• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagrody półroczne 2011

czy ktoś dostał już pieniądze na konto??? - czy tylko mowa o hipotetycznych??? (niestety, nie wiem czy jestem tym jednym z niewielu - i na co mogę /lub nie mogę liczyć).
 
hmmmmmmm. Co do nagród półrocznych. Sprawa jest o tyle ciekawa że:

1) wczasy pod gruszą tak mizerne że nawet jak kolega u góry pisał i te 500 zł się przyda na wyjazd -- chodzby na piwko
2) obecnie nagrody dla wybranych - jest kilka kryterii - no więc prawie każdy z nas je spełnie- jeżeli nie dostajemy nagrody to czy my wogóle umiemy pracować- powinni nas zwolnić albo zabrać jakieś 10% tej i tak już marnej pensji - za to że swoje obowiązki źle robimy.
3) na każdego po 500 zł. Ale dla zaufanych ( kompetentnych=dupowła.....) ok. 10% załogi to już bedzie 5000 zł a reszta 90% załogi = 0 zł.

I co wy na to?
 
Mają płacić do 10.08 średnio 1.000-2.000 brutto dla szeregowych, kadra kierownicza ok 3.000 w uc, nie wiem jak w IC, ale prawdą jest że nagrody przypadną tylko ok 50% załogi, czyli jak byla średnia ok 700 zl brutto na etat to reszta się zgadza (matematycznie). Najciekawsze są te Zasady rozdysponowania kasy podpisane kilka lat temu, do dziś nie zmienione (pomimo nacisków ZZ na DIC który nie mial czasu na spotkanie) Zasady są niueadekwatne do obowiązujących w chwili obecnej przepisów i nie są uzgodnione z wszystkimi organizacjiami zwiazkowymi dzialającymi w IC Warszawa (np. Celnicy pl) Jak to możliwe, że DIC przyznaje nagrody w oparciu o coś co stracilo swa moc, nie jest aktualne i w 2008 r zostalo wypowiedziane przez związki zawodowe (na piśmie!!!!) . Nie jestem prawnikiem - ale jak jedna ze stron (ZZ) wypowiada umowę to ona dalej funkcjonuje? jak wszystkie przepisy stanowiące podstawę do podpisania porozumienia ze ZZ - to ono nadal obowiązuje? Czy DIC nie jest z wyksztalcenia prawnikiem? czy on nie zna podstawowych zasad prawa????
 
Koleżanko, czy nie zauważyłaś że aktualne metody zarządzania i interpretacji prawa zależą od interpretującego? Nie ważne czy to jest prawnik, czy nie. Ważne jest oby, choćby po trupach dorwał się do stołka i miał władzę. Wtenczas, to punkt widzenia pospólstwa pozostaje bez znaczenia. Przyjaciele królika utrwaleni w posadach przy pomocy procesu zwanego wartościowaniem stanowisk... (sic!) otrzymali na szybce posadki, zwane stanowiskami kadry kierowniczej. Te same osoby częstokroć dostały kopa o kilka stopni w górę i po raz kolejny otrzymują bonus w postaci „nagrody” półrocznej. Nie mówię (piszę) o ochłapach rzuconych dla motłochu. Wszak w imię transparentności zawsze będzie można w oparciu o statystykę mówić tylko o średniej. Akurat mam rozeznanie jak to łupy dzielono w innych izbach. Aby nie pogłębiać rozgoryczenia to kwot przydzielanych wprost proporcjonalnie do nadanych wcześniej gwiazdek publicznie tu nie wymienię. Obecną politykę wyrazić można krótko: „ dla wybranych pseudo liderów wszystko, a dla pozostałej masy wyrobników gówno!
Na powyższy stan rzeczy pozostajemy bez wpływu, więc możemy skwitować, to jednym słowem. TRUDNO!
ps. ale, jak bezcenna jest mina i grymas na twarzy każdego oficera kadry kierowniczej na jedno, jedyne słowo: „Siwy”
 
a ja poniewaz osmieliłam sie iść na urlop zdrowotny,mimo ze zap...to nagrody nie dostane.ale jak rozmawiam z kierownictwem zeby moze ktos inny przejął czesc moich obowiazkow to slysze,no ale komu to dac?nikt sobie z tym nie poradzi.
pierwsza do roboty,ostatnia do awansów,podwyzek i nagrod.
 
