• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundur

Swoją drogą, mogliby wprowadzić nowe i lepsze jakościowo umundurowanie, obecne "polówki" to jakiś żart... Może po nowym roku coś nowego dodadzą.
 
Zalando Rzepin się nie śpieszy. Tyle już lat szyją te nowe sorty a ludzie i tak czekają ponad rok aż dostaną paczkę, ja na spodnie czekam już 11 miesięcy...
 
Słyszeliście aby jakaś inna służba odbierała mundury w żabce? Przecież to wstyd jakiego świat nie widział. To tylko pokazuje ile wart jest obecnie mundur SCS. Idziesz do żabki po piwo i hot doga a przy okazji odbierasz mundur.
 
Sam wskazałeś żabkę do odbioru. ostatnio spotkałem na poczcie kumpla, odbieral właśnie paczkę z Rzepina to mi o tym cyrku opowiedział, dlatego nie rozumiem narzekania na to co sam wybrales. Kumpel specjalnie wskazał pocztę i fatygował się spory kawałek wlasnie po to by nie robić cyrku z zabka. Ale prościej narzekać.
a do miejsca pełnienia służby już nie idzie zamówić paczki?
 
Zalando Rzepin się nie śpieszy. Tyle już lat szyją te nowe sorty a ludzie i tak czekają ponad rok aż dostaną paczkę, ja na spodnie czekam już 11 miesięcy...
Czyli według Ciebie w Rzepinie szyją mundury? CMM specjalnie nie wysyła sortów? Mają mundury na stanie, ale specjalnie ich nie wysyłają? To co z nimi robią? Szyją z nich zasłony na okna?
Sam dostałem polówki po roku, ale rozumiem że CMM nie ma na to wpływu, wysyłają co mają i jestem pewien że to nie oni składają zamówienia do szwalni czy innego Wojasa... a tak w ogóle to takie zamówienia nie są realizowane w taki sposób że dzwoni ktoś do szwalni w Pcimiu i zamawia 1000 par gaci xxl.
CMM to tylko magazyn jak sama nazwa wskazuje, a nie Centralna Szwalnia Mundurowa...
 
Sam wskazałeś żabkę do odbioru. ostatnio spotkałem na poczcie kumpla, odbieral właśnie paczkę z Rzepina to mi o tym cyrku opowiedział, dlatego nie rozumiem narzekania na to co sam wybrales. Kumpel specjalnie wskazał pocztę i fatygował się spory kawałek wlasnie po to by nie robić cyrku z zabka. Ale prościej narzekać.
a do miejsca pełnienia służby już nie idzie zamówić paczki?
A kto powiedział że wybrałem żabkę? Chodzi o sam system i możliwość wyboru takich miejsc.
Mundur tak jak kiedyś powinno się odbierać w magazynie, z możliwością wcześniejszego zmierzenia danego asortymentu.
 
Większym problemem jest czas oczekiwania na składniki niż konieczność odbioru w jakimś punkcie(można zawsze spróbować znaleźć najbliższy punkt przy miejscu pracy/domu lub po drodze z i do pracy)
 
Sam wskazałeś żabkę do odbioru. ostatnio spotkałem na poczcie kumpla, odbieral właśnie paczkę z Rzepina to mi o tym cyrku opowiedział, dlatego nie rozumiem narzekania na to co sam wybrales. Kumpel specjalnie wskazał pocztę i fatygował się spory kawałek wlasnie po to by nie robić cyrku z zabka. Ale prościej narzekać.
a do miejsca pełnienia służby już nie idzie zamówić paczki?
Sam wybrałem Żabkę, bo poczta jest otwarta w moich godzinach pracy (oczywiście soboty i niedziele mają wolne) w przeciwieństwie do Żabek. Wiec tak - prościej narzekać, skoro CMM zlikwidował możliwość wysyłania do miejsca pracy tłumacząc to tym, ze nikt paczek nie odbierał tylko wracały do magazynu, co jest totalna bzdurą, bo w urzędzie zawsze jest chociażby ochroniarz, który przyjmował paczkę i zostawiał w biurze, gdzie czekała na adresata. Problem będzie jak wyjadę a urlop, a paczka będzie leżała w Żabce (czy na poczcie jak ktoś się wstydzie cyrku, ale zorganizowanego przez CMM, a nie przez nas), a po terminie zostanie zwrócona.
Byku, od tego masz dom mody w rzepinie
Daruj sobie te głupie komentarze, bo nikt tego nie chce czytać.
Czyli według Ciebie w Rzepinie szyją mundury? CMM specjalnie nie wysyła sortów? Mają mundury na stanie, ale specjalnie ich nie wysyłają? To co z nimi robią? Szyją z nich zasłony na okna?
Sam dostałem polówki po roku, ale rozumiem że CMM nie ma na to wpływu, wysyłają co mają i jestem pewien że to nie oni składają zamówienia do szwalni czy innego Wojasa... a tak w ogóle to takie zamówienia nie są realizowane w taki sposób że dzwoni ktoś do szwalni w Pcimiu i zamawia 1000 par gaci xxl.
CMM to tylko magazyn jak sama nazwa wskazuje, a nie Centralna Szwalnia Mundurowa...
Nie wiem czy specjalnie nie wysyłają. Ale skandalem jest, że na sorty czeka się rok lub dłużej - nie wiem czego będę potrzebował za rok tylko czego potrzepuję na już, ewentualnie w przeciągu najbliższych tygodni, ostatecznie miesięcy. I proszę nie wychodzić z argumentem, ze "ciężko jest umundurować tak liczna grupę ludzie", bo policja jest jeszcze liczniejsza a nie ma problemu z mundurami, nie wspominając już o wojsku albo że "na zamówienie trzeba czekać", bo ja na wydanie decyzji mam określony termin. I taki termin powinien mieć CMM. A brakiem umundurowania nowo przyjętych funkcjonariuszem powinien się zając BIW.
 
