• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowe mundury

Poul

Użytkownik
Dołączył
20 Marzec 2006
Posty
446
Punkty reakcji
0
http://www.mf.gov.pl/_files_/sluzba_celna/prace_legislacyjne/organizacja_sc/mundur.pdf

W powyższym linku jest przedstawiony Projekt rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie umundurowania funkcjonariuszy celnych

Pytanie czy to rozporządzenie już weszło w życie? Kiedy można spodziewać się wymiany mundurów? Dlaczego niektórzy pracownicy już posiadają nowe wzory umundurowania, jeżeli jest to tylko projekt rozporządzenia- oficjalna strona SC wymienia słowo "projekt" więc zakładam, że jeszcze tego rozporządzenia nie ma!
 
re: nowe mundury

według zapewnień MF, rozporządzenie jest już uzgodnione i będzie podpiasane w ciągu kilku dni
 
Re: re: nowe mundury

wolter napisał:
według zapewnień MF, rozporządzenie jest już uzgodnione i będzie podpiasane w ciągu kilku dni

Czyli jest w fazie planów, a część funkcjonariuszy juz nosi ten nowe wzory mundurów! Czyli wzory które oficjalnie nie obowiązują- czy mam rację? Niezły BURDEL!! :evil:
 
Nie masz racji.
Nowe wzory mundurów wynikają z rozporządzenia MF, które obowiązuje a weszło w życie w ubiegłym roku.
 
Tracer ma rację. Obecne zmiany dotyczą już nowego (z ubiegłego roku) rozporządzenia. Są to chyba zmiany tylko kosmetyczne lub dokonywane pod ... :oops:
 
nowe rozporządzenie

ma swoje zalety: pozwoli wypchać logistyce ogromne ilości posiadanego materiału starego koloru... Oprócz tego prostuje sprawy umundurowania polowego i specjalnego, specjalne jest tylko dla WZP i WDC.
 
mundury

W tej zmianie chodzi o KASĘ dla tych nierobów zza biurka. Dość że siedzą 8 godzin i pierdzą w stołek to ciągle im się coś nie podoba. Szukają jakby tu nawet na mundurach zarobić. A od czego im się mają niby mundury zniszczyć. Długopisami sobie porysują???? Zmiany dotyczą głównie WZP bo niby za dużo mieli sortów.

Zapraszam Panie i Panów z biura do pracy w mrozie, deszczu i pobierać paliwo ze zbiorników, czołgać się w TIR-ach i magazynach. Może wtedy wiedzieliby skąd tyle sortów miało mieć WZP, ale tylko roboczych. Sam mundur galowy był ograniczony do minimum. Za robocze mundury nie dostaje się kasy, ale jak zmniejszą ilość sortów to tę kasę, którą zaoszczędzą na WZP można wrzucić w mundury galowe dla biura (zwiększyć sorty, skrucić okresu używalności) i KASA na ekwiwalent większa. TU OTO TKWI SENS TEJ ZMIANY.

Ale tym z biura i tak ciągle jest mało. Niech im dadzą więcej kasy, nawet na mundury to naszą SŁUŻBĘ CELNĄ zaprowadzą do UKS, US i jeszcze w inne miejsca. Tylko tam nie mają mundurów ci w biurach i złota kaczka się urwie, a z pensji trzeba będzie kupić ubranko do pracy no i do roboty się zabrać.

ŚMIERDZĄCE LENIE !!!

Dlatego nasza służba dzisiaj upada, bo krzykacze i nieroby walczą o kasę. Najgorsze ze dostają. A tym co pracują uczciwie zawsze wiatr w oczy.

Czarna
 
Czarna ma rację, osżczędności naszym kosztem, potem premie za gospodarność. Numer z wypychaniem zalegających sortów mundurowych tez jest opracowany w każdej izbie do perfekcji. :lol: Jeszcze wspomnę o przetargu na szycie mundurów, niby miały być oszczędności ale jak długo można jeżdzić z poprawkami, więcej wydawałem na paliwo niz na prywatnego krawca, który i tak musiał zająć się mundurem abym nie wyglądał jak umundurowany pajac. :lol:
 
Jestem bardzo ciekaw, która (i z kim?) zaprzyjaźniona firma miała by szyć nam nowe mundury. Pewnie ta, która wygra przetarg albo ...
 
??

witam
chciałem się zapytać po jakim czasie osoba przyjęta nowo do służby dostanie mundur? ile trzeba czekać?
 
Re: ??

lukas00715 napisał:
witam
chciałem się zapytać po jakim czasie osoba przyjęta nowo do służby dostanie mundur? ile trzeba czekać?

Nie mam pojęcia ile ale ja czekam już ponad rok i nie mam. Strasznie mnie to wkur@##$ :evil:
 
widocznie nie zostałeś przyjęty na stanowisko kierownicze, bo dawno już nosiłbyś mundur :lol:
 
Poul- jesli czekasz z utęsknieniem na mundur, a każą Ci biegać w garniturku to proponuję ubierać jeszcze kurtkę w czerwonym lub zółtym kolorku. Sposób sprawdziłem na własnej osobie, sorty mundurowe znalazły sie w ciągu kilku godzin. :lol:
 
Masz rację, bardzo dobry, wypróbowany sposób. Nowy mundur dostaniesz w 24 godziny (prawie), gdy założysz czerwoną koszulę z sierpem i młotem - w zależności od opcji dyrekcji możesz dostać jeszcze awans.
 
???

Bardzo mi się podobają Wasze(Zorra) pomysły na temat jak uzyskać szybciej mundur. muszę z ciekawości wypróbować :lol: a tak na serio to mnie to wkurza, że przyjmują kogoś nowego do służby "mundurowej" i muszę biegać nie wiadomo ile w garniturze!!! przecież wiedzieli, że będą przyjnować nowe osoby więc nie rozumiem dlaczego my teraz musimy czekać na mundur. a z tego co mi wiadomo to materiał (czy też fundusze na niego) są w izbie.
pozdrawiam
 
Spokojnie, kiedys też się czekało na ów pierwszy mundurek. Osobiście u mnie trwało to 5 miesięcy.
Nawet dziś, trudno jest "dorwać" nalezne sorty, np. nowych koszul nie widziałem od 3 lat. Trzeba kupowac sobie samemu. A magazyny ciegiem zamkniete jakby powietrze na półkach musieli non stop wymieniać :lol:
 
Pomysł może i niezły ale mam sweterek i zawsze ktos może powiedzieć że go dostałem to co się rzucam. Pozatym w magazynie słychać tylko jeden tekst- nie wydajemy starych wzorów bo obowiązują nowe, a tych nie ma! Ogólnie burdel i szkoda gadać. Dupa nie służba mundurowa!
 
mundury

Zgadzam się z ostatnim zdaniem POULA :lol: jaka to jest służba mundurowa skoro mundurów nie ma i nie wiadomo kiedy będą :!: :!: :!:
 
Back
Do góry