a ja poniewaz osmieliłam sie iść na urlop zdrowotny,mimo ze zap...to nagrody nie dostane.ale jak rozmawiam z kierownictwem zeby moze ktos inny przejął czesc moich obowiazkow to slysze,no ale komu to dac?nikt sobie z tym nie poradzi.
pierwsza do roboty,ostatnia do awansów,podwyzek i nagrod.
Ale tak jest wszędzie... pamiętaj... ten co zpierd.... ma dalej zapierd... a ten co odbiera nagrody... nadal będzie odbierać.
Żadna nowość.
 
no i co panie przewodniczacy zz zadowolony ze sposobu podzialu nagrod???????????????jak sie samemu dostało to pewnie zadowolony
 
no i co panie przewodniczacy zz zadowolony ze sposobu podzialu nagrod???????????????jak sie samemu dostało to pewnie zadowolony
Obaj panowie przewodniczący zawsze dbali o swój własny interes (stanowisko -max ,urlop związkowy kawa w Mariocie , pismo do dyr.IC tez po czasie )na ch.... sie angażować ?
 
jack - piszesz przynjamniej z innej planety, jesli nie innego gwiazdozbioru :D kretyńskie przemyślenia zachowaj dla siebie - podobnie coś czuje jak i "nagrodę". czemu w cudzysłowie? ano bo to żadna łaska - i tak nam co miesiąc zabierają, więc sie kurwa pytam odkąd to jest nagroda??

motywacja???

jak ci najpierw zabiorą a potem pomyślą łaskawie czy dać to na hu... mi taka motywacja !

I co psie szariczku milczysz po przydziale nagród??????????????. Czy z innej planety, gwiazdozbioru ją dostałeś?????????????. I troszeczkę kulturki a nie k...... i h..... :confused:
 
Ostatnia edycja:
Wszystko już jasne...w większości znanych mi "przypadków" stało się tak, że coby "lichych" dodatków do równie lichych pensji (jakoś "nagroda" mi nie przechodzi przez....klawiaturę)"GORSZYM" nie dać- bo i po co komu marne grosze (oczywiście dla kogo marne, dla tego marne), uszczęśliwiono tych " LEPSZYCH" skumulowanymi, zadowalającymi kwotami- dodatkiem do równie (przynajmniej) zadowalających, comiesięcznych wpływów...
 
Ostatnia edycja:
a tak z ciekawosci,ile dostaliscie tej nagrody?wiem ze rozrzut był duzy od 500zl do 3000zl na reke.dla zwyklych pracownikow-nie dla kadry kierowniczej.
 
a tak z ciekawosci,ile dostaliscie tej nagrody?wiem ze rozrzut był duzy od 500zl do 3000zl na reke.dla zwyklych pracownikow-nie dla kadry kierowniczej.

Nie wiem jak w IC, ale w UC - pracownicy dostali od 900-1800 brutto (w większosci przypadków ok 1.000-1.200) , a kadra kierownicza 3.000 brutto - nie wiem skąd info że szeregowi 3.000 ...moze mieli jakieś naprawdę szczegolne osiągniecia ale ci w IC :)
 
50% ludzi dostało? u nas w ic olsztyn 10%, w tym większość to naczelnicy i kierownicy - jakieś 7% z tych dziesięciu - czyli kierownictwo "zasłużyło" w 95%, a ludzie dostali 1 na 30

motywacja
 
Allle motywacja, niech ich cholera:cool:
zmotywowano mnie do wybicia sobie z głowy, że już nie będę musiała się za inną pracą rozglądać
 
nie pisałem w temacie gdyż sporadcznie właze na forum... pytanie po co skoro zapierdalasz i tak nic z tego a ktos "z boku" dostaje kase za siebie, ciebie i pięciu innych ?
Jack - niech do twojej tępej (ale zawsze Twojej) makówy dotrze że naprawdę żyjesz i służysz na innej planecie skoro tak podchodzisz do tematu nagród. Jak znam życie to pewnie ty dostałeś... zresztą sam fakt dostania nagrody nie jest problemem - problemem jest sposób ich przyznawania
 
nagrody dla wybrańców maja rekompensować skutki kryzysu,a reszta ponosi koszty przez nieawansowanie przez wiele lat,braku podwyżek przy takiej galopującej inflacji.
 
Back
Do góry