Nie tylko dla orłów.

A ty co , kolejna osoba nie lubiana przez "starszych dwóch panów " , za co się przeniesiono ? za spanie ? ubiór czy też kulture osobistą ?

No nie zgadłaś :D Ci którzy spali, gotowali czy ich kultura osobista była na poziomie "0" lub nawet niżej etc. zostali przeniesieni za poprzedniego kierownictwa. Czyżby cię pamięć zawodziła ??? Teraz za to masz kulturę na "wysokim" poziomie :D
 
Ostatnia edycja:
Jako stały czytelnik forum czasem zabierałem głos w "waszych" sporach. Czasem było ostro, czasem agresywnie czasem merytorycznie a teraz to już .......! Raczej nie ma szans na zdziałanie czegokolwiek poprzez forum zresztą czego się spodziewacie i jedni i drudzy? Klamka zapadła, decyzje podejmowane przez Kierownictwo jednym się podobają innym nie i tak było jest i będzie. Chyba świadomość ,że "wrogowie są wśród nas" nie sprzyja atmosferze pracy? Powinniście wiedzieć, że w jedności siła. Dogadajcie się między sobą, przecież perspektywa pracy w spokoju jest tego warta. Zwolennicy poprzedniej władzy już powinni sobie darować a zwolennicy obecnej niech się cieszą bo póki mogą bo niestety albo i stety zmiany są wpisane w nasze życie i prywatne i zawodowe, więc nie wiadomo komu, kiedy i co los przyniesie.
Życzę wszystkim spełnienia marzeń w nowym roku, wyrozumiałości i wypracowania umiejętności czerpania przyjemności z tego co się robi a także "nie zatruwania"
innym godzin spędzanych w pracy!
 
a może nasza wielka pani przewodnicząca jedynego słusznego zz przedstawi swoim kolegom i koleżankom z oc co zdziałała w sejmie przy pierwszym czytaniu ustawy o sc / przecież to tak ważne być w sejmie na galerii / , myslę że jak mamy takich przedstawicieli to nie ma co sie martwić o przyszłość sc.
 
do carguś

Nasz złośliwy kolego, "jedynie słuszny zwiazek" jak powiadasz był JEDYNYM z działających związków zawodowych w SC, obecnym w sejmie 7 stycznia. Jestem spokojny o to co zdziałali przedstawicile tego związku, łącznie z jak piszesz "wielką panią przewodniczącą". Efekty widać: zamiast głosowania nad ustawą, mamy wypad tej haniebnej ustawy do dalszego procedowania. Również dzięki rozmowom z posłami i szerokim innym działaniom.Daj więc spokój związkowi i koleżance przewodniczącej. Tyle co oni dla nas zrobili w ciągu niespełna roku - nie zrobił nikt inny. Poczytaj też stenogramy na coryntii,komunikaty i apele jak na razie (dzięki Panu Bogu) dalej przewodniczącego związku, ale użyj przy tym mózgu - może zajarzysz. Robią co tylko się da, w przeciwieństwie do Ciebie - piewco naszych oprawców.
 
airmail

Co to za bzdety wypisuje airmail ? weż sobie kolego / żanko/ przepisy nt procesu legislacyjnego i nie pisz bzdetów bądź nie wprowadzaj forumowiczów w błąd / jeżeli tak jest to źle o tobie swiadczy bo uważasz pozostałych za ciemnych / Napisz nam co takiego ta kolezanka zrobiła dla nas , no oprócz plucia tu i ówdzie na obecną dyrekcję i obecnego kier. oc.
 
