• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Koronawirus

Kiedy się skończy skakanie po wszystkich kabinach TIRow na przejściach granicznych w IAS Rzeszow? Ludzie są przerażeni mozliwoscia zakażenia a SG się z nas śmieje 🙁 oni nawet nie wchodzą do kabiny! A u nas 100% kabin do kontroli! Kto to wymyślił? Moze ktoś ze związków powinien się zapytać o to tych na „górze”? Może niech sami pokażą jak to się robi???
 
A może to jest czas by ludzi 50 lub 55 plus, mających stwierdzone choroby definiowane jako współistniejące i zwiększające ryzyko poważnych powikłań przesunąć z granicy? Może odrobinę szacunku i troski ze strony kadry? Czy też może dla kadry IAS Rzeszów wirus to fikcja?
 
Kiedy się skończy skakanie po wszystkich kabinach TIRow na przejściach granicznych w IAS Rzeszow? Ludzie są przerażeni mozliwoscia zakażenia a SG się z nas śmieje 🙁 oni nawet nie wchodzą do kabiny! A u nas 100% kabin do kontroli! Kto to wymyślił? Moze ktoś ze związków powinien się zapytać o to tych na „górze”? Może niech sami pokażą jak to się robi???
To nie wina SG. Oni mają normalnych przełożonych. Po co mają wchodzić do kabiny skoro to samo zrobi za nich SCS ? Faktycznie niech nasi przełożeni kontrolują kabiny. Wyobrażasz sobie jak to robią ? Ja sobie tego nie wyobrażam.
 
Nasi przełożeni troszcza sie o nas. Wywiesili przecież kartkę " funkcjonariusze nie gormadzic się pod czytnikiem RCP." Lepsze to niż nic 😀
Hehe u mnie kiedyś kierownik zmiany powiedział żeby nie wchodzić do naszej budki jeśli tam jest drugi funkcjonariusz 😁 chyba trzeba czekać razem z kierowcami przed budka aż on wyjdzie i pójdzie coś robić 😁 paranoja!!!
 
1593928192614.png
 
W świetle znowelizowanych przepisów (na mocy uchwały Rady Ministrów Ukrainy nr 392 z dn. 20 maja 2020 r. z późn. zm.) obecnie przy wjeździe na Ukrainę wymagane jest od cudzoziemców i bezpaństwowców posiadanie przy sobie polisy ubezpieczeniowej pokrywającej koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną).

???
 
W świetle znowelizowanych przepisów (na mocy uchwały Rady Ministrów Ukrainy nr 392 z dn. 20 maja 2020 r. z późn. zm.) obecnie przy wjeździe na Ukrainę wymagane jest od cudzoziemców i bezpaństwowców posiadanie przy sobie polisy ubezpieczeniowej pokrywającej koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną).

???
Ale to chyba sprawa SG.
 
Formalnie tak. Ale zauważcie jaki to "sprytny" naród. Po co mają leczyć za darmo cudzoziemców?
 
Poza tym ci podróżni, którzy swobodnie wyjechali na Ukrainę bo mogą (wystarczy im tylko ubezpieczenie), będą chcieli kiedyś wrócić do kraju i wtedy będą mieli kontakt z kim??? A tak, z funkami SCS na granicy. Więc moim zdaniem jest to nie tylko sprawa SG.
 
Darmowe (na koszt skarbu państwa) testy dla pracowników sezonowych są na pewno. Nie wiem jak wygląda sytuacja z kwarantanną i leczeniem ale nie słyszałem aby nasze państwo wymagało przy wjeździe ubezpieczenia na wypadek odbywania kwarantanny lub leczenia związanego z covid19. Samo leczenie być może pokrywane jest ze "zwykłego" ubezpieczenia zdrowotnego ale kwarantanna (przebywanie w tzw. izolatorium przygotowanym przez gminy) już na pewno nie. Zatem nie wiem kto płaci za kwarantannę obcokrajowca ale mogę się tylko domyślać, że my wszyscy.
 
Może ktoś chciałby podzielić się na forum nowymi informacjami o sytuacji na granicy wschodniej, bo chyba jest o czym? Czy cicho sza i tylko więcej, więcej....?
 
Back
Do góry