• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagrody

Witam,
może trochę uspokoję atmosferę, ale u nas na południu poszła informacja od związków że nagrody będą płacone z trzech puli. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma przelewów dzisiaj tylko pensja, a wcześniej była tzw. "rybka". Natomiast jest mowa o dwóch turach przelewów w tym jedna ta o której tutaj mowa tzw. "z MF", w mailu od związku była mowa że te środki zostaną podzielone po równo na każdego funkcjonariusza i cywila.
 
W IAS Warszawa poszło info że nagrody będą płacone w transzach. Co to oznacza nikt nie wie. Ale może chwilkę poczekajmy a na czas na wyrzucanie sobie KTO? CO? ILE? to po świętach. Może zdecydujemy sami czy jak i kto, i ile powinien pracować za nagrody. Jak mówił mój Naczelnik "Pracujesz za pensje" ja się z tym nie zgadam ale ................ może jest teraz tak jak on mówił. Nagrody dla ..................... zasłu------------"żonych""gasów"
 
jak czytam wasze wypociny odnosnie nagrod to mi sie robi zle. wiadomo ze kaska by sie przydala. ale nagrody powinny byc dla wybitnych f. a tu kazdy dostaje aby tylko do pracy chodzil i wykonywal swoje obowiazki, zamiast na l4. takie jeczenie dla paru zlotych dla mnie jest zalosne. chcesz wiecej zarabiac zmien robote, otworz firme. czy na pewno zasluzyliscie na nagrody...? moze sie zastanowicie czasami czy to warto tak dla paru groszy pisac takie smuty!!!
 
jak czytam wasze wypociny odnosnie nagrod to mi sie robi zle. wiadomo ze kaska by sie przydala. ale nagrody powinny byc dla wybitnych f. a tu kazdy dostaje aby tylko do pracy chodzil i wykonywal swoje obowiazki, zamiast na l4. takie jeczenie dla paru zlotych dla mnie jest zalosne. chcesz wiecej zarabiac zmien robote, otworz firme. czy na pewno zasluzyliscie na nagrody...? moze sie zastanowicie czasami czy to warto tak dla paru groszy pisac takie smuty!!!

@celkas a Ty czasem przy codziennej wizycie w łazience nie miałeś poślizgu na mydełko i p......ś łbem? nie psuj atmosfery świątecznej.
 
jak czytam wasze wypociny odnosnie nagrod to mi sie robi zle. wiadomo ze kaska by sie przydala. ale nagrody powinny byc dla wybitnych f. a tu kazdy dostaje aby tylko do pracy chodzil i wykonywal swoje obowiazki, zamiast na l4. takie jeczenie dla paru zlotych dla mnie jest zalosne. chcesz wiecej zarabiac zmien robote, otworz firme. czy na pewno zasluzyliscie na nagrody...? moze sie zastanowicie czasami czy to warto tak dla paru groszy pisac takie smuty!!!

Ja swojego postu nie odbieram jako wypociny a ty swój? Nagrody z 3% odpisu od wynagrodzenia składają się z dwóch pul - nagrody dla wszystkich poza wszczętymi postępowaniami i długotrwałymi zwolnieniami i dla wybitnych za szczególne osiągnięcia. Wszystkie posty odnosiły się do I puli. Przypominam podział obsługa w (np. sprzątaczki, kierowcy) 2900 funkcjonariusze 2300 a pracownicy cywilni 4000, jeśli to są grosze to gratuluję ci pensji poza tym nie chodziło ile tylko jak. Co do ostatniego zdania vice versa
 
Ja swojego postu nie odbieram jako wypociny a ty swój? Nagrody z 3% odpisu od wynagrodzenia składają się z dwóch pul - nagrody dla wszystkich poza wszczętymi postępowaniami i długotrwałymi zwolnieniami i dla wybitnych za szczególne osiągnięcia. Wszystkie posty odnosiły się do I puli. Przypominam podział obsługa w (np. sprzątaczki, kierowcy) 2900 funkcjonariusze 2300 a pracownicy cywilni 4000, jeśli to są grosze to gratuluję ci pensji poza tym nie chodziło ile tylko jak. Co do ostatniego zdania vice versa

IAS lublin na odwrót. F-sze najwięcej, potem cywile i obsługa. przynajmniej jedna normalna Izba
 
IAS lublin na odwrót. F-sze najwięcej, potem cywile i obsługa. przynajmniej jedna normalna Izba

Faktycznie chyba jedna normalna Izba. W Małopolsce cywile 2000, funkcjonariusze 1300, oczywiście brutto Jest obietnica jeszcze jednej transzy nagród podobno wyższej dla funkcjonariuszy, ale to na razie tylko obietnica.
 
