• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kto wie jak wysokie będą nagrody w IC Łódź?????

Napisz na adres izby, może oni wiedzą.A tak to co się pieklisz o jakieś 150zł. Niedawno pisałeś na tym forum,że nie rozumiesz tych co się upominają o kasę, to chyba ci jest dobrze. I dobrze ci tak. Rozumiem, ze dajesz sobie radę z tą kasą co ci co miesiąc przelewają. Uważaj tylko ,żebys sobie czegoś nie uszkodził w tym wyscigu. Jak będziesz na zwolnieniu to nie dostaniesz nagrody.
 
Ooooo kogo ja widzę upominającego się o kasę??? To 1300 już nie pasuje
Przecież nikt cię na siłę tu nie trzyma, zawsze możesz przejść do prywaciarza :)
Następnym razem jak coś piszesz to zastanów się czy nie zaprzeczysz sobie samemu
Pozdrowienia MKC
 
Dla Waszej informacji moi drodzy i przemili koledzy:
- po pierwsze: moje pytanie skierowane jest do prawdziwych forumowiczów (a nie do takich co tylko narzekają i potrafią tylko na czyjeś dupska najeżdżać...- tj. koledzy jw.) i skierowane zostało na wyraźną prośbę moich kolegów z pracy, którzy wiedzą, że czynnie uczestniczę w tym forum ( a nie jak co po niektórzy dopiero zaczynają się w nim udzielać, 3 posty...śmiech na sali, że macie czzelonść w ogóle "podnościć" ma kogoś głos) i liczą na to że w ten sposób uzyskają jakąś informację
- po drugie - tu do p. "rektordy" i po części do p. Stalkera też - dla ponownej Twojej informacji to wyjaśniam co następuje. Widocznie jesteś chyba za mało inteligentny, żeby zrozumieć tak prostą wypowiedź jaką skierowałem do osób, które narzekają na zarobki. Więc po raz kolejnyindywidualnie Ci to wyjaśnię, tak żebyś na pewno to zzrozumiał (chociaż jak patrzę co piszecie z kol. Stalkerem to mam wątpliwości czy to zrozumiesz) - rozumiem i zgadzam się, że pensja w wyskości 1300 netto to zdecydwanie za mało - tego nie neguję i PROSZĘ MI TEGO NIE WMAWIAĆ, ŻE TO JEST SUPER ZAROBEK - bo tak nie jest. Ale chodzi mi o to, że każdy kto został przyjęty do służby - wszyscy bez wyjątku - wiedzieliśmy ile będziemy zarabiać i wszcyscy się na takie zarobki zgodziliśmy - więc nie rozumiem teraz szlochań i płaczy, że jak ja to mało zarabiam...to żałosne. PRZECIEŻ WIEDZIAŁEŚ KOL. STALKER I KOL. REKTORDY, ZE DOSTANIECIE TYLKO 1300 NA ŁAPKE!!!!!!!
oczywiście, że każdy chciałby zarabiac więcej - NAWET JA - ale ja w przeciwieństwie do marzycieli, którzy myśleli, że zła[ali Boga za nogi - wiedziałem co mnie tu czeka więc jeżeli nie będę zmieniał pracy na lepszą to będzie to mój świadomy wybór.
mam nadzieję, że teraz będę wreszcie zrozumiany - a jeżeli nie to trudno widocznie już się nie dogadamy i dalsze najeżdżanie na siebie na tym forum jest niepotrzebne. także jak macie zamiar pisać takie bzdety jak wcześniej to lepiej nic nie piszcie.
pozdrawiam i mam nadzieję,że ty STALKER i Ty REKTORDY - nie obrazicie się na mnie - ale moje dość szorstkie słowa mają pobudzić was douważniejszego czytania i rozumienia sensu pisanych słów - bo w necie każdy jest mądry w obrzucaniu kogoś błotem ale już, żeby racjonalnie podyskutować to już zostaje tylko z wybrańcami....
i mam nadzieję, że Wy takimi będziecie
:lol:
 
