• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kto widział funkcjonariusza kapelana, kto go potrzebuje?

Byłeś tego świadkiem, czy "ludzie mówili" ?!

Dla jasności - o ile mogę zrozumieć obecność kapelana w wojsku, o tyle w KAS
uważam ją nie tylko za sztuczną ale wręcz szkodliwą, zwłaszcza dla wierzących ...
Napiszę inaczej. W pewnej izbie wiedział i nic nie zrobił.
 
Kimże on jest, że mógłby coś "zrobić" ?!
Jeśli o wszystkim decydował bogobojny Marian, a może i jego koledzy ze złotymi krzyżami, to każdy głos duchownego był ważny. Jak mieliśmy przejmować w związku z wejściem KAS zadania Straży Ochrony Lotniska, to oni od razu uderzyli do biskupa Głódzia i sprawa upadła. A kapelanów nie mieli. Pasterza od pastucha poznasz po tym, że ten drugi ma zawsze coś za pazuchą.
 
Sedno jest w tym, że kapelani, którzy weszli do Służby celnej, nigdy nie byli celnikami.
Dlatego też czują się jak zupełnie obcy i tak są traktowani. W wojsku, to co innego!

Wskazuje ich wprawdzie Ordynariat Polowy, ale nim księża włożą kamasze, ich zdolność do podjęcia tej pracy określają instytucje wojskowe. Kapelani wojskowi muszą spełnić bowiem takie same wymagania, jak pozostali żołnierze ...
Cat! A ja znałem jednego pasterza, który do 2004r. prowadził psa zamiast baranków, ale ukorzył się przed biskupem i wrócił do posługi w Wielkopolsce. Myślę , że powinien zostać kapelanem, gdyż znał realia naszej służby. Celnik do tańca i różańca.
 
Czy ktoś chciałby skorzystać z usług kapelana?
Czy ktoś chciał skorzystać z usług kapelana i spotkał się z odmową?
Czy ktoś skorzystał na istnieniu kapelanów w KAS?
 
Wojsku kapelani byli niezbędni. Gdy szli do boju to oni udzielali im posługi duszpasterskiej, gdyż cywilni księża i kapłani mogliby nie podołać na froncie. A czy my nie mamy dostępu do kapłanów w każdym miejscu? Mogą nie zrozumieć naszych dylematów służbowych. Ale jak będę miała te dylematy to nie wiem, czy dotrę do tego rozumiejącego nas kapelana? Bo jak i gdzie go szukać?
 
Wojsku kapelani byli niezbędni. Gdy szli do boju to oni udzielali im posługi duszpasterskiej, gdyż cywilni księża i kapłani mogliby nie podołać na froncie. A czy my nie mamy dostępu do kapłanów w każdym miejscu? Mogą nie zrozumieć naszych dylematów służbowych. Ale jak będę miała te dylematy to nie wiem, czy dotrę do tego rozumiejącego nas kapelana? Bo jak i gdzie go szukać?
Wojsko zatrudnia obecnie ok. 200 kapelanów, co daje na kapelana ok. 600 duszyczek (zawodowi + WOT).
W KAS wychodzi jakieś 7000 duszyczek na kapelana.
Niestety, tu na "rozumiejącego" bym nie liczył, więc wystarczyłby jeden ...
 
Według Magdaleny Rzeczkowskiej, szefa Krajowej Administracji Skarbowej, obecność kapelanów „przyczynia się do kreowania właściwych postaw etycznych i społecznych” wynika z tego, że bez kapelanów pracownicy skarbówek to jacys degeneraci :dusiliby żony, pili na umór, wciagali narkotyki , uczestniczyli w marszach kobiet i nie przeprowadzał staruszek przez ulicę. Niedużo zarabiają kapelani za takie zasługi.
Patrząc na ich wynagrodzenie (kapelanów), rosnąco z roku na rok, wnioskować można jedno: Pani Rzeczkowska dba głównie o kapelanów KAS a nie o całą rzeszę pracowników (funkcjonariuszy i skarbowców), którzy zasilają budżet Państwa. Jak się na to patrzy, to jakiś cyrk, absurd w każdym innym tj. normalnym Państwie!
 
Byłeś tego świadkiem, czy "ludzie mówili" ?!

Dla jasności - o ile mogę zrozumieć obecność kapelana w wojsku, o tyle w KAS
uważam ją nie tylko za sztuczną ale wręcz szkodliwą, zwłaszcza dla wierzących ...
Poważnie pytasz czy tylko prowokujesz? Generalnie pytanie czy byłem tego świadkiem jest co najmniej głupie.
 
Marudzimy ?
Zastanawiamy sie jak doprowadzić do usunięcia kapłanów z KAS ?
Zastanawiamy się jak skorzystać z faktu, że kapłani są w KAS i , i tak nic na to nie poradzimy?
Wymieniamy przemyślenia na temat, bo warto pogadać w miłym towarzystwie?
hm, chyba to ostatnie...
 
Marudzimy ?
Zastanawiamy sie jak doprowadzić do usunięcia kapłanów z KAS ?
Zastanawiamy się jak skorzystać z faktu, że kapłani są w KAS i , i tak nic na to nie poradzimy?
Wymieniamy przemyślenia na temat, bo warto pogadać w miłym towarzystwie?
hm, chyba to ostatnie...
W zasadzie to nasza "ofiara" nie poszła do kapelanów....raczej przygarnęli ją "królowie" MTM:alien:
 
Back
Do góry