ściąga dla airmaila

Zgodnie z obowiązującą konstytucją podmiotami uprawnionymi do występowania z inicjatywą ustawodawczą są: prezydent, rząd, Senat, posłowie (grupa co najmniej 15 posłów lub komisja sejmowa), a także grupa co najmniej 100 tysięcy obywateli. W zależności od tego, kto wystąpił z inicjatywą ustawodawczą, projekt ustawy określamy jako projekt prezydencki, rządowy, senacki, poselski bądź obywatelski. Projekt ustawy może zawierać zmiany w obowiązującej ustawie - to znaczy nowelizować ją lub stanowić propozycję uchwalenia zupełnie nowej ustawy.
W Sejmie sposób postępowania z wniesionym projektem, czyli procedurę ustawodawczą, określa Konstytucja RP i Regulamin Sejmu RP. Projekty ustaw Sejm uchwala w trzech czytaniach. Do końca drugiego czytania wnioskodawca ma prawo wycofać projekt. Zasadą jest, że pierwsze czytanie odbywa się na posiedzeniu właściwej komisji.
Przedstawiciel autorów projektu (wnioskodawców) prezentuje projekt na forum komisji, która przystępuje do jego szczegółowej analizy.
Ważne projekty ustaw, dotyczące między innymi zmian ustrojowych w państwie, praw i wolności obywateli, prawa wyborczego, kodeksów oraz podatków i finansów, muszą być zaprezentowane przez wnioskodawcę najpierw sejmowi. Wnioskodawca przedstawia komisji lub izbie uzasadnienie konieczności uchwalenia ustawy oraz oświadczenie o jej zgodności z prawem Unii Europejskiej, po czym projekt staje się przedmiotem ogólnej debaty dotyczącej jego założeń.
Jeżeli projekt był przedmiotem debaty w Sejmie, zostaje przekazany do szczegółowej analizy właściwym komisjom sejmowym. Komisje mogą poprawiać bądź całkowicie zmieniać poszczególne artykuły ustawy. W pracach komisji często uczestniczą eksperci, to znaczy osoby będące specjalistami w dziedzinie, której ustawa dotyczy. Posiedzenia komisji są otwarte dla przedstawicieli mediów.
Po zakończeniu pierwszego czytania projektu ustawy komisja wybiera sprawozdawcę, który przedstawia na posiedzeniu plenarnym izby sprawozdanie komisji, czyli uzgodnione stanowisko w sprawie danej inicjatywy ustawodawczej.
Rozpoczyna się następnie procedura drugiego czytania, która obejmuje możliwość zgłaszania przez posłów, Radę Ministrów lub wnioskodawców dodatkowych poprawek do przedstawionego sprawozdania.
Jeżeli w trakcie drugiego czytania zgłoszone zostaną poprawki i wnioski, co do których wcześniej komisja nie zajęła stanowiska, projekt zostaje ponownie przekazany do tej komisji w celu rozpatrzenia nowych propozycji.
Komisja ocenia zgłoszone w czasie drugiego czytania projektu propozycje i wnioski przy udziale ich autorów oraz opracowuje tak zwane dodatkowe sprawozdanie.
Poseł sprawozdawca referuje stanowisko komisji na posiedzeniu plenarnym, po czym Sejm przystępuje do głosowania. Jest to tak zwane trzecie czytanie projektu ustawy. Izba głosuje nad każdym zgłoszonym wnioskiem, odrzucając go bądź przyjmując.
Sejm uchwala ustawy zwykłą większością głosów (więcej głosów jest za niż przeciw) w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Kolejność głosowania jest następująca:
– głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie projektu w całości (jeżeli taki wniosek został postawiony),
- głosowanie nad poprawkami do poszczególnych artykułów, przy czym w pierwszej kolejności głosuje się nad poprawkami, których przyjęcie lub odrzucenie rozstrzyga o innych poprawkach,
- głosowanie nad projektem w całości, w brzmieniu zaproponowanym przez komisje ze zmianami wynikającymi z przegłosowanych poprawek.
 
cd

I to jest ta twoja wiarygodność Pani airmailu
Odsyłam na strony oficjalne sejmu senatu i innych ston rzadowych , na naukę
zawsze jest czas polecam.
O "używaniu mózgu "nie bedę pisał bo szkoda czasu dla ciebie.
 
do carguś

Twoja "mądrość" jest imponująca. Przenikliwość też. Mieli rację Ci co prawili, że powinieneś być dyrektorem. Jesteś niezbędnym dla dyrekcji zastrzykiem mściwości, moralizatorstwa, hipokryzji, i innych cech z niezbędnika karierowicza. No i to takie nowatorskie być blisko ludu - na forum :D.
 
airmail

??????
Pozostanę jednak na OC i będę śledził pilnie poczynania naszej szefowej zz , wszak nie jest to pierwsza funkcyjna w historii tego oc .
PS Żadna mądrość po prostu odrobina wiedzy i ciekawości , a jeszcze jedno czy czytałaś jakie znaczenia mają poszczególne wyrażenia których użyłaś ?
 
do carguś

Kolego, skoro jak widzę jesteś znawcą prawa i jego procedur wyjaśnij mi taką sprawę bo czegoś tu nie rozumiem. NIK negatywnie oceniła legalność decyzji w sprawie alokacji wydanych przez MF na podst. imiennych list alokacyjnych sporzadzonych przez dyrektorów IC. Stwierdzono naruszenia art.19,43 ustawy o SC i 178 KP (ciąża, karmienie, opieka nad dzieckiem do 4 lat). Chodzi o czarne lata 2004/2005. Jak to jest możliwe, że wyższy dozór celny, który powienien świecić przykładną znajomością i interpretacją prawa, dopuszcza się takich rzeczy? To kolejny, zarzut odnośnie sposobu przeprowadzenia procederu alkokacji. Czy ludzie, którzy są za to odpowiedzialni, zasługują na miano oficerów ba, gernerałów w nowym cle? Ciekaw jestem Twojej opinii w tej kwestii bo odbieram Cię cargusiu jako gorliwego obrońcę kierowników i dyrektorów, a zajadłego wroga wszelkiej opozycji wobec nich, nawet tej słusznej z obiektywnych powodów.
 
No i co tam ? "Wysoki wzrostem" dostał kopertę z osobami do przeniesienia. Ciekawe kto następny na liście do wylotu z Pyrzowic ?
 
max

Osobiście wątpię czy dostał kopertę z góry ale myślę sobie że w urzędzie się sprawdzisz a i może awansujesz no i bliżej ci będzie do twojej pani lotnik-kierownik. Żegnam cię ozięble.
 
Ależ cisza zapadła...

A CO też Szanowny Kolega chciałby "usłyszeć"?
Utyskiwania na dyrekcję, żale wobec ZZ, wazeliniarskie peany na cześć niektórych przełożonych, nic nie wnoszące jęki pokrzywdzonych, pretensje do kolegów którym się "powiodło" czy jeszcze coś innego ?!
Moim zdaniem funkcjonariuszom naszej IC należą się gratulacje !!! Takie milczenie jest wielokroć wymowniejsze niż wszystkie te liche komentarze razem wzięte! Zresztą - chyba sam wiesz ...
 
Back
Do góry