co piszą dziś wspominają jak to kiedyś było dobrze, i za 15 lat będzie ta sama wymiana dzisiejsi młodzi będą pisać o chu*owym wszystkim i wspominać jak to było dobrze w dniu dzisiejszym
znaczy się z górki :)
 
4013 zł netto
(4700 - 21% + 300)
To dla osób powyżej 26 lat, które płacą już podatek dochodowy.
Młodszym wyjdzie więcej, chyba tylko 9% składki zdrowotnej trzeba odjąć
Mam 30 lat. Pracuję 7 miesięcy. Dodatek stażowy 8% i wychodzi powyżej 4400zł na rękę więc trochę więcej + do tego dodatki
 
Problem jest systemowy niestety nasza instytucja jest dramatycznie zarządzana. Zero szkoleń, zero ładu i składu młodzi uczą się od młodych roboty. Dramatyczne braki kadrowe. Dochodzi do tego, że na BKS i na pasach pracują ludzie których staż to kilka miesięcy. KAS powinien zmienić nazwę na GUS bo robimy tylko słupki i statystyki. Młodzi to widzą więc na kontrolę jadą lawety i turyści bo szybko i sprawnie a procenty się zgadzają. Błędne koło, władza zadowolona bo słupki grają, procenty kontroli są wysokie a, że nic z tego nie wynika a granica jest dziurawa to trudno... Płacz będzie jak się wojna skończy do gry wkroczą grupy przestępcze i wróci przemyt na wielką skale.
Myślisz, że wielki przemyt gdzieś sobie poszedł?
Ja sądzę, że te czasy chaosu, zapoczątkowane Covidem (a patrząc branżowo - "reformą KAS" i masowymi zwolnieniami), są idealne dla rozwoju przemytu i tak naprawdę to nawet widać w licznych (mimo wszystko) ujawnieniach wszystkiego.
 
Back
Do góry