Na wesoło

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
2 243
🤨
Jeszcze tu mam pewne wątpliwości ...

błękitna zakonnica.png

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
2 243
Bułka z masłem, mały pikuś toż to randkowe wsparcie;) chroniące przed konfliktem w drodze👮‍♀️👮‍♂️ ( taniej i przyjemniej )👿
W obecnej sytuacji "złoty środek"👍
🥴
A już myślałem, że to lekcja religii (jakiejś dziwnej), ale wsparłem się na chyba zbyt słabej
znajomości angielskiego. Naprawdę dotąd myślałem, że winno się pisać "blue moon" ...

robertbrojecki

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
455
Poniekąd dobre skojarzenie z religią. Blue Nun (Niebieska Zakonnica) to niemiecka marka wina założona przez firmę H. Sichel Söhne w 1923 roku. Była ona bardzo popularną marką międzynarodową w latach 50. i 80. W momencie powstania etykieta została zaprojektowana jako przyjazna dla konsumenta alternatywa dla etykiet win z gotyckim pismem i długimi, skomplikowanymi nazwami.

220px-A_Bottle_of_Blue_Nun.jpg

• Haha
Reactions: cat

robertbrojecki

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
455
Do motywu Niebieskiej Zakonnicy nawiązuje grupa Beastie Boys w albumie Check Your Head, który zawiera interludium muzyczne zatytułowane „The Blue Nun”, w którym narrator opisuje przyjęcie, które odbyło się u Peter Sichela w Nowym Jorku. Peter Sichel był prezesem firmy Blue Nun natomiast jego córka Sylvia, przyjaźniła się z nieżyjącym już Adamem "MCA" Yauchem (członkiem-założycielem grupy Beastie Boys) i stąd pewnie ten tekst znalazł się na płycie. Tak w skrócie.

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
2 243
🧐 😆
Brawo @Francis !!
🥳
Jest jeszcze nadzieja dla Narodu, skoro nadal istnieją młodzi,
którym dotąd nie udało się wyłączyć myślenia ...

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
2 243
Może uczuciowej ;)...jak to zwykle bywa uczucia podzielone na te mniejsze i te nie większe:coffee:Z wiekiem świadomość się kórczy:oops:
⚧
Mówią, że to i owo kurczy się z wiekiem u człowieka, ale że to jest świadomość ?!
Nie może być ...

Do góry