• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Na wesoło

🤨
Jeszcze tu mam pewne wątpliwości ...

błękitna zakonnica.png
 
Bułka z masłem, mały pikuś toż to randkowe wsparcie;) chroniące przed konfliktem w drodze👮‍♀️👮‍♂️ ( taniej i przyjemniej )👿
W obecnej sytuacji "złoty środek"👍
🥴
A już myślałem, że to lekcja religii (jakiejś dziwnej), ale wsparłem się na chyba zbyt słabej
znajomości angielskiego. Naprawdę dotąd myślałem, że winno się pisać "blue moon" ...
 
Poniekąd dobre skojarzenie z religią. Blue Nun (Niebieska Zakonnica) to niemiecka marka wina założona przez firmę H. Sichel Söhne w 1923 roku. Była ona bardzo popularną marką międzynarodową w latach 50. i 80. W momencie powstania etykieta została zaprojektowana jako przyjazna dla konsumenta alternatywa dla etykiet win z gotyckim pismem i długimi, skomplikowanymi nazwami.

220px-A_Bottle_of_Blue_Nun.jpg
 
Do motywu Niebieskiej Zakonnicy nawiązuje grupa Beastie Boys w albumie Check Your Head, który zawiera interludium muzyczne zatytułowane „The Blue Nun”, w którym narrator opisuje przyjęcie, które odbyło się u Peter Sichela w Nowym Jorku. Peter Sichel był prezesem firmy Blue Nun natomiast jego córka Sylvia, przyjaźniła się z nieżyjącym już Adamem "MCA" Yauchem (członkiem-założycielem grupy Beastie Boys) i stąd pewnie ten tekst znalazł się na płycie. Tak w skrócie.
 
🧐 😆
Brawo @Francis !!
🥳
Jest jeszcze nadzieja dla Narodu, skoro nadal istnieją młodzi,
którym dotąd nie udało się wyłączyć myślenia ...
 
Back
Do góry