Przejrzałem Twoje wypowiedzi i powiem że nie liczy się ilość a jakość!!! :p
A co do zarobków to wszystko Ci drogi kolego wyjaśniłem w poście na temat rekrutacji.
Pozdrawiam
 
no niestety ale jakość Waszych postów pozostawia wiele do życzenia - same narzekania i nic więcej - żadnego konstruktywnego i efektywnego mślenia i wypowiadania się. tak drogi kolego to każdy potrafi - przeczytać coś u kogoś i najechac na niego - pewnie po najmniejsze linii oporu.
ale już się do tego przyzwyczaiłem - więc nawet TY szanowny kolego - nie jestes mnie w stanie wyprowadzić z równowagi.
o zarobkach wiem duzo bo już tu troche pracuję wię c nie musisz mnie pouczać w tym względzie ok?
dobrze wiesz o co mi chodziło w mojej wypowiedzi - chociaż jak tak teraz czytam to chyba jednak trochę inteligencji brakuje... no cóż - tak bywa
mimo to miłego wieczoru Ci życzę i radzę przeczytaj jeszcze raz moje posty w tymże temacie a przy odrobinie chęci zrozuimienia moich wypowiedzi - pojmiesz sens moich słów. serdecznie Ci tego życzę
 
i jeszcze jedno - jak zwykle nic tylko bezsensowna krytyka - "przejrzałem twoje posty..." no to jak masz mi coś do zarzucenia to powiedz i zarzuć mi coś - a nie tylko piszesz, że coś tam przeglądałeś i uważasz, że nie liczy się ilość tylko jakośc - więc się pytam co jest nie tak z jakością moich postów???? to że prawdę w nich piszę o naszej robocie, to że niektórych może ona razić w oczka??? nic na to nie poradzę - już taki jestem - przykro mi.
miłego wieczoru raz jeszcze
 
no to jeszcze jedna prośba do przedmówców - jeśli ta rozmowa ma tak wyglądać to lepiej już nic nie piszmy bo to bez sensu.
 
Przejrzałem Twoje 94 posty i nie pasuje mi to że raz bronisz naszej służby a innym razem na nią psioczysz. Brak tu logiki.
A co do mojej inteligencji to Masz rację że coś chyba z nią jest nie tak, bo pracuje tu już od dawna (to że nie zamieszczam postów od kwietnia 2006 roku jak Szacowny Kolega nie znaczy ze pracuję tu od miesiąca) i dopiero od jakiś 2-3 tygodni zacząłem się oglądać za pracą w innej Firmie.
Szanuje Twoje zdanie i liczę się z nim, ale tego samego wymagam od Ciebie!
Pozdrawiam
 
ok. no to doszliśmy do jakiegoś porozumienia
ja również Cię szanuję drogi kolego . ja tylko po prastu nie rozumien ludzi, którzy godząc się na coś i przujmując jakieś warunki za chwilę się z nimi nie zgadzaja. trzeba być poważnym - albo się zgadzamy na tą robotę i klepiemy biedę albo ją rzucamy i idziemy gdzieś indziej. a nie, że ktoś psioczy jak mu jest źle ale już, żeby się rozejrzeć za czymś lepszym to nie łaska - dlatego z uznaniem pprzyjmuję Twoją decyzję o szukaniu nowej pracy - chyba jako jedyny robisz cos konkretnego, żeby poprawić swoją sytuację a nie tylko narzekasz. tak trzymać! :D
a co do tego, że czasami "najeżdzalem" na służbę a raz jej broniłem no to już musisz mi wybaczyć - ale każdy ma prawo do zmienności nastrojów i zmiany decyzji na jakiś temat zwłaszcza przez jakiś dłuższy okres czasu. :wink:
 
Czy rozmawiałeś już z dyrektorem w sprawie naszych wynagrodzeń? Może powinniśmy dążyć do ujawnienia różnic w wynagrodzeniach np. między osobami o tym samym stażu pracy.
 
Pracodawca nie może ujawniać wynagrodzeń poszczególnych pracowników, bo w ten sposób naruszałby ich dobra osobiste. Wyjątkiem od tej zasady są top menedżerowie zatrudnieni w spółkach giełdowych.

Wynagrodzenie to dobro osobiste pracownika. Jest zatem chronione na mocy kodeksu cywilnego. Jeżeli jednak zostanie rozpowszechnione, to w ten sposób dojdzie do naruszenia danych osobowych.. Powyższy wniosek został potwierdzony przez orzecznictwo Sądu Najwyższego., który w uzasadnieniu podał, ze wysokość zarobków pracowników jest tajna, a ich udostępnienie jest naruszeniem dóbr osobistych.

Tak więc można ale bez ujawniania nazwisk.
 