Nagrody nie dostałem, dlaczego bo walczyłem z rakiem w szpitalu. Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy i cywili
 
IAS Olsztyn - nagrody zgodnie z zapowiedziami (przynajmniej dla funkcjonariuszy). Około 2300 zł/etat +/- 30%.
 
Ja swojego postu nie odbieram jako wypociny a ty swój? Nagrody z 3% odpisu od wynagrodzenia składają się z dwóch pul - nagrody dla wszystkich poza wszczętymi postępowaniami i długotrwałymi zwolnieniami i dla wybitnych za szczególne osiągnięcia. Wszystkie posty odnosiły się do I puli. Przypominam podział obsługa w (np. sprzątaczki, kierowcy) 2900 funkcjonariusze 2300 a pracownicy cywilni 4000, jeśli to są grosze to gratuluję ci pensji poza tym nie chodziło ile tylko jak. Co do ostatniego zdania vice versa

Zawsze niezadowoleni z wysokości nagród funkcjonariusze mogą złożyć do DIAS wniosek o ucywilnienie. A potem to już tylko pozostanie cieszyć się nagrodą. Czyż nie?
 
Zawsze niezadowoleni z wysokości nagród funkcjonariusze mogą złożyć do DIAS wniosek o ucywilnienie. A potem to już tylko pozostanie cieszyć się nagrodą. Czyż nie?

a może sensowniej i lepiej dla budżetu i funków byłoby, gdyby nagrody rzeczywiście spełniały funkcję motywacyjną?

i daj już spokój takim radom, że jak komuś coś nie pasuje, to może się zwolnić

tak postępują malutkie obrażalskie dziewczynki obracając się na pięcie

to nie jest firma prywatna, finansowana i rządzona przez właściciela, według jego widzimisie, na jego odpowiedzialność i ryzyko jego pieniędzy

dbamy o budżet, który stanowi dobro wszystkich obywateli, i ważne jest, żeby aparat funkcjonował efektywnie, a nie efektownie

to jest w interesie Polski, funków, podatników i wszystkich obywateli

nagrody pochodzą z budżetu i ważne jest, żeby nie służyły wspieraniu bylejakości, dyletanctwa i kolesiostwa, ale profesjonalizmu, zaangażowania, umiejętności i wyników
 
a może sensowniej i lepiej dla budżetu i funków byłoby, gdyby nagrody rzeczywiście spełniały funkcję motywacyjną?

i daj już spokój takim radom, że jak komuś coś nie pasuje, to może się zwolnić

tak postępują malutkie obrażalskie dziewczynki obracając się na pięcie

to nie jest firma prywatna, finansowana i rządzona przez właściciela, według jego widzimisie, na jego odpowiedzialność i ryzyko jego pieniędzy

dbamy o budżet, który stanowi dobro wszystkich obywateli, i ważne jest, żeby aparat funkcjonował efektywnie, a nie efektownie

to jest w interesie Polski, funków, podatników i wszystkich obywateli

nagrody pochodzą z budżetu i ważne jest, żeby nie służyły wspieraniu bylejakości, dyletanctwa i kolesiostwa, ale profesjonalizmu, zaangażowania, umiejętności i wyników

Różne czasem mieliśmy zdanie, ale pod tym postem podpisuję się rękami i nogami.
 
nagrody pochodzą z budżetu i ważne jest, żeby nie służyły wspieraniu bylejakości, dyletanctwa i kolesiostwa, ale profesjonalizmu, zaangażowania, umiejętności i wyników

O tu masz całkowitą rację, tylko wtedy może 50% lub mniej funkcjonariuszy powinno je dostać, a nie wszyscy jak leci.
Ps. do obrażalskiej dziewczynki bardzo, bardzo mi daleko, po prostu uważam, że każdy jest kowalem swojego losu, tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę lepszego Roku 2018.
 
Back
Do góry