Nie wiem czy specjalnie nie wysyłają. Ale skandalem jest, że na sorty czeka się rok lub dłużej - nie wiem czego będę potrzebował za rok tylko czego potrzepuję na już, ewentualnie w przeciągu najbliższych tygodni, ostatecznie miesięcy. I proszę nie wychodzić z argumentem, ze "ciężko jest umundurować tak liczna grupę ludzie", bo policja jest jeszcze liczniejsza a nie ma problemu z mundurami, nie wspominając już o wojsku albo że "na zamówienie trzeba czekać", bo ja na wydanie decyzji mam określony termin. I taki termin powinien mieć CMM. A brakiem umundurowania nowo przyjętych funkcjonariuszem powinien się zając BIW.
Co mają wysłać jak nie mają poszczególnych części umundurowania na stanie...
Jak nie ma mąki w piekarni to chleba też nie będzie.
To jest wina kogoś wyżej od CMM...
 
Co mają wysłać jak nie mają poszczególnych części umundurowania na stanie...
Jak nie ma mąki w piekarni to chleba też nie będzie.
To jest wina kogoś wyżej od CMM...
Jak nie mam papieru w drukarce to mogę nie wydać decyzji petentowi? Albo jak mój obecny mundur wykazuje oznaki zużycia do tego stopnia, że nie powinienem pełnić w nim służby to mogę nie przyjść do pracy bez konsekwencji? Czy w razie kontroli to ja się będę musiał tłumaczyć dlaczego wyglądam jak menel? Mnie jako szeregowego funkcjonariusza nie interesują problemy CMM albo ich góry, tak samo jak petenta nie interesuje, że słonczył się papier albo toner.
 
Ostatnia edycja:
Jak nie mam papieru w drukarce to mogę nie wydać decyzji petentowi? Albo jak mój obecny mundur wykazuje oznaki zużycia do tego stopnia, że nie powinienem pełnić w nim służby to mogę nie przyjść do pracy bez konsekwencji? Czy w razie kontroli to ja się będę musiał tłumaczyć dlaczego wyglądam jak menel? Mnie jako szeregowego funkcjonariusza nie interesują problemy CMM albo ich góry, tak samo jak petenta nie interesuje, że słonczył się papier albo toner.
Jak nie masz papieru w drukarce to przynosisz swój, munduru ze sklepu nie przyniesiesz. Są ludzie, którzy po przyjściu do służby przez ponad rok nie mieli albo nie mają kompletnego umundurowania. Rozumiem, że na dzień dobry postępowanie dyscyplinarne, bo przecież dlaczego nie, bo NAM WOLNO. Swoją drogą to BIW ma ciekawsze rzeczy do roboty niż prowadzenie postępowań za niekompletne umundurowanie.
 
Jak nie mam papieru w drukarce to mogę nie wydać decyzji petentowi? Albo jak mój obecny mundur wykazuje oznaki zużycia do tego stopnia, że nie powinienem pełnić w nim służby to mogę nie przyjść do pracy bez konsekwencji? Czy w razie kontroli to ja się będę musiał tłumaczyć dlaczego wyglądam jak menel? Mnie jako szeregowego funkcjonariusza nie interesują problemy CMM albo ich góry, tak samo jak petenta nie interesuje, że słonczył się papier albo toner.
ale co uważasz że w takim razie skoczysz do sklepu i kupisz co potrzeba? Obowiązki nie spoczywają tylko na tobie a zapewnia środki pracy twój pracodawca. ty tylko składasz we właściwych terminach stosowne zapotrzebowanie monitujesz je i w razie problemów drogą służbową monitujesz o zagrożeniach dla możliwości jej wykonania. Masz obowiązki względem służby a służba ma obowiązki względem ciebie tą drogą eskalujesz odpowiedzialność za stan rzeczy do wyszych czynników zarządzania.
 
Słyszeliście aby jakaś inna służba odbierała mundury w żabce? Przecież to wstyd jakiego świat nie widział. To tylko pokazuje ile wart jest obecnie mundur SCS. Idziesz do żabki po piwo i hot doga a przy okazji odbierasz mundur.
Mi to nie przeszkadza skąd odbieram przesyłkę, ale czas realizacji ok 1 roku żenada. Poza tym koszulki polo w jasnym kolorze i w tym brzydko pachnącym materiale masakra!!!
 
Te jasnozielone koszulki, może dobre do pracy w klimatyzowanym biurze, ale nie na 12 godzin służby.
Stare sorty, szczególnie te czarne, miały lepszą jakość, oddychały i nie było tak widać ewentualnych zabrudzeń.
Komu to przeszkadzało ...??????
 
Może za jakiś czas wrócą czarne mundury, miejmy nadzieję!
Tak, same sobie wrócą, bo na chwile wyjszły.

To , że nie ma czarnego umundurowania to niestety wina, moim zdaniem, naszych diców przed połaczeniem w 2017 r. Żaden z nich nie czuł czaczy i pod wpływaem zmian, chcąc zachowac stołki nawet sie nie odezwał przy likwidacji czarnego umundurowania, majacego duży i skuteczny wpływ psychologiczny przy kontroli, na zielony, uspokajajacy, wyciszający i nie wkurwiajacy cywili z uksów...

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Obecne rozporządzenie w sprawie umundurowania przewiduje czarne mundury dla załóg jednostek pływających. Może warto byłoby poruszyć temat by zostało to rozszerzone także na inne komórki(np. realizację czy oddziały graniczne)
 
Back
Do góry