• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

nagrody półroczne

G

GośćXXXXX

Gość
Słyszłem, że Dyrektor IC W-wa zabrał nagrody celnikom, którzy mieli kolizję samochodem służbowym (oczywiście w czasie słuzbowego wyjazdu)
 
A ja widzę. W takim razie niech wszyscy napiszą oświadczenia, że mieli kolizje drogowe w ostatnich dwóch latach.Tylko kto wówczas bedzie jeździł na kontrole?
Mam pomysł. Zatrudnijmy kierowcę, będzie "tanie państwo".
Otóż drogi kolego, jedni siędzą w ciepełku przy biureczku (nie odbierz tego do siebie), a inni muszą jeździć tymi parchami na łysych oponach czesto w trudnych warunkach atmosferycznych.
Czy są jakieś dodatki za prowadzenie auta? Nie słyszałem...
 
Chodzi mi o to, kiedy wypadek jest spowodowany brawurą i nieprzepisową jazdą a nie winą sprzętu.
 
Ale jak ocenić brawurę?
Niestety wypadki się zdarzają nawet dobrym kierowcom. Przeważnie po kilku (nastu) latach bezkolizyjnej jazdy wpada się w rutynę i nieszczęście gotowe.
Jeśli spowodowałeś wypadek , to i tak dostajesz mandat .Wykonujesz obowiązki słuzbowe ,a płacisz z włąsnej kieszeni i to uważam za odpowiednią karę. Zabieranie dodatkowo premii uważam za niesprawiedliwe. To tylko spowoduje, że reszta pracowników bedzie robić wszystko, aby służbowymi nie jeździć. Pomyśl sobie , zdarza Ci się wypadek i bulisz min 300zł mandatu i tracisz premie w wys 600zł.
Po cholerę ryzykować?
Ale to jest ogólna tendencja. W SC opłaca się wykonywać najprostsze czynności. Kaska ta sama, a ryzyko wpadki minimalne...
 
Back
Do góry