• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Komisja lekarska czy lekarz medycyny pracy?

Owl

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Grudzień 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
czy orientuje się ktoś czy teraz zawsze w całej Polsce jest dla nowych funkcjonariuszy komisja lekarska MSW czy są przypadki, że tak jak kiedyś w Służbie Celnej nie ma komisji tylko lekarz medycyny pracy?
 
Jak stanowi ustawa o KAS oraz Rozporządzenie Dz.U poz. 449 z 2018 na postępowanie rekrutacyjne składają sie:
- poprawne złożenie kwestionariusza
- test wiedzy ogólnej
- test sprawności fizycznej
- test psychologiczny
- test kompetencyjny
- postępowanie sprawdzające
- ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej kandydatów

Nie da się obejść komisji MSWIA. Po tej komisji są jeszcze badania medycyny pracy.
 
Jak stanowi ustawa o KAS oraz Rozporządzenie Dz.U poz. 449 z 2018 na postępowanie rekrutacyjne składają sie:
- poprawne złożenie kwestionariusza
- test wiedzy ogĂłlnej
- test sprawności fizycznej
- test psychologiczny
- test kompetencyjny
- postępowanie sprawdzające
- ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej kandydatów

Nie da się obejść komisji MSWIA. Po tej komisji są jeszcze badania medycyny pracy.

da się obejść (art. 153 ust. 4) i ktoś kiedyś na forum pisał że przy jakiejś konkretnej rekrutacji komisji ma nie być. chciałem wiedzieć, czy faktycznie tak się w praktyce zdarza czy to tylko była jakaś plotka
 
da się obejść (art. 153 ust. 4) i ktoś kiedyś na forum pisał że przy jakiejś konkretnej rekrutacji komisji ma nie być. chciałem wiedzieć, czy faktycznie tak się w praktyce zdarza czy to tylko była jakaś plotka

Mozesz doprecyzowac o jaka konkretna rekrutacje chodzilo?
Czy komisja jest teraz tak restrykcyjna jak w przypadku rekrutacji do policji?
 
Ostatnia edycja:
Mozesz doprecyzowac o jaka konkretna rekrutacje chodzilo?
Czy komisja jest teraz tak restrykcyjna jak w przypadku rekrutacji do policji?

w tym temacie ktoś pisał, że tak mu podczas rozmowy powiedziano:

Ankieta bezpieczeństwa

ale z dalszych postów wynika, że jednak była normalnie komisja lekarska, więc pewnie to było jakieś nieporozumienie
 
Jestem w trakcie postępowania sprawdzajacego i czekam na komisję MSWiA. Nie słyszałam aby były od niej jakieś odstępstwa.. więc też chętnie się dowiem.
Wiem jedno - po tej komisji są jeszcze badania medycyny pracy.
 
Medycyna pracy to raczej juz proforma po komisji lekarskiej..czy od decyzji komisji przysluguje odwolanie? W ktorym szpitalu mswia czeka Cie komisja?
 
Cześć , proszę o informacje , czekam na komisję lekarską jakie badania są dla kobiet ?
Np.jak służyłam w wojsku to było badanie krwi , kardiolog, ginekolog .. A tutaj jak to wygląda czy rzeczywiście lekarz ginekolog bada czy tylko wystarczy wziąć ze sobą badania jakie mam wykonane i to wystarczy ?
 
Back
Do góry