• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundury SCS

Skandalem było przepchanie do użytku takiej jakości munduru, a większość takich zachowań jak piszesz.niestety dotyczy tych co do służby przyszli z UKS czy skarbówki bo dla nich mundur to.dodatek a nie jakiekolwiek wartość w dodatku firma kas sama do tego doprowadziła , inne służby mają przeszkolenia i kursy skoszarowane a tu kto uczy jak nosić mundur? Pani od podatków dostała mundur bo przecież jej się należało ona tyle w podatkach pracowała to.teraz się Dziwisz że japonki nosi do munduru czy torebki w kwiatki plażowe, czemu grupy operacyjne mają inne mundury nie chodzi o.wzór ale o jakość i nie są wykonane przez Rzepin tylko zakupione od prywatnych firm.ktore są najlepsze na świecie w takich branżach, bo.dobrze wiedzą jak resort spier...ił nowe umundurowanie które nie jest zdatne do.normalnegonu użytku, postępowanie dyscyplinarne powinno być dla tych ludzi.co.to.przepchali że będziemy nosić poliester
koszty, koszty ...i oszczędności, mniam, mniam...
co do jakości wykonania...są służby BHP, LOGISTYKI, KADRY,PRZETARGI...to KTO? ma oceniać, no koments,
 
A ja cieszę się bardzo, że służba nasza zaczyna wyglądać przyzwoicie i jednolicie (niestety z jakości materiałów wykorzystywanych do produkcji oraz niektórych pomysłów racjonalizatorskich typu kieszenie w spodniach się nie cieszę). Pamiętam czasy kiedy na szkoleniu spotkałem się z kolegami z różnych stron Polski i wyglądaliśmy prześmiesznie. Wszyscy byliśmy z ówczesnej operacji i wszyscy nosiliśmy kombinezony z napisem Urząd Celny. Z tym, że były to kombinezony różnych kolorów: niebieskie, zielone, brązowe i czarne. A spotkanym kiedyś w podróży służbowej kolegom z patrolu powiedziałem, że wyglądają jak partyzanci, a było to już za SC (2006-2007), co prawda wszyscy na czarno, ale każdy posiadał inny rodzaj umundurowania i dość nadwyrężony.
Poprawmy jakość wykonania i materiały, a będzie to jednolita, umundurowana Służba.
A do tych co mówią "nigdy tego nie założę, itp." powiem tylko: NIGDY NIE MÓW NIGDY!

edit. trochę martwi mnie oznaczenie na prawym rękawie, bo ani w Japonii nie byłem, ani japońskiego nie znam i z Japonią się nie utożsamiam🙃
 
Ostatnia edycja:
Koszula jasno zielona, spodnie ciemno zielone a kamizelka czarna. Gdzie tu jednolitość ?

A no i twarda realizacja inny mundur w każdym mieście.
Jesteś w worze z Ignorowanymi, ale odpowiem Tobie. Jednolitość munduru polega na tym, że każdy funkcjonariusz ma ten sam typ umundurowania i barwę. Te jasno zielone koszule rozjaśniają obraz postrzegania nas przez petentów, podróżnych i innych. Całkiem to fajnie wygląda. W sprawie umundurowania twardych się nie wypowiadam, aczkolwiek tą sprawę rozporządzenie również określa!
 
A ja cieszę się bardzo, że służba nasza zaczyna wyglądać przyzwoicie i jednolicie (niestety z jakości materiałów wykorzystywanych do produkcji oraz niektórych pomysłów racjonalizatorskich typu kieszenie w spodniach się nie cieszę). Pamiętam czasy kiedy na szkoleniu spotkałem się z kolegami z różnych stron Polski i wyglądaliśmy prześmiesznie. Wszyscy byliśmy z ówczesnej operacji i wszyscy nosiliśmy kombinezony z napisem Urząd Celny. Z tym, że były to kombinezony różnych kolorów: niebieskie, zielone, brązowe i czarne. A spotkanym kiedyś w podróży służbowej kolegom z patrolu powiedziałem, że wyglądają jak partyzanci, a było to już za SC (2006-2007), co prawda wszyscy na czarno, ale każdy posiadał inny rodzaj umundurowania i dość nadwyrężony.
Poprawmy jakość wykonania i materiały, a będzie to jednolita, umundurowana Służba.
A do tych co mówią "nigdy tego nie założę, itp." powiem tylko: NIGDY NIE MÓW NIGDY!

edit. trochę martwi mnie oznaczenie na prawym rękawie, bo ani w Japonii nie byłem, ani japońskiego nie znam i z Japonią się nie utożsamiam🙃
Najgorsze jest to że większość kolegów nosi pospierane stare sorty a nowe kisza w szafach albo wogole nie wymieniają pkt na mundury no wygląda to tragicznie normalnie dziadostwo, ost widziałem jak koledzy na pasku zapierdzielaja w.kurtavh z lat 90 z nie wiadomo jakimi emblematami boże widzisz i nie grzmisz , a jeszce lepsze są lakierki do spodni polowych niby komandos a jednak urzędnik porażka wiochmenada na calego
 
Te jasno zielone koszule rozjaśniają obraz postrzegania nas przez petentów, podróżnych i innych.
Wszystko jest kwestią perspektywy. Jak kogoś zatrzymujesz na drodze albo go budzisz o 6 rano to nie bardzo cię interesuję obraz postrzegania przez petentów. Bardziej się liczy dla Ciebie praktyczność, czym ciemniejszy kolor tym mniej wygląda na brudny. Zmiany trwają po 12h lub więcej, czasami trzeba się położyć pod samochód, wejść na strych, do chlewika albo piwnicy. No i jak ktoś jest gruby to czarny wyszczupla.
 
