• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

luty 2021 !!!!!!!!

Dobrze się bawią, czy idioci?
Może jeszcze niech robią "entry interview"? Dlaczego kandydaci nie mówią ostatecznego "TAK", a młodzi się wykruszają po paru miesiącach.

To dalej pokazuje brak szacunku do podwładnych i symulowanie działań.
 
Rozbawiła mnie dzisiaj informacja od kolegi z jednej z izb, gdzie DIAS ogłosił akcję "exit interview". Zachęca odchodzących f-szy i pracowników KAS, żeby porozmawiali z izbowym psychologiem lub partnerem personalnym. DIAS chce poznać przyczyny fali odejść i te anonimowe rozmowy mają mu w tym pomóc.
Za rok może na taki krok zdecyduje się się szefowa KAS. Zanim wyciągną wnioski to nie będzie już z kim rozmawiać.
U mnie tylko w tym roku, wnioski o zwolnienie złożyło ok. 20% funkcjonariuszy
Brawo DIASi, brawo SKAS. Wnioski program naprawczy powinny być już dawno. Zabierzcie nam jeszcze co się da, wykreślcie ze wszystkich projektów które mogłyby polepszyć warunki służby, a szybko nadejdzie druga fala odejść.
Co tu można analizować i badać?
Z góry wiadomo, że wnioski z tych rozmów będą zbieżne z argumentami wypunktowanymi w tym wątku przez @stefan 123
I przypomina mi się taka stara anegdota.
Gdy przychodzi czas zbiorów, to co najpierw się zbiera?
Buraki czy ziemniaki?
Nie moi drodzy, najpierw zbiera się AKTYW:)
 
Jest 1 dodatkowe za, ale jakby hipotetyczne. Mianowicie za 5 lat skończy się pandemia, ale kryzys pozostanie. Chleb będzie kosztował 10 zł, średnie zarobki w KAS 10 000 netto ( to nie będzie bardzo dużo w skali kraju, ale więcej niż 3 tysiące emki ) i pewna praca. Więc co będzie znaczyło te średnie aktualne 3 tysiące netto emerytury? Do przemyślenia dla tych co maja daleko do dodatkowej emerytury ZUS-owskiej .
Emki są waloryzowane więc np. jakieś 8 000 zł. Znam ludzi ktòrzy odchodzili na emkę 10 lat temu mieli jej 900 zl dziś mają 1600 zl.
 
giphy1.gif
 
Back
Do góry