Czy wiadomo coś o pracy dla celników w nowych firmach logistycznych lub np. w Dell-u.Słyszałem ,że szukaja ludzi w firmach logistycznych za ciekawe pieniądze.Może ktoś wie jakie są warunki przyjęcia do pracy.
 
[FONT=&quot]Łódź, dnia 21.07.2009r.[/FONT]
[FONT=&quot]Związek Zawodowy Służby Celnej[/FONT]
[FONT=&quot] w Łodzi[/FONT]
[FONT=&quot]e-mail . : [/FONT][FONT=&quot]ic.zz@lod.mofnet.gov.pl [/FONT]
[FONT=&quot]tel. (042) 6162525[/FONT]
Komitet Wykonawczy FZZSC



nasz znak: 362000-UPAR-ZZSC-07/09

Zarząd Związku Zawodowego Służby Celnej w Łodzi po analizie materiałów przesłanych przez Ministerstwo Finansów w kwestii podziału środków finansowych zawartych w uchwale modernizacyjnej na wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń w 2009r. krytycznie zaopiniował przedstawione propozycje.

Naszym zdaniem propozycja Ministerstwa zawiera dużo pozycji wątpliwych. Niektóre elementy zostały dwukrotnie ujęte (np. dodatki stażowe). Zbyt dużą pozycję stanowi kwota rezerwy wynikającej z podziałów środków (2.691.000 PLN) – jest to kwota nie do zaakceptowania. Brak jest kryteriów awansów w stopniu i stanowisku (nadto nie jest określone, kto jest „osobą uprawnioną”).
Pragniemy zauważyć, że w podziale kwoty na awanse w pierwszym kwartale 2009r. nie uczestniczyły wszystkie Izby Celne. W przypadku naszej Izby pieniądze na te awanse zostały wypracowane w 2008r. z podziału „500 PLN”. Dlatego kwota 37.000 PLN powinna być bezwzględnie wyjaśniona.
Według Naszych obliczeń, przy założeniu, że wypłaty kwot przeznaczonych na awanse ogółem nastąpiłyby z dniem 1 października 2009r. przedstawione wyliczenia Ministerstwa Finansów nie bilansują się o kwotę 549.000 PLN.
Zdecydowana większość środków jest przeznaczona na „granicę” oraz WZP. Wypracowany system dodatków powinien obejmować wszystkich funkcjonariuszy wykonujących czynności kontrolne w OC i WZP (nie tylko na granicy UE) oraz osoby pracujące w komórkach kontrolnych i orzeczniczych.
Nie do zaakceptowania jest propozycja dodatku dla osób pracujących w egzekucji (średnio 1.750 PLN na funkcjonariusza) – powinien być tutaj wypracowany system motywacyjny ściśle powiązany ze ściągalnością należności (tak jak ma to miejsce w administracji skarbowej).
Uważamy, że wypłata dodatków za nadgodziny nie powinna obciążać wszystkich funkcjonariuszy. Nie godzi się, aby kosztem środków przeznaczonych na podwyżki dla całej służby celnej regulować wieloletnie zaniedbania w tej materii. Wypłata należności za nadgodziny winna odbywać się sukcesywnie i być połączona z odbiorem godzin (tak jak ma to miejsce w Izbach „wewnętrznych”). Wątpliwości wzbudza wielkość samej kwoty 6.479.000 PLN (jako jedynej pozycji w Budżecie nie ujętej w skali 6 miesięcy, lecz roku).

Reasumując, propozycja zaproponowana przez stronę rządową pozbawia znaczną część funkcjonariuszy celnych jakichkolwiek podwyżek w 2009r.,a z drugiej strony przyznaje części z nich „wypłaty” w granicach 1.000 PLN (głównie osobom na granicy UE- element I, II, III i nadgodzin), nie spełnia elementarnych zasad systemu motywacyjnego (w przypadku funkcjonariuszy o wieloletnim stażu służbowym i doświadczeniu wręcz pełni rolę demotywacyjną). Spłaszcza w sposób znaczący siatkę płac nie zachowując przy tym koniecznych proporcji pomiędzy poszczególnymi stanowiskami (minimalny odstęp uposażenia pomiędzy stanowiskami służbowymi winien wynosić 250-300 PLN, a „widełki płacowe” nie powinny na siebie nachodzić).
W zaistniałej sytuacji proponujemy przekazanie kwot w całości do Izb Celnych (jako średnia etatyzacyjna x ilość etatów w danej Izbie Celnej), a ich rozdysponowanie powinno odbywać się na zasadach ogólnych w ścisłym uzgodnieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi.