Najgorsze jest to że większość kolegów nosi podpierane stare sorty a nowe kosza w szafach albo wogole nie wymieniają pkt na mundury no wygląda to tragicznie normalnie dziadowa nie ost widziałem jak koledzy na pasku zapierdzielaja w.kurtavh z lat 90 z nie wiadomo jakimi emblematami boże widzisz i nie grzmisz , a jeszce lepsze są lakierki do spodni polowych niby komandos a jednak urzędnik porażka wiochmenada na calego
Kłania się brak nadzoru przez przełożonych, tzw. przegląd mundurowy. Jeżeli ktoś pobrał, to powinien korzystać z nowych sortów, chyba że ktoś "NIGDY".
Za brak pobranego umundurowania po premii! A kurtki z lat 90 są niezgodne z regulaminem.
 
Moim zdaniem jeśli chodzi o jasne polo to totalny niewypał, każde zabrudzenie jest bardzo widoczne, druga sprawa wyglądamy jak ITD ich umundurowanie wygląda identycznie mówię tu o ciemnych spodniach i jasnych koszulkach. Nie rozumiem jaki był zamysł, ale co naszemu Versace od mundurow nie dało zaprojektować tego polo w kolorze spodni. Co do reszty bez zastrzeżeń mimo, że odkąd przyjąłem się do służby nosiłem tylko czarny mundur.

A co do jednolistosci aktualnie na drodze stoimy jeden w czarnym drugi w zielonym a trzeci w miętowym polo i jeszcze długo się to nie zmieni bo starsi funkowie przynajmniej w moim ucs nie zamawiają nowych sortów.
 
Moim zdaniem jeśli chodzi o jasne polo to totalny niewypał, każde zabrudzenie jest bardzo widoczne, druga sprawa wyglądamy jak ITD ich umundurowanie wygląda identycznie mówię tu o ciemnych spodniach i jasnych koszulkach. Nie rozumiem jaki był zamysł, ale co naszemu Versace od mundurow nie dało zaprojektować tego polo w kolorze spodni. Co do reszty bez zastrzeżeń mimo, że odkąd przyjąłem się do służby nosiłem tylko czarny mundur.

A co do jednolistosci aktualnie na drodze stoimy jeden w czarnym drugi w zielonym a trzeci w miętowym polo i jeszcze długo się to nie zmieni bo starsi funkowie przynajmniej w moim ucs nie zamawiają nowych sortów.

Bo to celnicy...
 
Widzę dzisiaj pismo podpisane
"... Z poważaniem
Magdalena Rzeczkowska
SZEF KRAJOWEJ ADMINISTRACJI
SKARBOWEJ
"
I boli mnie to co widzę, a właściwie to czego w tym miejscu brakuje.

A więc brakuje przed nazwiskiem stopnia służbowego
którego używanie jest zaszczytnym dożywotnim prawem każdego funkcjonariusza.
 
Sprawa prosta i do zrobienia, po co antagonizmy, dopuścić do użytku "stary" wzór (mała wklejka do rozporządzenia
i argument do "braku premiowania" lub "nagradzania" za niezgodny mundur...upada.
Właściwe to rozporządzenie dopuszcza mieszanie umundurowania nowego ze starym. Czyli np. można założyć nową czapkę i stary czarny/zielony mundur i mamy legalne umundurowanie.

§ 19. Funkcjonariusz może łączyć składniki:
1) ubioru wyjściowego, o którym mowa w przepisach dotychczasowych, tylko ze składnikami ubioru wyjściowego, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1;
2) ubiorów służbowego, polowego i specjalnego, o których mowa w przepisach dotychczasowych, tylko ze składnikami ubioru służbowego, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 2.
 
Właściwe to rozporządzenie dopuszcza mieszanie umundurowania nowego ze starym. Czyli np. można założyć nową czapkę i stary czarny/zielony mundur i mamy legalne umundurowanie.
NO, właśnie mieszanie, czyli STARY celnik i NOWY mundur...ale z infa wyżej jasno wynika, że NIE POBIORĄ,
a czy mogą np. "pożyczać sobie wzajemnie", ....zakazu NIE MA,
szarada tylko z pozoru rozwiązana, MUSZĄ chcieć(y),
ale zmuszać nikogo nie wolno i może to dobrze, mały margines swobody czasem może pomóc.:cool:
 
Back
Do góry