• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do służby 2020

Starać się o przyjęcie do służby ?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Policja, prawdziwa i szanowana przez Rząd służba. U nas 2600 i awanse co 5 lat, brak broni, śpb i innych przydatnych szkoleń. Do tego podwyżki liczone od stażu, jakby stażowego nikt w naszej służbie nie zauważył.
OD trzech lat służę w policji i nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Codziennie w pracy niebezpieczne sytuacje, psychole, ćpuni, dresy często z nożami, kijami basebollowymi i innymi tego typu zabawkami. Masz broń i śpb ale ryzykujesz własnym zdrowiem, codziennie! Każde uzycie broni wiąże się z wszczęciem czynności wyjasniających przez prokuraturę gdzie bada okoliczności i to czy zgodnie z przypadkami broń została uzyta. Zgubisz magazynek, pestkę, cokolwiek uszkodzisz = postępowanie dyscyplinarne. Piszecie bajki jak to cudownie jest w policji. Podejrzewam, że większość z was jakby zobaczyła co znaczy prawdziwa robota policyjna uciekałaby do SCS następnego dnia. Do tego alarmy, dyzury pod telefonem, zabezpieczania meczów, imprez masowych. W policji nie ma miękkiej gry, chyba że na jakimś wiejskim komisariacie na totalnym zadupiu. Zapraszam.
 
OD trzech lat służę w policji i nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Codziennie w pracy niebezpieczne sytuacje, psychole, ćpuni, dresy często z nożami, kijami basebollowymi i innymi tego typu zabawkami. Masz broń i śpb ale ryzykujesz własnym zdrowiem, codziennie! Każde uzycie broni wiąże się z wszczęciem czynności wyjasniających przez prokuraturę gdzie bada okoliczności i to czy zgodnie z przypadkami broń została uzyta. Zgubisz magazynek, pestkę, cokolwiek uszkodzisz = postępowanie dyscyplinarne. Piszecie bajki jak to cudownie jest w policji. Podejrzewam, że większość z was jakby zobaczyła co znaczy prawdziwa robota policyjna uciekałaby do SCS następnego dnia. Do tego alarmy, dyzury pod telefonem, zabezpieczania meczów, imprez masowych. W policji nie ma miękkiej gry, chyba że na jakimś wiejskim komisariacie na totalnym zadupiu. Zapraszam.
Czemu nie Sg?
 
bo rozszerzenei widełek nie było po to by dac więcej kasy zmieniając stanowisko ale by jej właśnie nie dać a "doceniać" wyższym stanowiskiemale tym się człowiek nie naje.
Dlatego, może to paradoks, ale uważam, że poprzednie rozporządzenie lepsze było. Teraz mamy skarbowe obyczaje...
 
OD trzech lat służę w policji i nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Codziennie w pracy niebezpieczne sytuacje, psychole, ćpuni, dresy często z nożami, kijami basebollowymi i innymi tego typu zabawkami. Masz broń i śpb ale ryzykujesz własnym zdrowiem, codziennie! Każde uzycie broni wiąże się z wszczęciem czynności wyjasniających przez prokuraturę gdzie bada okoliczności i to czy zgodnie z przypadkami broń została uzyta. Zgubisz magazynek, pestkę, cokolwiek uszkodzisz = postępowanie dyscyplinarne. Piszecie bajki jak to cudownie jest w policji. Podejrzewam, że większość z was jakby zobaczyła co znaczy prawdziwa robota policyjna uciekałaby do SCS następnego dnia. Do tego alarmy, dyzury pod telefonem, zabezpieczania meczów, imprez masowych. W policji nie ma miękkiej gry, chyba że na jakimś wiejskim komisariacie na totalnym zadupiu.

Bo to są różne formacje, policjanci narażają się fizycznie, ale zgubienie pestki czy magazynki to dla mnie żart, gdy odprawiam towary o wartości setek tysięcy złotych. Niemniej jednak, dlatego koledzy z policji więcej zarabiają, bo bardziej się narażają - to chyba normalne...
 
No nie wiem czy tak można powiedzieć?

A wszyscy wiedzą ile będą zarabiać na początku? Bo może z tych 100 "chętnych" za chwilę zrobi się 20? I będzie trzeba ogłaszać "nabór uzupełniający"?
Niecałe 3000 na Wielkopolskę - marzenie 😜.
 
I długo długo nic więcej....
I dlatego trzeba szybko to zmienić, jeszcze nie jest za późno,
Jeżeli "nowy" się sprawdzi, to szybko szkolenia, ale po okiem "starych" i podwyżka np. po 1/2 lub po roku, przynajmniej
do 1,5 "najniższego", bazówka i wskażniki to "twór przeszłości",
bazówka - niewaloryzowana, wskaźniki - - dla swoich.
NA już potrzebne są rozwiązania proste i skuteczne. MŁODY nadaje się, chce zostać, to trzeba mu za to ZAPŁACIĆ,
a nie dawać jałmużnę i sztuczne "awanse", żyć trzeba(y)
 
Czy ktoś z Was ma jakieś przykładowe psychotesty z odpowiedziami. Jeśli tak to proszę o udostępnienie
Nadal nie rozumiesz sedna psychotestów ...

Dobra, niech będzie przykład:
- lojalny, kompatybilny, iluzoryczny.
Napisz:
- Którego z tych słów nie rozumiesz?

Edit
ps.
Oczekuję na Twoją poprawną odpowiedź ...
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem wszystkie. Lecz chodzi mi np. o pytania typu:
* śnię o rzeczach o których lepiej nie mówić.
wg klucza prawidłowa odp. to nie - uzasadnienie sen to tylko sen nic nie znaczy.
* zdarzyło mi się z czystego łakomstwa wziąć więcej niż mi się należało
prawidłowa odpowiedź tak - każdemu zdarzyło się kiedyś wziąć więcej

o takie rzeczy mi chodzi
 
Rozumiem wszystkie. Lecz chodzi mi np. o pytania typu:
* śnię o rzeczach o których lepiej nie mówić.
wg klucza prawidłowa odp. to nie - uzasadnienie sen to tylko sen nic nie znaczy.
* zdarzyło mi się z czystego łakomstwa wziąć więcej niż mi się należało
prawidłowa odpowiedź tak - każdemu zdarzyło się kiedyś wziąć więcej

o takie rzeczy mi chodzi
To takich rzeczy tu nie bylo. Tylko tablice ravana i testy osobowości ze zaznaczales zdecydowanie tak/tak/nie wiem/nie/zdecydowanie nie
 
A to spoko przy następnej rekrutacji na pewno wezmę udział dzięki za informację. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz wielkie dzięki.
 
Back
Do góry