w imieniu
Zarządu ZZ Służby Celnej w Łodzi
Przewodniczący ZZSC
Jacek Kraj

do wiadomości:
1 a/a
2 członkowie ZZSC w Łodzi
 
Co BJ jak zwykle pierwszy do podziału kasy???
Byłeś w W-wie na pikiecie że zajmujesz głos w tej sprawie???
Jaki transport zorganizowałeś dla ludzi którzy chcieli tam jechać?
Więc nie wpierdzielaj się w podwyżki!!!
Już raz "podzieliłeś" kasę i w naszej izbie dostaliśmy najmniej w całej Polsce a resztę kasy wcięło.
A co zrobiłeś żeby wypłacono nam podwyżki w tym roku skoro nie byłeś w W-wie??
To moim zdaniem nie masz prawa zajmować stanowiska w tej sprawie!!!
Zajmij się lepiej organizacją wrześniowego dnia celnika może w tym się sprawdzisz bo w roli przewodniczącego ZZ się nie sprawdzasz. No i zyskasz uznanie w oczach Polita :)
 
Popieram post wyżej.
Kolega przewodniczący miał szanse się pokazać na manifestacji i spróbować chociaż namówić do udziału w niej innych. Ale niestety nie kiwnął nawet palcem. Ktoś mu zakazał? Coś mu ktoś obiecał? Może udział w podziale kasy?
Teraz jest pierwszy do podziału. Bo nic nie dostanie? Ciekawe.
 
Ręce opadają

Normalnie Ręce opadają jak czytam powyższe posty. Komunikaty o poparciu przez ZZSC pikiety oraz informacja o organizacji "ekipy" na wyjazd były wysłane:
1. na skrzynki służbowe poszczególnych wydziałów/referatów,
2. na skrzynki e-mail członków Związku Zawodowego Służby Celnej w Łodzi,
3. zostały zamieszczone na tablicach informacyjnych IC i UC,
4. zostały zamieszczone na tej stronie,
W wyniku współpracy z innymi organizacjami ZZ została zmieniona trasa autobusu wynajętego przez Celnicy.PL, tak aby zatrzymał się przy UC PT i zabrał chętnych (wszystkich chętnych).Z Łodzi miał jechać wynajęty BUS (tak samo jak w przypadku ostatnich 2 pikiet pod MF).
Frekwencja: na 3 dni przed wyjazdem zainteresowanie wyjazdem na pikietę zadeklarowało telefonicznie 8 osób (słownie: OSIEM OSÓB, w tym 1 z UC PT). W związku z tym Zarząd ZZ zrezygnował z wynajęcia BUS-a i ustalono, że ZZSC pokryje WSZELKIE koszty zwiazane z przejazdem (benzyna, obiad, picie) osób zainteresowanych - środkiem prywatnym. Na dzień przed wyjazdem już chętnych było 5 osób. W tej sytuacji kolega G.S. (członek ZZSC) zaoferował się, że przewiezie osoby chętne własnym samochodem. Co było w dniu wyjazdu: na miejsce zbiórki stawiły się 2 osoby. Wspomniany kolega (naprawde wielkie dzieki za zaangarzowanie) oraz 1 osoba (słonie: JEDNA OSOBA). Były telefony do pozostałych chetnych, deklaracja podjechania do miejsca pracy i zabrania "4 liter" do W-wa ale nadaremno. Ostatecznie na pikietę pojechały 3 osoby (w tym jedna z UC PT).
Więc koledzy: Harglem i Stalker2 gdzie byliście w dniu pikiety? Proszę mi tu nie wstawiać głodnych kawałków !!
 
Ja byłem na wolnym w dniu pikiety a gdzie ty byłeś jako przewodniczący ZZ???
Poza tym nie to jest najważniejsze w moim poście powyżej tylko to że pierwszy lecisz do podziału kasy???
A wszyscy wiemy jak to się skończyło ostatnim razem: najmniejsza podwyżka w całej Polsce, i niewykorzystana kasa która najprawdopodobniej wróciła do MF. I jakieś brednie które pod publikę pisałeś na forum min. o 100 za zdany egzamin na 5 której nikt nie dostał.
Jak pisałem powyżej zajmij się lepiej piknikiem na dzień celnika, Polit ci na pewno pomoże:
 
Back
Do góry